Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kedves magányos férfiak és...

Kedves magányos férfiak és nők! Hogyan mondtatok le a kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

Tapasztalom, hogy bármennyire is szeretnék távol lenni emberektől, mégis hiányzik legalább 1 olyan kapcsolat, amiben kellemesen érzem magam - legyen akár azonos nemű, de az ellentétes nemű kapcsolat annál inkább hiányzik.

Ti hogyan küzdötök az ellen, hogy emberek közé kívánkozzatok?

És: Aki esetleg megteremtette ezt az életmódot, az milyen eszközökkel űzte el ezeket az eszközöket? (pl. munka, játék, zene, művészet, állatok).

A jelenlegi közegben jóvalta több amortizálás ér, minthogy kellemes érzés. Mind személyektől, mind környezetből.

Érzem a beszéd hiányát, de a közegemben nem akad egyetlen olyan sem, akivel kellemesen beszélgetek. 2 személy van, akivel szívesen beszélek, de ritkán találkozunk és nem tudunk többször találkozni.



2020. aug. 23. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfoglalom magam más dolgokkal. Célokat tüzök ki magam elé. Dolgozok, hobbizok.
2020. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Meg kell házasodni.
2020. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
A magány és az egyedüllét nem ugyanaz! Meleg pasi vagyok, volt is nagyon sok évig tartó kapcsolatom, ami talán már házasságban is hosszú lett volna. De kifulladt, nem ment tovább. Baromi nehéz volt elengednem, de akkor annak volt az ideje. Sokáig sz@r volt, de utána rájöttem, hogy egyedül is jó, sőt! Attól van társaság, ha én akarom; van más elfoglaltság és khm, szóval, az is, ha úgy akarom (magamnak, igen) 😊
2020. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
én pl. ide írogattam sokat, amikor egyedül voltam, mert megadta a társaság illúzióját valamennyire. El kell fogadni, hogy az ember társas lény, és be is tud golyózni a magánytól. Volt olyan időszakom az életemben, hogy csak pár felületes ismerősöm volt, és mindent egyedül kellett megoldanom, szinte mindig egyedül voltam, na kb egy évre depressziós lettem, alig tudtam belőle kijönni, pszichológushoz is kellett járnom. Pedig én introvertált vagyok, és alapból szeretek egyedül lenni. De egyszerűen nem egészséges hosszú távon. Aki bölcselkedik, hogy az egyedüllét nem magány, meg mit tudom én mi, ilyen gagyi coelhos színvonallal jön, az nem tudja, milyen az igazi elszigeteltség. Úgy könnyű, ha van, akihez fordulhatsz, akivel mélyen el tudsz beszélgetni. Nekem most van egy ilyen ember, és hiába élek most is egyedül, teljesen jól vagyok.
2020. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Valóban, ide kell írogatni és jól beszólogatnak és pontoznak, mert nem úgy látod a világot, mint a másik. Ezért nagyon érdemes! 😁
2020. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem úgy lett elegem, hogy SZÁMTALAN ESETBEN VISSZAÉLT A BIZALMAMMAL!!!


Most már egy kicsit magamra is haragszom a "túl sok békülési kísérlet" miatt. Nem volt értelme utólag.


Az tény, hogy társas lények vagyunk. Most nehezen tudnék elképzelni "pár"-kapcsolatot, mert még az azonos neműek esetében is elkezdtem "kiselejtezni" azokat, akikkel alapvető elvek tekintetében nem tudok megegyezni.


Már megvan, hogy milyen típusúakkal jövök ki hosszabb távon (azonos neműek tekintetében is). Egyelőre különböző nehézségek miatt nem érem el őket, de töretlenül reménykedem a jó szerencsémben.


Számít az is, hogy milyen korcsoportba tartozik az ember. Tinédzsereknek és fiataloknak még sok minden összejöhet - valamint az időseknek is akadnak társasági lehetőségek bőven, ha van, aki segít nekik kimozdulni otthonról.


Középkorúaknak leginkább a munka világa nyújthat közösségi élményt, társas lehetőségeket.

2020. aug. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-esnek, 4-esnek és 6-osnak a válaszokat!


Volt időszak az életemben, amikor játszottam. De akkor a játék volt az életem. Elismerésért játszottam. Volt, hogy éjjel is felkeltem, mert ez üzletem volt. Igencsak elhanyagolt voltam, alig törődtem mással, mint a játékkal (és munkával). Nem volt megállás, nem volt boldogság benne. Igaz, hogy sokat segítettek ebben a játékosok is, rengeteg játékost letiltottam.


Hobbi...Jó lenne, ha a körülményeit meg tudnám teremteni. No, de a munka is probléma most nekem.


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 25. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem azért lett elegem, mert önző embereket fogtam ki, akik csak magukkal foglalkoztak és csesztek megkérdezni, hogy nekem milyen napom volt, vagy mi van velem. Csak a saját kis monológjukat fújták. Nos, ennyi erővel lehetek egyedül is...


Párkapcsolat ugyanez. Az én problémáim nem fontosak, csak az övé. Két ilyen is volt. Kb csak ünnepnapokon hallgattak meg, az év többi napján nekem kellett hallgatni a kálváriájukat, mert az sokkal fontosabb, mint az én apró pici problémáim. Ezt nem is lehet párkapcsolatnak nevezni, inkább társas magánynak. Ennyi erővel egyedül is lehetek. Sokkal több értelme van. Legalább oda tudok magamra figyelni. Ilyen esetben egy társ csak elszívja az energiát, amit magamra fordíthatnék.

2020. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as! Megértelek.

Én alapjáraton kerülöm és csak "ahaaa" meg "ühüm" a válaszom a panaszkodókra. Természetesen helye van a panaszkodásnak, de nem mértéktelenül.

Ki kell javítsalak: A párkapcsolatnak jó esetben tartalmaznia kellene a társkapcsolatot. De amit leírtál azok alapján ő nem volt a társad. Aki nem társ, az nem is pár.

2020. aug. 27. 22:46
 10/10 anonim ***** válasza:

8 vagyok.


Én megértem, hogy néha szükség van a panaszkodásra is, de amikor már csak ebből áll a kapcsolat, ráadásul egyoldalúan, az még egy párkapcsolat karikatúrájának se felel meg. Én már azt éreztem, hogy egy vicc az egész.


Most már úgy kezelem az embereket, hogy aki túl sokat nyafog és problémázik, az gyanús. Az mástól várja a megoldást, nem saját magától. Az ilyeneket jó messzire el kell kerülni.


Ez így van. Az a legjobb megfogalmazás, hogy nem volt partner semmiben. Neki csak egy kiszolgáló inas kellett, meg hallgató bizottság.

2020. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!