Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depresszióval küzdve, nem...

The Best Nr.1 kérdése:

Depresszióval küzdve, nem tudom.. hogyan tovább?

Figyelt kérdés

19 éves múltam. Az utóbbi években, főleg az utolsó 5-6 évben nagyon elzárkóztam a világtól. Nagyon sok közeli barátot vesztettem el. Gyerekkori barátokat,akikkel annó azt hittem hogy örökké tartani fog majd a kapcsolatunk.. az egész a tinédzser koromba való első lépésekkor kezdődött:mivel egy elég szegény és anyagilag limitált család vagyunk, sokszor volt hogy nem mentem kirándulásokra, suli után be a büfébe vagy éppen hétvégén pizzázni az osztályal. Tudtam, hogy nincs miből, ez szokássá vált és ki lettem közösítve. Ugyanígy mindenkivel, elhidegült a viszonyom, a sulin kívül sehová sem jártam. Én egy nagyon szégyenlős gyerek voltam kiskoromban,és fiú létemre, elég sokat sírtam. Nehezen nyitottam és nyitok a mai napig is idegen emberekhez. Félek beszélni, azt érzem hogy csak hülyeséget mondanék. Vannak napok hogy azt kívánom bárcsak hallgathatnék egész nap. Csendben egy szobában csak úgy létezzek. Messze az emberektől. Ezek a problémák talán mind mind kiskoromban jelentek meg. Rengeteg veszekedés közepette hallgattam a szüleim kiabálását. Apám alkoholista volt, anyám pedig nem dolgozott abban az időben. Talán akkor már rájöttem ott legbelül, hogy mi nem vagyunk egy közönséges család. És nem is voltunk azok. 19 éves vagyok. Szerintem depresszióval küzdök. Napi szinten szorongásaim vannak, izzadok, piszkállom a körmöm, néha nehezen veszek levegőt. Egy bevásárló központban kezdtem el dolgozni, ahol a sok ember és a nagy tömeg nagyon sokszor szorongással tölt el. Nem ez a munka amit szerettem volna, de többre nem futotta jelenleg. Érettségi után nem mentem egyetemre, mivel nem volt meg az anyagi hátterem, másrészt féltem ismét, hogy esetleg nem fog menni és csalódás leszek.


Szüleimmel megszakítottam a kommunikációs kapcsolatot már akkor, amikor rájöttem hogy nekik nem vagyok prioritás. Náluk az alkohol és a cigaretta volt az. Nem beszélek velük, csak a fontos dolgokról, felületes beszélgetések. Barátaim nincsenek, egyedül vagyok este a gondolataimmal, sokszor kitör belőlem a düh, reszketek, fáj a hasam, sírok. Egyszerűen azt érzem, hogy most ahol vagyok,a környezet, az mérgező. Lehetséges egy új életet kezdeni máshol? Talán követni az álmaimat? Sajnos napi szinten előkerül nálam az öngyilkosság gondolata, de már kezelni tudom, sokszor csak néhány perc. Kétségbe vagyok esve, egyszerűen nem tudom, hogyan tovább



2020. szept. 25. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

A dolgokból azt tudod kivenni, amit előtte beletettél. Ha semmin nem változtatsz, akkor semmi nem is fog változni. A hozzád hasonló emberkék (nem bántás!) azt hiszik, hogy Mexikóban, vagy Kanadában teljesen más életet tudnának kezdeni. Nos, nem, mert oda is vinnéd magaddal a szorongásaidat. A depresszió, szorongás ma már jól kordában tartható gyógyszerekkel, bár ez nem gyógyulás. Én azt javaslom, hogy magadon változtass, előbb kis lépésekben, aztán nagyobbakban. Senki nem szeret befordult, búvalbszott embereknél szeretetért kuncsorogni. Kicsit nyiss az emberek felé, mosolyogj, érdeklődj, elegyedj szóba szimpatikusabb idegenekkel. Lépj be klubba, járj edzésre, sétáltass kutyát, stb, innen lehet barátságokat, kapcsolatokat szerezni. Hidd el, hogy más is így csinálja, nincs ebben semmi varázslat. Annak van társasága, aki társaságba jár. Az álmokat is lehet követni, de tenni kell értük, az álmodozás kevés hozzá.

Ha izmos akarsz lenni, akkor edzeni kell, ha folyékonyan akarsz angolul beszélni, akkor meg tanulni kell, ha barátnőt akarsz, akkor ismerkedni kell, másképp nem megy. Pszichológust nem javasolnék, elszedi a pénzed, és közhelyekkel dobálózik. Én elmondtam neked a lényeget tök ingyen, a többi rajtad áll. Hajrá, sok sikert!

2020. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
87%

Könnyű azt hinni, hogy én ilyen vagyok, olyan vagyok, pl. szégyellős, befelé forduló stb. Pedig ez legtöbbször már csak következmény. Ha egy szót sem ejtettél volna a családodról, csak a te saját történeted írod le, már abból is egyértelmű lenne, hogy a családod zűrös! Ők az okai annak, hogy kiskorodban érzékeny, szégyellős voltál, ez nem a valós természeted. Adott szülői működés meghatározott felnőttkori problémákat eredményez. Ha egy kisbabát nem vesznek fel ha sír, nem akkor etetik, amikor éhes, hanem össze-vissza, akkor a baba fő benyomása az lesz, hogy a számára legfontosabb emberekre nem számíthat, a világ egy fenyegető hely és hogy az ő szükségletei egyáltalán nem fontosak, mint ahogy ő sem fontos. A szülő odafigyelése, kiszámíthatósága az alapja annak az ősbizalomnak, ami megalapozza a gyerek (és majd a felnőtt) önmagába és a világba vetett bizalmát. Akinek a világ már csecsemőkorban beborul, szinte determinált a későbbiekben az önbizalomhiány, alacsony önértékelés, kötődési problémák, a saját szükségletek felismerésének hiánya stb.

Az mindenképp jó lenne, ha el tudnál menni otthonról. Egyáltalán nem baj vagy hátrány, hogy nem tanultál tovább, mert az írásképeden látszik, hogy gondolkodó ember vagy és elég tanult vagy ahhoz is, hogy helyesen írj, jól fogalmazz, tehát az alapjaid megvannak ahhoz, hogy irányítsd az életedet. Sok friss diplomás nincs ezen a szinten.

És ha nem ragad meg az #1 válasz közhelygyűjteménye, akkor mindenképpen érdemes lenne pszichoterápiára áldozni, jó terapeutával bizonyítottan működik. Ha megerősítést szeretnél ebben, a Mérgező szülők c. könyvet érdemes lenne elolvasnod - talán magadra is ismersz pár példájában. Ez segíthet megérteni, hogy a problémáidnak, érzéseidnek van gyökerük, azok nem csak úgy a semmiből jönnek és van már gyakorlat, tapasztalat abban, hogyan lehet őket felgöngyölíteni. A lényeg, hogy van kiút és ezek a negatív érzések tudnak enyhülni, sőt el tudnak tűnni. És minél hamarabb veszed kezelésbe, annál jobb.

2020. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!