Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha lassan 4 év...

Mit tegyek, ha lassan 4 év elteltével sem tudok túljutni a feleségem halálán? Mi lesz, ha soha nem leszek már normális ember?

Figyelt kérdés

Most csütörtökön lesz a feleségem halálának a hatodik évfordulója. Autóbaletben halt meg. Magamat hibáztatom, mert valamilyen szinten én is hibás vagyok, mert ha értük megyek, lehet nem lett volna ez. Voltam pszichológusnál, pszichiáternél, de már fél éve nem is járok egyikhez se. Azt hittem, hogy a pszichológussal van baj, váltottam is egyet-kettőt, de nem éreztem azt, hogy jobb lenne, nem éreztem azt, hogy attól bármi is megváltozna, mert beszélünk róla és megoldásokat keresünk. Próbálok optimistán állni ehhez a dologhoz, de nem megy. Vannak barátaim, akikkel péntek este kicsit eliszogatok meg minden, de velük nem akarom megbeszélni ezeket a dolgokat.

Továbblépni se nagyon tudok, párkapcsolatra hol vágyom, hol nem, de eddig nem jött össze semmi komoly az egyéjszakás kalandokon kívül. Mindig mindenhol őt keresem, mert számomra ő a tökéletes nő. Bűntudatom van, mert nem becsültem meg, amíg élt. Lelkiismeret furdalásom van, mert nem voltam vele eleget. Néha-néha, amikor éppen TV-zek, akkor eszembe jutnak emlékek. Boldog és szomorú is egyaránt. Van amelyiken mosolygok, van amelyiken (szégyen-nem szégyen) sírok. Legtöbbször azon volt a vita, hogy nem akartam, hogy hozzám bújva, a karomon aludjon el, mert reggelre elzsibbadt és bedagadt a kezem, és sose mertem kihúzni a karomat a feje alól, mert féltem, hogy felébred. Most bármit megtennék azért, hogy reggelre nyolvanszor akkorára dagadjon a karom és úgy elzsubbadjon az egész, hogy ötven napig meg se bírjam mozdítani a karom. Lehet, hogy már sose tudok ezen túllépni, pedig az kellene.



2020. júl. 5. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Nemertem miért egy rendes embernek kellet el mennie aki szeretett volna élni,nekem kellet volna el mennem és ti elhetettek volna tovább boldogan,igazságtalan ez az élet.
2020. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyi idős vagy?
2020. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Első: köszönjük szépen. Ettől most jobban kéne éreznie magát valakinek?

Kedves kérdező. Birzasztó ami veled történt nagyon sajnálom. De ezen egy pszichológus sem fog tudni segíteni. Magadnak kell valahogy túljutni ezen.

Ne hibáztasd magad. Attól nem lesz jobb neked se, ő meg nem fog visszajönni akkor sem.

A személyes tárgyai, ruhái megvannak még? Van akinek az segít ha ezeket "eltünteti" (elrakja, elajándékozza). Ez is egyfajta elengedés.

Sajnos nem nagyon tudok okosat mondani. Kitartás

2020. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok tanácsot adni, de a történetedet olvasva összeszorult a szívem. Nagyon-nagyon sajnálom és kérlek ne gyötörd magad, mert biztos vagyok benne, hogy a feleséged pontosan tudta, hogy mennyire szereted!
2020. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Köszönöm szépen!


38 éves vagyok.

A személyes tárgyai megvannak még. A ruháit egy hónapban egyszer áthajtogatom és kimosom. A sminkestáskája is úgy van, ahogy hagyta. Minden ugyanúgy. Nem akarok ezektől "megszabadulni".

Igen, saját magamtól kell, hogy túljussak ezen, de nem tudom, hogy hogyan. 6 éve elment, 4 év próbálkozás, és semmi eredmény.

2020. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért kellett kimásolni a válaszomat?
2020. júl. 5. 22:56
 7/7 Manócska1 ***** válasza:
74%
Szia! Őszinte részvétem! Tudom nagyon nehéz lehet most neked. De ne hibáztasd magad,a feleséged biztosan tudta és érezte hogy nagyon szeretted. Nem tudom hiszel-e Istenben a halál utáni életben ilyesmiben? Ha igen,tudom sovány vigasz de jó hogy már jó helyen van és azt szeretné ha te is boldogulnál mert az élet sajnos megy tovább. Ha gondolod írj priviben. Kitartást kívánok és hogy légy újra nagyon boldog mielőbb.
2020. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!