Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetlenegy dolgot nem kaptam...

Egyetlenegy dolgot nem kaptam meg soha se a szüleimtől, egy testvért. Ha lett volna testvérem, szerintetek jobban kinyíltam volna az emberek felé? (elég nehezen barátkozok) 18f

Figyelt kérdés

Már óvódáskorom óta szerettem volna egy testvért, akire mindig vártam, viszont sose jött el. Igazi nagy csalódás volt, és emlékszem, sose mentem ki a kortársaimhoz ki játszani, elég különc, magamnak való gyerek voltam. Ezért iskolai bántalmazásaim is voltak (kaviccsal dobáltak, leköptek, felpofoztak, jéggel fejbe vertek stb.)

Ugyanúgy mostanra is szorongok ezek miatt. Annyira hiányolom, hogy mostanra nincsenek barátaim, akit felhívhatnák, vagy találkozhatnák, vagy csak szórakozhatnák vele. Én ezeket a pillanatokat akartam szánni a testvéremre, akivel bármit megoszthattam voltaképpen.

Unokatestvéreimmel nagyon ritkán találkozok, mert anyám nemigazán van jóban a testvéreivel, és így ők is elég zárkózottak nálam is.

Szüleimnek sincsenek baráti körei, akikkel találkoznának.

Az álmodozásaimból rémálom alakult ki 13 éves koromkörül; depresszió, szorongás, egyéb tüneteim voltak sokáig a gimnáziumban.

A szorongás még a mai napig is észrevehető a korosztályomnál. Attól félek mindig, hogy kigúnyolnak, kiközösítenek, vagy a még rosszabb, hogy fizikailag bántanak majd.


Szeretném ezeket a tüneteket kikúrálni, valahogy feldolgozni.

Mit tegyek?



2020. aug. 1. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A viselkedési és beillszkedési problémáidnak semmi kööte ahhoz, hogy nincs testvéred, és ha más korán elöjöttek ezek a tünetek, akkor tökéletesen érthetö, ha a szüleidnek semmi energiája nem maradt még egy gyereket vállalni.
2020. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan dolgon rágódsz, amin nem lehet változtatni sajnos. Nem gondolnám amúgy, hogy ha lett volna testvéred minden másképp alakul. Ugyanúgy lett volna olyan ember, aki piszkál. Ilyenek mindig voltak és lesznek is.

Ideje, hogy elengedd ezt a témát. Valaki intézetből jön, nem hogy testvére nincs, de semmilyen családja se. Mégis éli az életét, van aki egész sikeresen talpra áll, tanul és dolgozik. Ne merülj ennyire önsajnálatba mert nem lesz jó vége. Nincs tesó, nincs tesó. Fogadd el és kész. Szerezz barátokat a felesleges sírás rívás helyett. Nagyon sok csendesebb embertípus van, akik hasonlóak lehetnek mint te. Ha nagyon akarnál találnál egy jó barátot.

2020. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mert ilyen a szemelyiseged, nekem vannak mégis ilyen vagyok.
2020. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi a teendő? Pszichológus, pszichiáter?
2020. aug. 1. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, pszichológus tud segíteni. De azt ajánlom ne SZTK-s legyen, mert egyből gyógyszert fog felírni depresszióra. Menj el magandokihoz. Azt előre elmondhatom nem egyik napról a másikra fogtok ezen változtatni, ez hosszabb folyamat lesz. Önbizalmad a romokban sajnos, ezt kell helyreállítani. Nem lesz olcsó sem annyira kb óránként 6000-10.000Ft. De az életedről van szó, tedd meg az első lépést. Ez a testvér dolog csak egy kifogás, kapaszkodó neked. Teljesen más problémáid vannak. Lehet nem lett volna egyszerűbb akkor sem ha lett volna testvéred. De ne is ezzel foglalkozz! Mindenképpen menj el szakemberhez, mert igenis tud segíteni! Semmiféleképpen ne válaszd a gyógyszeres kezelést. Van más megoldás, sőt csak az van! Ne a tüneteit kezeljük, hanem a problémát oldjuk meg. Sok sikert kívánok az életben, és tudd!


Nem vagy egyedül!


Üdv.

2020. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Rajtam pszichológus se tudott segíteni, de még pszichiáter se. Igaz másikhoz már nem mentem ha olyan vagy mint én akkor nincs is értelme. Most ilyeneket mond hogy fussak ok futottam de nekem a sport kínzás nem lesz jobb. Meg menjek kondiba, csoda ha utcára kimegyek nemhogy kondiba emberek közé.
2020. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na az SZTK-s pszichológusról ne is beszéljünk. Nagyon sz@r választás volt.

Először is; az egészet kitalációnak könyvelte el, mert hogy én egyáltalán nem vagyok/voltam depressziós, csak bemesélem magamnak, hogy megsajnáljanak az emberek. "Így barátot soha nem tudsz szerezni, lépni kell, ki kell jönni a négy fal közül, és elmúlik a szorongásom".

Annyira begorombultam, hogy a következő "tanácsokon" azt mondtam, hogy minden rendben van, már megoldódtak a problémák. El is hitte, és közölte, hogy "tudtam, hogy egyhamar elmúlik a depresszióm" Ezzel az ügy le is zárult.


Magánpszichológus? Sajnos a jelenlegi anyagi hátterünk nem tudná biztosítani ezeket a költségeket.

2020. aug. 1. 19:01
 8/15 anonim ***** válasza:
Fizetős nem tudom milyen de nekem senki ne mondja hogy az megéri. Óránként 5 ezer ha szerencséd van de inkább 10. Én inkább megyek jogsit csinálni több értelme van,lesz ami lesz. Legalább jobb lesz az életem, bízom benne. Bárhova el tudok menni legalább. De most ilyen kondi terembe meg ilyen helyeken hogy bírjak ki több órát? Nem is értem. Sokáig nem tudok megmaradni egy helyen.
2020. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Pedig a sport tényleg jót tesz. Az a baj, hogy sokakban el egy téveszme. Miszerint ha lemész Kondiba nézni fognak, hogy benazol stb. Szó sincs ilyenről! Én is elkezdtem kondiba járni és volt bennem egy kis félelem! Én sem vagyok közösségi ember. Meg két éve csinálom és életem legjobb döntése volt! Nagyon örülök, hogy a hülye félelmeimen felül tudtam kerekedni és lementem az első nap! Azóta barátokat is szereztem ott! :) Mindenki segítőkész! Nyilván nem az ilyen kis edzőtermekre gondolok, hanem a nagyokat. Én közel 3000nm2 és terembe járok. Fitness5andGYM. Gondolod át, és tedd meg az első lépést! Ne hagyd, hogy a félelmeid vezéreljenek!


Azért is mondtam kedves kérdező, hogy a sztk offos, semmire nem jó, csak gyógyszert kiirattatni... Ha nincs elegendő pénz, akkor ajánlom az olvasást. Különböző ön segítő könyvek. De basszus! Menj le Te is terembe! Főleg a Pesti vagy, vagy a közelében laksz! Légy bátor egy kicsit és hidd el, menni fog! Én ezt tapasztalatból mondom, mert olyan vagyok mint Te! Csak annyi különbséggel, hogy Én küzdök ellene és megteszem azt amit meg kell! Ne, hogy azt hidd, hogy nekem olyan jó, rengeteg dolog van amiben meg a félelmeim győznek, de küzdök ellene.(Sőt, el sem hinnem mennyi mindenen túl vagyok...) Sokszor keresem a komfortzonamon kívüli lehetőségeket, mert így fejlődést! Persze jobb otthon a kényelemben, tudom... De ha egyszer gyereked lesz, mit fogsz neki tanítani, mondani! Gondolj a jövőre és tedd meg meg ma azt amit nem mertek tegnap. Hidd el kérlek, ha nem is lesz minden perfekt, de jobbá tudod tenni!

2020. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként én csak jogosítványal tudnék kondiba járni az az autóval, mert nem tudok oda menni csak nehezen sajnos nem városban lakom. Szóval én ezért sem mentem egyébként nem mondasz hülyeséget, de sajnos így le vagyok még korlátozva. Ha lesz jogsim biztos hogy kijarok sokat majd.
2020. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!