Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan szerezzek barátokat...

Hogyan szerezzek barátokat felnőtt nőként, anyaként?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és van egy 3 éves fiam, aki most hétvégén a mamájánál van. Párom a haverjával biciklizik. Én meg itthon vagyok egyedül. Régen se voltam egy barátkozós típus, de már egyre jobban hiányzik ez, hogy elmenjek egy barátnővel sétálni vagy bármi. Egy fél éve költöztünk ebbe a kis faluba és alig ismerek valakit. Pedig a boltba is vagy bárhol olyan kedvesen köszönnek, hogy Szia xy. De egyszerűen nem jutok el addig, hogy egy jót beszélgessünk és átjárjunk egymáshoz. Mi a gond velem? Akik középiskolába vagy később a munkahelyemen is jobban bírtak azok is úgy elkoptak, egyikkel se beszélek már, nem voltak igazi barátságok. Most jelenleg nincs munkahelyem, abba bízok ha lesz akkor végre találok legalább egy embert akivel tudok egy jót beszélgetni.

2020. máj. 9. 17:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Akik régen voltak barátok is már az volt a végén, hogy mindig én kerestem őket, ők pedig engem sose és egy idő után ezt meg meguntam. Itt meg azt látom pl az ovis anyukáknál, hogy már mindenkinek megvan a baráti társasága. Meg az is igaz, hogy ha valakivel elkezdek beszélni nem tudom mit mondjak, általában csak hallgatom a másikat
2020. máj. 9. 17:29
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem veled van a gond. Az embereknek nincs ma már igényük erre. Én is tök jókat elbeszélgetek Budapest utcáin idegenekkel, amikor épp összefutunk köszönünk egymásnak, jóba leszünk, de nagyjából itt meg is áll a dolog. Neten meg többnyire eltűnnek egy idő után, a találkozásig el se jutunk. Pedig utaztam én már Szegedre is e célból (és félúton járt a vonat amikor lemondta... azóta nem szólok hozzá).
2020. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Sok nő távolodik el a barátaitól, amikor családja, főleg amikor gyereke lesz.

Ez valamilyen szinten érthető, hiszen az új feladat nagyon lefoglal és elfáraszt, de én meg, aki a másik oldalon voltam a legjobb barátnőmmel kapcsolatosan, tudom, milyen rossz érzés az, amikor hirtelen egyáltalán nem érdekli semmi már, amit addig előtte szerettünk együtt csinálni. És nem azt mondom, hogy megsértődök, mert nem megyünk bulizni vagy mozizni, mert egyáltalán nem erről van szó!

Hanem arról, hogy a születésnapomat is elfelejtette (egy messenger üzenet erejéig kellett volna emlékezni, vagy SMS, vagy e-mail, vagy füstjelek, tök mindegy), nem reagált, ha írtam neki, ha hívtam nem ért rá, hirtelen csak gyerekesekkel barátkozott...

Aztán, amikor ez az időszak (jellemzően három év, amikor az ovi kezdődik) elmúlt, nem értette, miért nem lehet engem "visszakapcsolni", mint egy addig standby üzemmódba állított TV-t. Nekem közben lettek más barátaim, most már én sem érek rá. Ez van sajnos.

Ezt csak azért mondom le, mert lehet, hogy veled is ezt történt? Nem lehet, hogy kicsit hanyagoltad az embereket, amikor gyereked lett?

Ez esetben neked kell megtenned most feléjük az első lépést, mert ők nem fognak próbálkozni.

2020. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt anya lettem se voltak normális barátaim. Olyan akinek bármit elmondhatok meg bármikor számíthatok rá és ez visszafelé is így van. Férjemnek 3-4 ilyen jó barátja is van és olyan irigy vagyok mikor felhivja egyiket, hogy gyere a hűtőt kivinni és 5 perc és itt is van és olyan jót beszélgetnek mindig van téma.
2020. máj. 9. 17:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan rossz, hogy itt ez a jó idő és egy embernek se tudom írni, hogy gyere fagyizzunk egy jót. Csak lesek itthon egyedül.
2020. máj. 9. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Levelezőtársas weboldalakat, appokat próbáltad már? Ott aztán teljesen mindegy a korosztály, a nem, stb. :)

A slowly pl. androidra egy nagyon jó app, de "penpal" kulcsszóval egyéb jó alkalmazásokat is lehet találni.

2020. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a férjed barátainak barátnői/feleségei között nincs, aki szimpatikus lenne? Nyáron (ha a járványügyi helyzet engedi) áthívhatnátok őket a párjukkal együtt pl grillezni vagy hasonló programokra.
2020. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lenne, de azok meg nem akarnak barátkozni, látom rajtuk én nem vagyok valamiért szimpatikus
2020. máj. 9. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyereked barátait ha áthívnád?.. jön a jó idő, ahogy írták fejjebb medencézni, grillezni, játszani.

Amúgy én is ilyen vagyok. Legjobb barátnőimmel neten tartjuk a kapcsolatot, nagy ritkán össze tudunk hozni egy sütizést.

Mi sógoromékkal vagy tesóimmal, unokatesómmal szoktunk összejárni. Bográcsozunk, kirándulunk ilyesmik.

Valahogy az anyukákhoz én se tudok közelíteni, játszótéren pl amíg jártunk láttam hogy megvannak a klikkek. De a sz9mszedunkkal is így vagyunk, fél évvel idősebb a gyerekük, de kB 3 alkalommal beszéltünk csak köszönünk, pedig minden nap kint játszanak a gyerekek náluk is meg nálunk is. De ők se közelítenek. Furi

2020. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Átérzem! Bár én nem vagyok anyuka.


Szerintem már nem is lehet úgy barátkozni mint régen. Vagy én vagyok béna hozzá. Nem is akarnak az emberek, úgy vettem észre.


Amíg volt barátnő, addig is többnyire én voltam az aki ragaszkodott hozzájuk. Meguntam egy idő után, hogy én teperjek. Vagy irigységből berágott rám az egyik, amikor meséltem neki boldogan a párkapcsolatomat...


Magányos vagyok egy ideje ilyen téren. Munkában tálaltam egy barátnőt, de ő 42 én meg 29 és neki is meg van az élete, sok dolog munka, párkapcsolat. Sajnos amióta felmondott, telefonálunk de így sem sikerül találkozni pedig nem lakunk egymástól messze.

A férjem haverjai szoktak jönni, de azok szinglik és nem is nagyon volt barátnőjük egyiknek sem. De ők sem jönnek sűrűn meg ferjem sem megy el úgy külön. Mindenki a dologban van...


Nekem évek óta nincs olyan barátnő akivel átmegyünk egymáshoz. Néha hiányzik, már megszoktam ezt az állapotot. De sokszor érzem magam magányosnak. Férjem ha nem lenne, itt nekem se család, se barátnő..

2020. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!