Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek arról aki...

Mi a véleményetek arról aki nem akar élni, és öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 23:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Szörnyű belegondolni, hogy míg rengeteg ember az életéért küzd, bármit megtenne azért, hogy meggyógyuljon, az adott ember meg csak úgy eldobná magától...de meg tudom érteni. Azzal nem értek egyet, hogy az öngyilkosság önzőség. Nem elég, hogy annyira boldogtalan volt, hogy eldobta magától az életet, és akkor még bántják, hogy önző volt? :(
2020. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Az öngyilkos ember egy önző ember. Viszont szörnyű belegondolni hogy valaki idáig eljut. De úgy gondolom mindenre van megoldás és nem szabad feladni.
2020. júl. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Szörnyű gyerekkorom volt. 3* próbáltam öngyilkos lenni. Gyomormosásom volt, levágtak a kötélről, illetve harmadjára megpróbáltam, de mintha a fejemben valami blokkolás lett volna, hogy ne (ezért azt ide számolom, mivel sorsfordító)

Tehát nagyon jól meg tudom érteni.

Annak, aki bármiről legyen szó, csak rossz érzete van, képtelen boldog lenni, szenvedés az élet. Nem önzőség szerintem. Nem gyengeség. Aki nem tudná, az ember a legeslegerősebb ösztönét győzi le, az életösztönét. Van aki a tériszonyát se tudja az első létrafokon..

Ezen felül egy ilyen embernek, ha valamit adni kell, az nem papír és toll, hogy búcsúlevelet írhasson, vagy kötél, hogy legyen eszköze.. Egy ilyen embernek segítség és támogatás kell. Na és hát ezt ez az ember nem hiszi el.

Rettentő együttérzéssel, de leírhatatlanul sajnálom aki az öngyilkosságnál tart.

Bárkit meghallgatnék, támogatnék, segíteni próbálnék, hogy ne gondolja azt az egyetlen megoldásnak. :(

2020. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%

De önzőség, mivel ha kinyírod magad akkor olyan aki szeret pl. anyukádnak a hátra lévő életét nyomorítod meg. Ezt pedig nyilván leszarod, mert neked a saját kényelmed fontosabb, hogy többet ne szenvedj. Ez önzőség.

Jó példa erre a Linkin Park énekesének az esete. Hát itt hagyta a gyerekeit, a szarba, hogy egy hasonló szar lelki életük legyen, mint neki volt azáltal hogy kinyirta magát...ő nem volt önző talán?

2020. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Aki öngyilkos akar lenni pont leszarja, hogy önzőség-e vagy sem. Egyébként amilyen sz.r az élet meg tudom érteni azt, aki meg akar halni. Az egész rohadt élet egy rohadt nagy küzdés és hiába küzd és reménykedik az ember semmi örömöt nem kap!


A szektás válaszolónak meg üzenem, hogy az Istene bekaphatja a péniszemet. Az aki ezt a világot teremtette egy szadista szemétláda!

2020. júl. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy öngyilkosságon tűnődő embert kérdeznél: nem érzi, hogy szeretné bárki is. Én értem, hogy mire mondjátok, hogy önzőség. Ugyanakkor az ember magát is tiszteli. Nem mindig önfeláldozó.

Persze nem megy el senki úgy, hogy ne hagyna fájdalmat valakiben ezzel.

2020. júl. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
Ó és boldogan fogok elkárhozni, mert minden jobb, mint behódolni egy olyan szinten megalomán, nárcisztikus, gonosz és kegyetlen entitásnak, mint a ti magasztos istenetek!
2020. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Önzőség ide vagy oda, az emberi természetbe alapból nincs belekódolva az öngyilkosság. Aki öngyilkos, az beteg ember, lelkileg, mentálisan, agyilag tönkrement, akik nincsenek tudatában annak, hogy mit tesznek. Nyilván vannak kivételek, mint pl. a harakiri, vagy szektás tömeges öngyiljosság, de azoknak is át volt mosva az agyuk.


Lehet hogy az öngyilkos saját maga végez magával, de az tuti, hogy ilyenkor az ember nincs tudatában annak, hogy mit tesz. Eltorzul az elme ilyenkor.

2020. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%

Persze totál igazatok van, hogy aki idáig eljut az le szar mindenkit és nem érdekli hogy önző-e. Én csak racafoltam arra hogy "szerintem nem önzőség" amit korábban írt valaki. Amúgy persze tok lényegtelen ez.


Nem az Isten az oka hogy romlott a világ, az ember tette ilyenné, mivel szabad akaratot adott mindenkinek. Szóval ismerd meg Istent, olvasd a bibliát mielőtt sértegeted más hitét.

2020. júl. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Én vagyok a 4-es és 7-es "valaki".

Én nem vagyok ateista, félreértés ne essék. De én ott használtam gyújtósnak a bibliát, amikor az az isten, akit abból kell megismernem, fogja és azt mondja, menj fel a hegyre a fiaddal aztán áldozd fel nekem (jó megállítja a végén oké, de hát nézzük magát ezt a tettet)

Hát ezt pszichopata, szadista jelzőkkel illetnéd, ha feltennéd, hogy egy ember csinálja.

Tudom hogy a kérdés nem erről szól.. de ha az az isten, aki abban a könyvben van, akkor vagyunk bajba...

2020. júl. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!