Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jelenleg úgy képzelem egyedül...

Felhi1 kérdése:

Jelenleg úgy képzelem egyedül szeretném élni az életem. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérdésemhez rögtön fűződik, hogy fiatal vagyok, így a változtatás joga természetesen fenn áll, a kérdésem jelenlegi álláspontomra vonatkozik. Az érdekelne mit gondoltok arról, hogy azon a véleményen vagyok egyedül jobb verziója vagyok magamnak, mint kapcsolatban, ezért nem is keresek párkapcsolatot. Ehhez hozzá tartozik, ha őszinte akarok lenni, hogy nem voltak szerencsések az eddigi kapcsolataim, bármilyen jellegűek is voltak. De úgy érzem nem sérelem okozza az elhatározást, hanem a levont tanulság. Alapvetően szociális téren határozottan nincs okom panaszra és vannak olyan baráti kapcsolataim, amik intellektuális igényeimet végletekig kielégítik, annak ellenére is, hogy barátaim mind párkapcsolatban élnek. Ez nem jelent problémát a bensőséges viszony szempontjából, ami számomra elég. Másfajta kapcsolat pedig nem vonz, sem testileg, lelkileg meg elégedett vagyok, ahogy a családalapítás gondolata sem foglalkoztat távolról sem. Nem aktuális még, de alapvetően nem érzem fontosnak számomra. Jelenleg így vagyok vele.


Ti mit gondoltok erről és egy ilyesfajta életútról? Szerintetek szükséges a párkapcsolat vagy rendben van, ha valaki önállóan tervezi az életét? Esetleg van köztetek olyan aki tud azonosulni ezekkel a szavakkal?


Mivel ezt a kérdést itt fogalmazom meg szabadon jöhetnek a vélemények bármilyen jellegűek is legyenek. Teljes nyitottsággal és megértéssel várom!



2020. máj. 30. 03:23
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne lenne rendben az ,hogy egyedül tervezed a jövődet? Az még rosszabb lenne ha folyton azon rágódnál ,hogy találni fogsz e valakit vagy sem. Szerintem ez teljesen rendben van , ha így érzed magad jól a bőrödben.


Egyébként is ha úgy érzed ,hogy nem állsz készen egy kapcsolatra vagy esetleg nem tudnád megadni a másik félnek egy kapcsolatban szükséges maximumot ,akkor nem csak magadnak ártanál hanem a másiknak is.

Nem tudom hány éves vagy de elég szofisztikáltnak tűnsz , de sajnos minden korosztálynak megvannak a maga elvárásai amit a társadalmunk eléggé , hogy is mondjam.. ránk erőltet.

Tizenévesen már jó lenne ha lenne barátnőd, huszonévesen már mennének a rokonok egy jó kis esküvőre , harmincévesen meg már mikor jön az unoka stb.stb. És amikor valaki nem ez alapján él azt meg furának tartják vagy azt hiszi hogy valami nem kóser vele hogy nem talált párt.


Szerintem ez teljesen rendben van, nem mindenki akarja magát elkötelezni és nem mindenki akarja azzal tölteni a fiatalabb éveit hogy éveken keresztül a gyereksírást hallgassa, meg pelusozzon , plusz azért egy gyerek nem kis anyagi költség ,hát még ha az ember többet vállal. Valakinek ez nem hiányzik , valaki ennek él és mindkettő teljesen rendben van. Kérdező amíg azt csinálod amit szeretnél addig miért kellene hogy más megmondja neked hogy jól csinálod e vagy sem?:) 18/l

2020. máj. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt jól látod, valóban nincs szükség megerősítésre. Ahogy a kérdés is inkább arra vonatkozik, hogy ki hogy viszonyul, egy társadalmi szempontból nem a legszokványosabb életút gondolatához.


Ahogy írod, pont ennek a társadalmilag bevett "ütemtervnek" a mélységeire vagyok kíváncsi. Hogy egyénileg az válaszolók valóban határozottan és egyöntetűen reagálnak-e a "normálistól" eltérő döntésekre vagy ez nem mutatkozik meg a véleményekben.

2020. máj. 30. 04:32
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően szerintem ma már itthon a nagyobb városokban nem tulajdonítanak ekkora jelentőséget a kérdésednek.


Teljesen normális, ha valaki egyedül, családdal vagy akárhogy máshogy akarja leélni az életét.


30 éves vagyok, az ismerőseim nagyrésze is 30 éves és a többségnek nincs családja és nincs párkapcsolata sem. Most elgondolkodtam rajta, hogy vajon csak az én ismertségemben van ez jelen, de nagyon sokrétű emberekről van szó... mérnököktől- raktárosokon át - taxisokig nők és férfiak vegyesen egymástól teljesen függetlenül... úgyhogy nem!


Szóval én azt gondolom kitolódott a család és gyerekvállalás gondolata is.. ma már érettebben állunk egy családalapításhoz.

Sok ismerősömnek semmi szüksége párkapcsolatra sem, mert egyfajta függést okoz és oda a függetlenség amiért ma már nagyon teperni kell.


Viszont a testi kapcsolat érdekes kérdés. Ugye az valamilyen szinten ösztönös..

Viszont azt tapasztalom, hogy időben minél távolabbi az utolsó alkalom fizikailag és gondolatilag is.. tehát önkielégítés is.. annál jobban elmúlik ez a kényszeres ösztön.

Szóval, szerintem semmi gond nincs ezzel sem társadalmilag, sem egészségügyileg.

2020. máj. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire nem foglalkozik veled senki?:D

Nevetséges vagy!

2020. máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem volt párkapcsolatom,és nem is szeretnék.

Nem értem mi értelme belekezdeni olyan dologba,aminek egyszer úgy is vége lesz.

Minden párkapcsolatnak idővel vége,max egymás mellett élnek kényszerből,mert anyagilag nem bírnak megélni egyedül,és ez szomorú,hogy az egész gazdasági rendszer erre épül fel.

Magyarán a legtöbb ember nem kap annyi fizetést,amiből önálló tudna lenni.

Ez a kényszer rányomja az egész életminőségre a bélyeget.


Az meg különösen szánalmas mikor valaki azért vállal gyereket,hogy magához láncoljon ezzel egy másik személyt.

Azok közül,akik nem élnek jól,ezért nem válnak el,mert ott a gyerek.


31/f

2020. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút így gondolom én is. Sőt az okok is hasonlók. Szintén rossz kapcsolatok (párkapcsolatok egyértelmű katasztrófák, de minden más téren sem túl jó a helyzet) kellettek a felismeréshez. De nem gondolnám direktben a kudarcok következményének, inkább az ebből fakadó felismerés hozta ezt az érzést. 30+ vagyok, számomra már egyértelmű, hogy nekem ez a járható életút, ha nem akarok pár éven belül teljesen felőrlődni és meghalni ebben a belső feszültségben amit az okoz, hogy valaki folyamatosan ott van a nyakamon.

Bármennyire is próbálja a kormány belédsulykolni, hogy csak a minimum 3 gyerekes életpálya az elfogadható, ha te egyedül tudod elképzelni az életed, ne engedj ebből, mert megbánod. Saját tapasztalat. Sokaknak nem fog ez tetszeni és lesznek is belőle konfliktusaid, de tarts ki az álláspontod mellett, ha ezt érzed helyesnek

2020. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Az ember mindig remekül tudott erényt kovácsolni a tehetetlenségéből.
2020. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!