Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha eddig elzárkóztam a családo...

Ha eddig elzárkóztam a családomtól,akkor most már ne is nyissak feléjük?Legyek egyedül,az való nekem?

Figyelt kérdés
Az,hogy idegenektől,munkatársaitól elzárkózom talán még nem is akkora baj.De talán a családommal tartanom kéne a kapcsolatot.Viszont én őket sem keresem.Pedig vannak testvéreim,szüleim is élnek még de nem nagyon tartom velük a kapcsolatot.Nem látogatom őket,nem járunk össze.Szerintem haragszanak is rám,hogy nem foglalkozom velük.Mindig egyedül vagyok,barátaim sincsenek és barátnőm se.Elzárkózom,elszigetelemmagam az emberektől.A saját utamat járom,nem foglalkozom senkivel és velem se foglalkozik senki.Mehet ez így egy életen át?

2020. szept. 23. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem, de inkább csak apámmal. Évek óta nem beszélünk, mert kezelhetetlen és korábban is folyamatosan zsarolt, ezért szakítottam meg vele a kapcsolatot teljesen. Mostanában sokat jár a fejemben, mert egyszerűen hiányzik, hogy legyen egy apám. De nem tudom, mit tegyek. Évek óta nem köszöntöttük egymást, nem beszéltünk, azt sem tudom, él-e.
2020. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én sem beszéltem évek óta apámmal és anyámmal és a testvéreimmel sem beszélnék ha ők néha nem hívnának fel.Nemcsak magányos vagyok,de rossz embernek is érzem magam.
2020. szept. 23. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy haragban velük, akkor elég érthetetlen hogy ennyire elfordultál tőluk, és ha valami bajod lenne csak jól jönne a segítségük.
2020. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy miért alakult így, miért nem tartod velük a kapcsolatot. Én azért nem tartom a kapcsolatot a sajátommal, mert egész gyerekkoromban bántalmaztak, a saját utamat járom, de ettől még vannak barátaim, párkapcsolatom. Csak azokat az embereket értékelem, akiket én választottam az életembe, nincsenek sokan, de akik vannak, ők nagyon fontosak.

Ha magányos vagy és változtatni akarsz, akkor bármilyen irányba, de lépj, bárki felé, de nyiss. Ha a családod nem érdemli meg, hogy elfordulj tőlük, akkor érdemes velük kezdeni.

2020. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!