Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A családomban szinte mindenki utál mindenkit, nincsenek barátaim, barátnőm még sosem volt(és nem is lesz), nem fogank felvenni az egyetemre, mert nincs nyelvvizsgám(és nem is lesz, mert tiszta hülye vagyok idegen nyelvből), csendes és visszahúzódó vagyok ezért kiközösítenek az osztálytársaim, csúnya vagyok és határozatlan. Kb 12 éves korom óta magányos vagyok. Eddig minden lány elutasított. Mit tennétek a helyemben?

18/F



2020. aug. 12. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne kesererj, akkár egy szakmával is kereshetsz rengeteget, főleg férfiként! :)

Rengeteget segítene, ha tornáznál. Sikerélményed lesz, idővel látod az eredményét, amit persze mások is fognak látni, ettől több önbizalmad lesz, magabiztosabb leszel.


Az is sokat segítene, ha leírnád egy lapra, hogy milyen barátnőt szeretnél, egy másikra pedig azt, hogy te milyen ember szeretnél lenni. Azért abba is gondolj bele, hogy egy görnyedt, önbizalomhiányos, szomorú fiatal emberhez senki sem fog odamenni és leszólítani, még akkor sem, ha baromira jól nézne ki. Te sem szólítanál le egy olyan leanyzót, aki gyönyörű, de görnyedt, frusztrált, látszik rajta, hogy teli van lelki sérülésekkel.


Ha leírod egy lapra, hogy te milyen férfi szeretnél lenni, akkor jobban tudatosul benned, pontosan látod, hogy mit kell tenned, min kell változtatnod. Légy egy pozitív, életvidám, határozott férfi, akivel mindenki szívesen megismerkedne! :)


Nem a társ hozza a boldogságot, hanem a boldogság hozza társat! :)


Én vallásos vagyok, komolyan gondolom a hitem. Régebben én is depressziós voltam, volt hogy vagdostam is magam, egy komolyabb pszichés betegségem is kialakult, de Jézus kirángatott ezekből a szarokból, Nélküle nem sikerült volna! Vasárnaponta a templomban talalkozom az emberrek, tehát van egy állandó társaság, amit szeretek. Eljárok lelkigyakorlatokra, lélekben gyógyulok, formálódok és olyan emberekkel ismerkedem meg, akiknek hasonló az értékrendjük. Neked is nagyon jó lenne egy közösség! :)


Remélem tudtam segíteni és sok sikert neked! :)

2020. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Át tudom érezni azt amit te is érzel. Saját tapasztalataimat írom le ami nekem segített. Helyzetünk nagyon hasonló. Kezdj el angolul tanulni, önszorgalomból az internetről. Nem kell érte fizetned és rengeteg helyről tudsz tanulni. Már az is sokat segít ha a régi/mostani szótáradat lapozgatod és olvasgatod. Mondatokat fordítasz vagy példamondatokat nézegetsz a neten, amelyek segítségével berögzül a nyelvtan. (Igen ehhez nagyon nagy akaraterő kell de az első 3 4 nap nehéz utána már megbékülsz vele és szeretni fogod :) ) (Ne korlátozd le magad azzal, hogy "nem fog nekem ez menni" mert meg kell próbálnod, próbálnod és próbálnod. Addig amíg nem fog menni. Ez egy öngeneráló folyamat lesz számodra, amint az első sikerélményed meg lesz, amely 1 2 hét maximum, lesz motivációd tanulni) Majd nézz szét az interneten, hogy a városodban hol vannak olyan szabadidős programok amik érdekelnek. Vagy klubok, akármilyen hely ahol tudsz emberekkel ismerkedni. Nyugodtan mesélj magadról és a problémádról másoknak, nem mindenki fog kicsúfolni ezért. Lányokkal való ismerkedés? Azt gondolod hogy csúnya vagy? Miért gondolnád azt? Magadat "feltudod turbózni" tudsz kozmetikumokat használni (nem sminkre gondolok, pl ha pattanásos vagy akkor az ellen készült kozmetikumokat). Látnád a változást és egyből máshogy gondolkodnál. Olyan nem lesz hogy nem tetszenél egy szép lánynak :) Nem minden a külső, a lányt meg tudja fogni az intelligens gondolkodásod is. Pl az eléggé intelligens gondolkodásra (vagy annak kialakulására, fejlődésére) utal hogy önszorgalomból tanulsz az internetről.


Ha szeretnél segítséget én nagyon szivesen segítek. Írj rám prívátban :)

2020. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ne a lányokra koncentrálj. Két dolgot el kell hárítani az életedből, az egyik az önértékelés súlyos zavara, a másik a depresszió. Mindkettő komoly dolog, keress fel mindenképpen szakorvost, nem viccből mondom. Pár év terápia után észre fogod venni, hogy teljesen máshogy gondolsz magadra is, meg a jövődre is.


Ne dobd el ezt a választ, ne legyints rá, hogy "á, ez úgysem sikerül". MUSZÁJ. A környezeted b*szogatását túl kell élni, de a fény az alagút végén megvár, ne aggódj.


És még egyszer. Ne a lányokra koncentrálj. Ez a probléma magától meg fog oldódni, amint meggyógyul az önbizalmad és a lelkivilágod. Ne okold magadat, ezek, amik neked vannak, konkrét betegségek, akkor is, ha sokan nem veszik komolyan. Rengeteg irodalom van róla. A pszichiáterek (nem pszichológusok!) tudják, mi ez, és alig várják, hogy segítsenek, ezért választották ezt a szakmát. Ha nincs sok pénzed, az SZTK-s is jó lesz egy ideig.


Gyere ki ebből.

Én 18 éves koromban még nagyon meg akartam halni, aztán 27 évesen már sikeres vállalkozó voltam. Most 45 vagyok, és boldog. 18 évesen kiröhögtem volna azt, aki azt mondja, hogy 45 évesen boldog leszek.


Ki tudsz jönni belőle. Ne add fel.

2020. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2020. aug. 15. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!