Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az,hogy az ember szabadon...

Az,hogy az ember szabadon választhatja,hogy akar e dolgozni vagy sem,köze van a magányhoz?

Figyelt kérdés
Már nincs az mint régen a Kádár rendszerben hogy mindenkinek dolgoznia kellett.Most ha akar valaki,dolgozik,ha nem akar nem dolgozik.Meg nem is kötelezhetik az embereket hogy dolgozzanak,nincs annyi munkahely,mint amennyi munkanélküli.De van ennek köze a magányhoz?Ha most is mindenkinek dolgoznia kéne mint régen és most is lenne mindenkinek munkája kevesebb lenne a magányos ember?

2020. szept. 5. 00:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem a gondolatmeneted, hogy hogy jön a magány a munkához.

Attól hogy valaki dolgozik, még lehet magányos (sőt, ha túl sokat dolgozik, nagyon lefoglalja a munka és se ideje, se lehetősége, se energiája nincs ismerkedni, akkor magányos igazán) és aki nem dolgozik, az is élhet párkapcsolatban.

2020. szept. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%
Tévedsz, ha azt hiszed, megválaszthatod, hogy akarsz-e dolgozni vagy sem. A társadalmunk munkamegosztása túl komplex. Már csak ahhoz, hogy tudj mit enni és inni, ahhoz is mások munkája kell, már ha legálisan akarsz hozzájutni. Ez pedig pénzbe kerül - vagyis az, hogy legyen valamilyen bevételi forrásod, létkérdés. Már a puszta létezésed költséget termel, amit valakinek kompenzálnia kell. Ha hajléktalan vagy, az országnak kell finanszíroznia, ami a többi dolgozó ember pénzét használja fel hozzá.
2020. szept. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
#1 arra gondoltam,hogy akinek van munkahelye,Emberek között van,akinek nincs és egész nap otthon ül a négy fal között az nagyobb eséllyel lesz magányos.
2020. szept. 5. 00:52
 4/38 anonim ***** válasza:
94%

Ja, már értem.

Viszont nem kizárólag a munkából áll az ember élete, nem csak emiatt járunk ki az utcára. Attól hogy valakinek nincs munkahelye, nem feltétlenül ül otthon a négy fal között elszeparálva. Tehát ugyanúgy emberek között lehet, csak abból a szempontból még jobb is a helyzete, hogy ezeket az embereket ő választhatja meg, ő dönti el hogy hová megy és mikor, míg annak aki dolgozik, muszáj minden nap órákat eltölteni a munkatársaival, akiket nem ő választ meg, ha utálják egymást és rossz a légkör, akkor is velük kell tölteni a napot.

2020. szept. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
#4 több embert is ismerek,akik nem dolgoznak és csak annyi időre mennek ki az utcára,amíg vásárolnak.Reggel fölkel,elmegy a piacra,fél óra múlva hazamegy és másnap reggelig megint ott ül a négy fal között.
2020. szept. 5. 01:05
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Attól hogy ismersz ilyeneket, nem kötelező így élni. Ez a saját döntésük.

Viszont alapjában véve attól hogy valaki munkanélküli, nem feltétlen kell a saját ellenségének lennie, simán kijárhat, élheti az életét, nem kell magányosnak lennie.

2020. szept. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
A munkakerülő ismerőseim erős többsége nem magányos.
2020. szept. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!

Általában aki nem akar dolgozni,az pontosan azért,mert nem szeret emberek között lenni napi 8 órában.

Neki sokkal jobb,ha nem alkalmazottként él,vagy emberek között éli az életét.


Szerintem a home office népszerűsége is bizonyítja,hogy sokan ha tehetnék,otthonról dolgoznának.

2020. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#6 persze saját döntésük,de én akkor sem tartom jónak hogy az állam így leveszi az emberekről a kezét.Csináljatok amit akartok,ha problémátok van oldjátok meg nélkülünk.Mindenki tudja hogy közmunkás fizetésből nem lehet megélni meg munkanélküli segélyből,de mégse változik semmi.
2020. szept. 5. 01:17
 10/38 A kérdező kommentje:
#8 Én nem szeretnék home officeban dolgozni.Szerintem kell,hogy munkaidőben emberek között legyünk,kell a munkahelyi légkör.Ugyanezt gondolom az iskoláról is.Lehet otthonról is tanulni,de az az igazi ha a diákok bejárnak az iskolába,személyesen találkoznak tanáraikkal és társaikkal.Nem skypeon,meg massengeren,meg a franc tudja hogy.
2020. szept. 5. 01:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!