Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért panaszkodnak sokan a...

Miért panaszkodnak sokan a magány miatt, ha nem fogadják el a segítséget?

Figyelt kérdés

Több itteni magányos embernek felajánlottam, hogy szívesen beszélgetek vele. Ajánlottam nekik facebook csoportot is, de szó nélkül eltűntek. Most akkor az egész csak a napi panaszkodás adag kielégítéséről szól? Van még itt olyan, aki tényleg segítségre vágyik?

Nyilván nem vagyok pszichológus, de mégis jobb mint a semmi.



2020. ápr. 24. 14:48
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
Mert ez is egy olyan állapot, ami talán picit megvakítja az embereket. Majd ha ez elmúlt, akkor jöhet a megoldás, ami akár magától is jöhet...
2020. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De mondták, hogy szeretnének beszélgetni? Vagy csak panaszkodtak? Mert a kettő nem ugyanaz.
2020. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem ajánlottad fel, lévén nem szoktam sűrűn magány témájú kérdésekre válaszolni, sem panaszkodni, pedig az életem szerves része a magány. Amiért pedig személy szerint nem fogadnám el, mert nem lesz tőle jobb. Elvagyok a gép előtt, eltöltöm az időm, sosem hiányzott az online társaság, az, hogy valakivel beszélgethessek, vagy egy beszélgetős csoport aktív tagja legyek. Nekem az online beszélgetés nem a lételemem, nekem a személyes időtöltés hiányzik. Hiába beszélgetek napokig valakivel írásban, abból közös programok és élmények nem lesznek, nincs mire visszaemlékezni, ugyanúgy magányos maradok, amint elköszönünk egymástól. Ez az, amiért sosem szoktam válaszolni a csatlakozz x csoporthoz, meg a volna kedved beszélgetni üzenetekre. Ha válaszolok is egy "volna kedve valakinek beszélgetni?" kérdésre, "nem" a válaszom.

Ahogy észrevettem sokan panaszkodni járnak, illetve megelégszenek néhány szóval, aztán eltűnnek. "Régimódian" személyesen ismerkedni már semelyik magányos ember sem akart már korábban sem, amikor még a koronavírusról még Kína sem hallott.

2020. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én találkoztam már online megismert magányos emberekkel. Mindig is az élő találkozások előkészítése volt a csoportjaim célja. De persze nyilván van aki eleve élőben akar először beszélgetni valakivel.
2020. ápr. 24. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam, itt egyszerűen az idézett szövegről egy szekta jutott eszembe. Meg arról is, hogy nem válaszoltál, hogy konkrétan segítséget kértek, vagy csak panaszkodtak? Mert nem mindenkinek kell segítség, aki panaszkodik, van, aki csak azt szeretné, hogy meghallgassák, és már megkönnyebbül. Te meg már készíted elő a nagy találkozásokat.


Amúgy a szekták jellemzője a minél előbbi személyes találkozó, és a magányos emberek becserkészése.

2020. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen. Kifejtették, hogy szeretnének találkozni. Új kapcsolatokat létrehozni.

Hűha! :D Aki élőben szeretne találkozni emberekkel már szektás? Mit meg nem tud az ember.

Majd figyelmeztetem a barátaim, hogy mi egy szekta vagyunk, meg rögtön szólok a kondi termeseknek is. Hátha eddig nem tudták. Mit javasolsz? Mindenki maradjon otthon és maradjon a netes térben? Az nem szektás? :D

2020. ápr. 25. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a face csoport.
2020. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Örülök. :D Írok privátot.
2020. ápr. 25. 21:37
 9/9 anonim válasza:

Én egyszer magányosként örömmel vettem egy ilyen itteni megkeresést. Több üzenet után, nagyon félve találkoztam élőben a segítőmmel. Kiderült, hogy egy szektába kéne belépnem és oda pénzt adományozni. Vagy ha most nincs, akkor majd ha öröklök vagy ilyesmi majd akkor ráérek adni.

Azóta ha írok is ki kérdést, nem válaszolok a segítő privát üzenetekre inkább.

2020. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!