Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért szerencsésebbek azok az...

Miért szerencsésebbek azok az életben, akik lazábban fognak fel mindent?

Figyelt kérdés

Kicsit fura lett a kérdés, és hosszú is de nem nagyon tudom máshogy megfogalmazni. Na de: Sajnos elég irigy vagyok egy barátomra, akinek elég jól bejött az élet. Sokat bulizik, sokat csajozik, jól keres(bár kétkezi munka, nagyon tehetséges), és nincs egy stresszes élete. Jól néz ki, és könnyen alakít ki emberi kapcsolatokat, sokan kedvelik. Olyan jó neki... Én meg kb. az ellentettje vagyok: elég introvertált vagyok, nehezen alakítok ki mélyebb kapcsolatokat az emberekkel, a külsőm átlagos, egyedül a testemet mondanám jónak. Pár évvel ezelőtt gondoltam magamba nagy egóval, hogy megyek majd egyetemre, és mennyivel jobb lesz nekem mint neki, mert mérnök leszek, sokat fogok keresni, ismerkedni stb. és majd jól lehagyom minden téren. Most itt vagyok végzősként, és kb. semmi nem lett az egészből... Nagyon sok lehetőséget megragadtam, próbálkoztam a végsőkig, és az lett az egészből, hogy végigszenvedtem 2 évet, és most itt ülök egyedül, írom ezt a kérdést, míg a barátom egy házibuliba falja a nőket... Annyira szánalmasnak érzem magam... Sokat fejlődtem az évek alatt, főleg magamhoz képest, és azon is vagyok, hogy ez így maradjon, de észre kell vennem, hogy ez idő alatt más sokkal előrébb jutott. Vagy csak tartalmasan, élményekkel dúsítva élte meg...


Mindig is a tanulásra, önmagam fejlesztésére fordítottam az időt, és mindig megszívtam. Míg a barátom, illetve nagyon sok ember a környezetembe, azt tette amitől jól érezte magát, és mindig szerencsésen jöttek ki minden helyzetből.. Lásd vírus: Kb. sehogy se volt rájuk hatással az egész, ugyanúgy találkoztak melóztak és buliztak. Én elvesztettem a diákmelóm, és haza kellet jönnöm, minden ismerősömtől távol... Áhh. hihetetlen. Lehet azt mondani, hogy ezért nem kell mással foglalkozni/hasonlítani magad, de hosszútávon ez képtelenség, akaratlanul is belefutok ilyenekbe...


Kedves olvasó, ha idáig elolvastad, nagyon szépen köszönöm, mindenképp fogom értékelni egy zöld pacsival, ha véleményt is írsz hozzá! :)



2020. aug. 19. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Gyakran az nyer ma,aki bátor. Pl egy csendes diák nem jelentkezik,míg egy bátor de buta véletlen eltalálja a választ,pedig csak tippelt... Ajánlom Brian Tracy motiváció videóit(egy sorozat,nem,nem arról szól,hogy " NE ADD FEL,NO PAIN NO GAIN", nincs benne tipik mai szöveg,ami annyit segít,mint a miniszterelnök az országunkon) Illetve Brian Tracy egyéb tananyagait,pl vonzás törvénye.
2020. aug. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Kívülállóként azt látom,, hogy nem szerencsésebbek sokkal, mint egy pesszimista, csak az a különbség, hogy hamarabb túlteszik magukat a negatív dolgokon, kreatívabbak.
2020. aug. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen #1-es fele hulyekre ne hallgass. A legrosszabb amit tehetsz az az, ha te is elhiszed azt a sok semmitmondo kozhelyet, hulyeseget, amit ezek a motivacios eloadok/trenerek/irok mondanak.
2020. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én azt gondolom,hogy nem egy nagy szám már ha valaki egyetemre megy.Dunát lehet rekeszteni az egyetemistákkal.Egyszerű egyébként a válasz.Haverodban látnak fantáziát a csajok,szórakoztatja őket,dumál velük,te csendesebb,visszahúzódóbb vagy,ez nem jön be nekik.
2020. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd egy par even belul (~5) latszodni fog kettotok elete kozott a kulonbseg. Te joval magasabb eletszinvonalat engedhetsz majd meg magadnak mernokkent, ha jol fizeto allasod lesz es jo leszel a szakmadban.


Most meg lehet, hogy szorakoztato am tartjak a haverodat a lanyok, de egy 20-as evei kozepen, 30-as evei elejen levo no szerinted mennyire fog tudni komolyan venni egy nagyra nott gyereket, aki a bulizason kivul semmire sem vitte az eletben?

2020. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Brian Tracy nem mond nagy butaságokat...A motivációkban tényleg mond olyan dolgokat,amin érdemes elgondolkodni...Én sem csak úgy hittem neki egyből,ahogy meghallgattam,hanem elgondolkodtam rajta..
2020. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Kiba5zottul utálom a médiát. Mindenhol azt sulykolja a mai fiatalokba, hogy a HOLNAPBAN éljenek. Tedd ezt, hogy MAJD jó legyen neked. Tedd azt, mert a jövőt építed vele. Szép, szép, csak éppen az ember elfelejt mellette élni. Van kutyád? Nézd meg őt. Legfeljebb a csontján rágódik de sohasem a múlton, vagy a jövőn. És boldog? Igen. Az embernek is szüksége van rá, hogy azt tegye, amire a kora predesztinálja. Gyerekként játsszon, kamaszként mogorváskodjon, csináljon hülyeségeket, fiatalon csajozzon/pasizzon ezerrel, fiatal felnőttként építgesse a karrierjét, alapítson családot, nemzzen gyermekeket, teremtse meg a maga királyságát.

Minden csemetém veri a harmincat, annak idején mindnek rojtosra pofáztam a számat, hogy ne vegye olyan kiba5zottul komolyan dolgokat, kell egy egészséges lezserség, de cse5zhettem, ha közben egész nap mást hallottak mindenhonnét. Most itt vannak remek állással, saját lakással, párkapcsolatban, de látom rajtuk, hogy nem boldogok. A legidősebb nemrég vallotta be, hogy nekem volt igazam. De mire megyek vele? Azt az időt már nem tudom visszaadni, és ő sem tudja visszaszerezni. Az életben minden pótolható! Az idő nem.

De ezt ne úgy értsd, hogy szerencsésebbek azok az életben, akik lazábban fognak fel mindent. Ehhez nem szerencse kell, hanem megtanulni lazábban felfogni a dolgokat.

2020. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!