Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak hogy értelme...

Mit csináljak hogy értelme legyen az életemnek?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 26 évesen, teljesen tanácstalanul, céltalanul. Igazából ez utóbbi nem igaz, mert az lenne a célom hogy boldog legyek, legyen egy feleségem és családom. Mindenki azt mondogatta hogy jó képességű vagyok, de valamiért mégsem működik az egész, nem itt kellene tartanom. Elkezdtem egy egyetemet, amit félbeszakítottam, rossz választás volt, kilátástalan abban a végzettségben a helyzet itthon, és igazából nem is érdekelt már az egész. Pedig érdekes, de így minden együtt úgy jött össze, hogy képtelen voltam folytatni. Igazából ahogy kikerültem a gimnáziumból, szerettem volna ha valakivel tudtam volna közösen tervezni a jövőnket, de mivel sosem jött össze, egyedül éreztem magam, nem volt kivel beszélnem nap mint nap, felőrlődtem a saját gondolataimban. Túlzás lenne állítani hogy bármire képes vagyok, de az biztos, hogy amit a fejembe veszek és reálisan képes vagyok elérni, az sikerül. Amikor felvettek egyetemre, egy lánnyal próbáltam összeismerkedni, de nem volt kíváncsi rám.

Ne haragudjatok fogalmam nincs miről beszélek nem tudom megfogalmazni mit akarok, elfogyott az energiám mindenre. Ha tudnám hogy nincs semmi a mostani életem után és ténylegesen nincs objektív értelme annak amit csinálok, akkor most tennék valamit érte. De így ebben a bizonytalanságban kénytelen vagyok szenvedni még kitudja meddig.


2020. aug. 26. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki értelmet. Nagy felelősség és nagy lehetőség egyben.


Le kellene akadni a kapcsolafüggőségről. Ha egyelőre nem megy, ne erőltesd, inkább gondolkozz személyiségfejlődésben. Miben vagy lemaradva az igényekhez képest?

Jó lenne ezt a teljesítménykényszert is félretenni egyelőre. Az összehasonlítgatósdi (nem itt kellene tartanod) roppant mérgező.


Sztem dőlj hátra egy kicsit, és élvezd augusztust!

2020. aug. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp vagyok én is, ott tartok huszas éveim végén ahol más a tizes évei végén. Szar szakmát választottam amiben legalább sikerült jó sok időt eltöltenem. A legrosszabb pedig az h nincs is nagyon ötletem h merre menjek, mit tanuljak. Covid óta meló sincs, de legalább a tartalék még kitart
2020. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Kezdj el tartozni ide oda.

Próbálj egy házat-lakást szerezni akár hitelből, akkor lesz célod-házad-adósságod, amit le akarsz tudni s a végén az ingatlanod, az meg behoz egy aranyásó menyecskét a legrosszabb esetben, de lehet normálisat.


Csinálni, csinálni valamit...ez a lényeg.

2020. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdés jó!

Először is vegyük a kérdést, mi az értelme az életnek? Azaz neked mi ad értelmet?

céltalan akinek nincsenek céljai, tehát tűzzél ki célokat, amelyeket majd idővel ki is pipálhatsz…

egyelőre hanyagolnám a párkapcsolatot, amig nem szeded magad össze…

2020. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!