Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy legyen így az embernek...

Hogy legyen így az embernek önbizalma/önbecsülése?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nagyon magányos vagyok már... Ha úgy tűnik találnék is embert akivel megvan az összhang, az eleinte nagy lángon ég, de aztán a másik fél szó nélkül eltűnik...


Főképp nőkre értem ezt mondjuk... Visszaírás nélküli üzenetek, elhalt beszélgetések, lemondott randik... Állítólag "hű de jó" velem beszélni, de mégis eltűnik mindenki. Maximum pár nap. Ez még a jobbik eset, mert ha a lemondott találkáig eljutunk az még megalázóbb. Teljesen megvan tépázva az önbecsülésem. Hiába mondják, hogy értékes ember vagyok, ezt csak mondani tudják, de a cselekedetekben nem nyilvánul meg. Higgyem el, hogy értékes ember vagyok, mikor az emberek arra se méltatnak, hogy elmondják mi bajuk velem? Már ha van egyáltalán bajuk velem és nem csak unaloműzőnek kellettem pár óráig vagy napig...


Aztán persze mindenki jön a dumáival, hogy "bízz magadban, legyen önbizalmad, legyen hited a nőkben". Legyen, miközben annyira emberszámba se vesz senki, hogy egy üzenetre válaszoljon? Így hogy? Néha legszívesebben felkötném magam inkább, csak ne kelljen több megaláztatást elszenvedni.


Hogyan nyerjem vissza egykori önbecsülésem? Hogy úgy érezzem érek is valamit. Mert hiába mondják, ha utána szarnak rám. Nem is értem, hogy akinek van önbizalma a mai világban, az hogyan csinálja.


2020. máj. 19. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Az eddig átélt dolgaid alapján 2 dolgot tanulj meg:

1, Nem az az értékes, ami klasszikus értelemben értékes. Simán lehet, hogy te jó fej vagy, megértő, kedves és hasonlók, amik valóban a társadalom által belénk vert értékes jelzőt jelentik, de a társadalom valós igénye más értékek felé irányul. Pl. a kinézet, a pénz, a magabiztosság, az izgalom és hasonlók.

2, A legtöbb ember nem korrekt. Tapasztaltad, hogy azt mondják, jó veled beszélgetni, aztán mégsem akarnak. Ezek az emberek nem korrektek. Ne alapozz rájuk, ne vágyj rájuk, ne pörögj rájuk. Valószínűleg, amint valaki szóba áll veled, azonnal rápörögsz. Ne tedd. Az illető nem értékes, ráadásul ezzel el is ijeszted.


Írd le egy lapra, hogy milyen vagy és milyen akarsz lenni. Mi érdekel, mik a vágyaid. Aztán ezek mögé írd le, hogy mit kell tenned, hogy elérd őket. Ha ezeket megcsinálod, akkor újra lesz önbecsülésed.

2020. máj. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

eloszor van a sirankozás, magányossag erzese es utana jon a megoldas keresese es a megoldas. Teljesen jogos, hogy most kicsit elkeseredtel hiszen most nezel szembe a valosaggal.

A folyamat tobbi reszet is vidd vegbe es jobb lesz. Ennyit tehetsz.

2020. máj. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hiszel a mesékben az álszent társadalmi jóban.

A valóság az hogy nem ezek a dolgok fontosak amiket elhitettek veled.

Felsorolom mi számít:

1,Külsö illetve igényes kinézet,ha eddig nem edzettél akkor kezdd el,önbizalomnövelés a legjobb hatása,de általában véve vonzóbb leszel

2, Pénz,karrier, magas pozicio jó fizetés saját ház,autó,igényes öltözködés

3, Szórakoztató személyiség,extrovert jellem,járj el mindenhova,legyenek hobbijaid,beszélj minél több emberrel ismerkedj, legyen baráti köröd,tanulj meg emberekkel bánni,legyenek élményeid légy egy közösség tagja fontos ezeket élöben kell véghez vinni.


Ha ebböl a 3ból, minél többet pipálsz ki annál valószinübb hogy lesz barátnöd.

Valószinüleg jelenleg egyikben sem jeleskedsz, eltaláltam?

2020. máj. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!