Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt más is akinek nincsene...

Van itt más is akinek nincsenek közösségi oldalai mert nincs egy ismerőse sem?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, de teljesen lemaradtam erről a közösségi oldalas dologról. Az elején úgy voltam vele, hogy ez ilyen geek dolog, nem kell ez nekem. Egyszer-kétszer beregeltem egy kettőre de aztán nem volt kit bejelölni, így hagytam.

Rólam: az általános iskolát 4 suliban végeztem a szüleim utazgatása miatt, amire nehezen beilleszkedtem, addigra el is mentünk kb. Én emlékszem az osztálytársakra, de ők rám nem nagyon. Szótlan voltam, nem mertem megszólalni, az utazás miatt lelki gondjaim voltak. Próbáltam bejelölni őket, de nem igazoltak vissza. Aki igen, nem tudta honnan ismerjük egymást.

Középiskolát is 3 iskolában végeztem, 2 országban. Láthatatlan voltam végig, nagyon komoly gondom volt a lányok terén, én voltam akit csúfoltak a menő csajok. Gyűlöltem iskolába járni.

A rossz tapasztalatok miatt járhattam volna egyetemre, de kihagytam és a munkaerőpiac helyett a családi cégben kezdtem el dolgozni. Szinte csak családtagokkal vagyok azóta is, ismerőseim azóta sincsenek.

Kicsit furcsa ez nekem, hogy minden a közösségi oldalakról szól, én meg egyáltalán nem értek hozzá! Most a válság miatt piaci állást kellett volna találnom, de mindenhol furcsállták hogy nincsenek közösségi oldalaim! Az egyik helyen azt mondta a HR-es csaj, hogy küldjek be egy erkölcsi bizonyítványt, addig félreteszi a papírjaimat! Magyarul mintha azt mondta volna hogy biztos börtönben voltam azért nincsenek közösségi oldalaim!

Szerintem nagy szerepet játszik ez abban hogy nem vettek fel sehova! Volt olyan jelentkezési lap ahol be kellett írni az oldalaim címét, az ottani nevemet! Szerintetek is nagyon furcsa ha manapság nincs ilyen oldala valakinek? Az jobb lenne ha 8 családtaggal lenne egy oldalam? Szerintem az is érdekesen nézne ki.



2020. jún. 4. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy kevés ismerősöm van, de nekem azért nincs közösségi weboldalam, mert nincs igényem arra, ami ezeken az oldalakon folyik. Akiknek nincs, tudják, miről írtam, akiknek van, azoknak meg nem tartozom magyarázattal.
2020. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 30 ismerős van csak bejelölve. Nem igen érdekel, hogy ki mit gondol rólam.


Van egy ismerősöm, akinek 400 ember van bejelölve.. múltkor kitett egy kérést. Csak én segítettem neki a 400ból. Szerintem ez mindent el is mond.

2020. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Facebookom van, de egyetlen kép sincs rólam,nincs kiírva, hogy van kapcsolatom, hogy hol dolgozok. Pont nem érdekel. Korábban a gimis és az egyetemi csoport miatt muszáj volt regisztrálni. Na most ezért nem vennének fel egy munkahelyre? Mi ez a baromság, hogy manapság már az nem ember aki nem rendelkezik közösségi oldalakkal. Nem gondolom, hogy ez kötelező lenne.

Így is van munkahelyem, és interjún sem volt ez kérdés sem. Nekünk viberen van amúgy is közös csoport.

2020. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs Viber, Whatsapp meg semmi ilyen.
2020. jún. 4. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Pedig azok nem közösségi oldalak...
2020. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Semmilyen közösségi oldalon nem vagyok fent, pedig vannak barátaim. Ismeretlen ismerősöket (a hentes, boltos néni, szerelő, munkatárs) pedig nem gyűjtök. Én nem érzem kevesebbnek az életemet és magamat amiért nem vagyok fent sehol. A barátaim tudják mikor hol nyaralok, ha szórakozni megyek azt is tudják (mert velük megyek), senkit nem érdekel mit főztem vagy épp milyen fejet vágnak a macskáim.


Ugyanígy engem sem érdekel mi van másokkal. A szűk körben meg akik számítanak, azokat felhívom telefonon és találkozunk.

2020. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

En teljesen masra hasznalom a kozossegi oldalt. Instagramon tobb fiokom van, sajat fotoim, tajkepek, termeszetfoto, regi hazak. A hashtagek alapjan sokan talaljak meg a kepeim, a kamu kovetok mellett lelkes kovetok is vannak, es en kovetek hegymaszokat, stb...

Viszont kialakult levelezes, sot, flort is a vilag minden tajarol. Egy igazi virtualis kozossegben vagyok.

2020. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sincsen.
2020. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rodi91 ***** válasza:

Egyetértek azzal,hogy nem fontos, és nem ettől lesz valaki ember.Ettől függetlenül én használom ezeket az oldalakat.


Viszont az erkölcsi bizonyítványodat nem emiatt kértek el, én ahol eddig dolgoztam mindenhova kellett.

2020. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!