Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Velem van a hiba? Én üldözök...

Velem van a hiba? Én üldözök el mindenkit magamtól?

Figyelt kérdés

Előre is szólni szeretnék, hogy lehet össze vissza lesz, és hosszú is a szöveg.


Szóval itt lennék én 17 éves, gimnazista, egy vadidegen gimnáziumban. Szeptemberben kezdtem el ebbe a suliba járni, költözés miatt.

Ebben a suliban nem érzem magam túl jól, de ez szerintem csak a kezdeti izgulás

Nem vagyok egy nyitott mindenkivel barátkozós ember, nehezen beszélgetek, nyílok meg, az idegenektől kimondottan irtózok. Sajnos ennek a viselkedésnek vannak előzményei is.

Én magamhoz mértem próbálok barátkozni, ismerkedni, de mint írtam is nekem ez nagyon nem megy jól és könnyen. Ráadásul egy összeszokott közösségbe kéne beilleszkednem.

A suli első napjaiban, heteiben egézs kedvesek voltak velem, beszélgettek velem, oda jöttek hozzám stb. Aztán ahogy egyre kevésbé voltam érdekes elkezdtek leszarni. Találtam egy két barátot, de velük semi szoros nem alakult ki, csak beszélgetünk ilyen felszínes témákról, meg eggyüt kajálunk. Találtam viszont 2 igazán jó barátot. Csak az egyikük jár az én osztályomba, a másikuk az egyel felettünk lévő e jár.

Nem ismerték egymást, rajtam keresztül ismerkedtek össze.

Na egy darabig ez így szép és jó volt, volt 2 viszonylag szoros barátom. De aztán elkezdtek nagyon egymásra hangolodni, meg találták a közös témákat stb. Én ennek eleinte örültem hiszen így már 3 is tudtunk volna eggyüt lógni.

Aztán ők ketten elkezdtek együtt eljárni helyekre, olyan dolgokról beszélni amikről né nem tudok (mindig utólag lettem beavatva, ha pl valamelyiküknek bejön xy), taliztak, de engem nem hívtak, állandóan chatelnek. Én pedig nagyon roszul éreztem magam emiatt, de bátorságom nem volt elmondani nekik, így inkább nem törődtek vele. Emiatt szar volt a hangulatom, kicsit befordultam. Talán ezzel még inkább ellöktem őket magamtól, mert hát nyilván nekik is megvan a maguk baja, nem akarják még az enyémet is hallgatni, és nézni a szomorú arcomat.

Ez mostmár odáig fajult, hogy ha oda megyek hozzájuk szünetbe, ők elbeszélgetnek én pedig állok full kusba hogy mi van? Kiről beszéltek?

Ugyan ez volt az előző suliba is. Volt 2 legjobb barátnőm ők elvoltak együtt, de azért foglalkoztak velem is, de azért mindíg olyan harmadik keréknek érzem magam. Velük is csak nagyon keveset beszélek, pedig igazi barátoknak éreztem őket. Aztán az osztályom olyan furán mérleget. Nem beszélnek velem, csak akkor szólnak hozzám ha muszály vagy szeretnének valamit. Ha kérdezek tőlük unottan válaszolnak, vagy bunkók, de még megtűrnek.


De valószínűleg bennem van a hiba, mert az edzőtársaimmal is ugyan ez a helyzet (kosárlabda) . A legtöbbjükkel már 3-4 éve edzek eggyüt, de van olyan is aki 8 éve az edzőtársam. Így úgy érzem eléggé jó barátok lettünk, sokat dumálunk, mindenféléről akár órákat. De aztán mindíg bebizonyosodik számomra hogy én nekik is csak ilyen 2. számú barát vagyok. Sokszor megsértődnek rám, hogy roszul játszok, nem úgy ahogy ők akarják, pedig én megteszek mindent amit kérnek, nem passzolnak nekem, és sokszor amikor hibázok kinevetnek, de nem a vicces nevetéssel, hanem gúnyos kacajjal. Van egy lány akivel nagyon jóba voltam, de most valamiért rivláisnak gondol játék közben. Folyton verseng velem, próbálja mutatni hogy ó sokkal jobb nálam, én igazából béna vagyon hozzá képest. De ez tök felesleges, hiszen né tudom hogy jobb nálam, né nem akarok sztárjátékos lenni, nem akarok bekerülni a válogatóba... Ha ő bekerülni semmi féltékenységet nem éreznék, örülnék hoyg neki sikerült. Szeretném ha ezt ő is tudná....


Sajnos ugyan ez a helyzet az unokatesóimmal. Régen imádtunk egymásnál lenni, legjobb barátok voltunk mindent tudtunk a másikról, mindent meg tudtunk beszélni. Most meg... Állandóan beáll a kínos csend, nem tudok szinte semmit arról hogy mit szoktak csinálni, nem irogatunk (régen naponta többször is beszéltünk). Érződik hogy eltávolodtunk. És ez valószínűleg megint miattam van.


Ami még szomorúbb, hogy a közvetlen testvérem, sem tekint rám úgy mint rég... Nem tudom mikor vagy miért és hogy változtam meg ennyire. Régen a húgomnak én voltam a mindene, a legjobb barátja, akinek elmondhatott mindent, az anyja helyett anyja voltam aki megvígasztalta megvédte, velem osztott meg mindent elsőnek, segítettem neki leckét írni, együtt játszottunk. Most pedig állandóan veszekdzünk. Nem vagyok én neki már semmi. Nem tudom mit csinál, nem árulja el, nem ölel meg vagy üdvözöl. Hamarabb tudom meg a dolgokat a szülőktől, róla, mint hogy ó maga mondaná el. Pedig né nagyon szeretnék jó nagytestvér lenni.... Szeretném ha olyan lenne minden mint régen.


Ami még fontos lehet, hogy az érzéseimet sosem hoztam nagyon felszínre. Akik ismerték tudták mikor van baj, mikor kell segítség. Én próbáltam felszínre hozni őket, de egyszerűen nem megy, ez egy olyan beidegződés amivel akárhogy küzdők nem tudok megbírkózni. Sosem sírtam még mások elött. Egyszerűen nem megy. Azt mondták nekem egyszer régen hogy a sérelmeim, rosz emlékeim csak az enyémek, a fjádalmammal se tudok mással osztozni, egyedül kell vele megbírkóuni, akár mennyire nehéz. Hiszen bármennyire jól ismer valaki akkor sem fogja ugyan azt érezni amit te. Ezek a te érzéseid, hibáid, fjádalmaid, amiket magadnak okoztál. Miért tartozna ez másra...

Sajnos ebbe most is sok igazat látok.


Nem tudom mi történt velem.... Egyedül maradtam. Nincs senki akivel tudnék úgy igazán lenni, mindenkit elűztem magam mellöl, valamivel amiről én még nem is tudok. Valami megváltozott bennem, csak tudnám mi.... Anyira hiányzik minden, és mindenki. Nincs már legjobb barátom, az osztályom nem kedvel, minden barátomnál csak 3.kerék vagyok, az unokatesóimmal nagyon eltávolodtunk, a tesóm már nem tekint annak aki régen a szemében voltam... És ez nagyon fáj. De az még jobban hogy azt sem tudom hogy miért történik ez. Hiszen én ugyan az vagyok szerintem mint voltam. Az a baj hogy akkor vettem észre hogy baj van amikor már nem volt senki aki segít, mert mindenkit ellöktem magamtól. Helyettük csak a keserű szájíz és a gondolatok maradtak.


Kérlek akkor ti segítsetek.

Velem van a baj? Ha igen mi? Mit változtassa? Hogyan változzak?

Kérlek segítsetek, ha tudtok.

Előre is köszönöm


2020. okt. 1. 22:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Elnézést ezeket elfelejtettem leírni.

Én 17 vagyok lány

Barátnőim 17 és 18 évesek

Az edzőtársam aki nagyon rivalizál velem nemsokára 18 lesz

Az unokatesóm, 18 és 16 éves lányok

A húgom 15 éves

2020. okt. 1. 23:00
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Most még 3.kerék vagy akkor? Vagy már kiszorultál abból is?
2020. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, 3.kerék vagyok. Még szerencsére azért nem szorultak ki.
2020. okt. 2. 15:43
 4/15 anonim ***** válasza:

Valahol együttérzek veled, bár én sokkal idősebb vagyok nálad. A te korodban nulla szociális készségem volt, most sincs sokkal több. Akik közel kerültek hozzám, azok mind ők akartak közeledni, én nem igazán tettem ilyen jellegű erőfeszítéseket. Aztán tipikusan ők is mindig feladták, mivel én nem engedtem, hogy egy bizonyos határvonalat átlépjünk. Ha elhívtak valahova, rendszeresen visszautasítottam, mindig könyörögni kellett, hogy menjek, én magam soha nem szerveztem semmit és nem is igazán kerestem a társaságukat. Így nem csoda, ha nem került hozzám közel gyakorlatilag senki.

Bár tudnék valami okosat mondani, de nem tudom mit lehet ilyenkor tenni. Lehet, hogy nem vagy elég szimpatikus, nem mosolyogsz eleget, nem vagy segítőkész, szomorú vagy és ez kiül az arcodra, büdös vagy, stb. Ezer oka lehet.

2020. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom sajnos mi lehet az oka, leírásod alapján egy intelligens, okos lánynak tűnsz. Igazából szerintem az sosem jó, ha olyan társaság tagja valaki, ahol 3-an vannak, vagy páratlanul vannak, mert ott az egyik ember mindig kiszorul. Azt írtad vannak olyan témák, amikhez nem igazán tudsz hozzászólni. Mik ezek?

F25

2020. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sokat találkoznak nélkülem például.

Nekem egy rendszert kell követem, hogy mindenre legyen időm, heti 6 edzés mellet. Van 2 kutyám, akikért én felelek, nekem kell elvinnem őket naponta sétálni lemozgatni, és ez két nagytestű fiatal kutya esetében minimum 1-1,5 óra naponta.

Ezek miatt (meg sok más miatt) rendszeresen maradok le az ilyen találkozókról. És amik ott, akkor történtek azokhoz semmi hozzá fűzni valóm nincs, mivel, nem voltam ott, nem találkoztam xy-nal aki xz-nek a legjobb barátja

2020. okt. 8. 21:46
 7/15 A kérdező kommentje:

Amikhez még nem tudok hozzá szólni, pl a fiú téma hogy kinek ki tetszik stb, mivel nekem nincs kiszemeltem, nem érdeklődik senki, de nekem ez így tökéletes. Nem tudok hozzászolni kritikákhoz (hogy ki milyen filmet nézett, milyen könyvet olvasott, milyen sorozatot néz), mivel teljesen más az izlésünk ilyen téren. Míg én filmből kb bármilyet megnézek (de a Fantasy, sci-fi, akció, horror, és a mesék amikbe otthon vagyok), addig ők inkább vígjátékot néznek, és persze rengeteg romantikus filmet. Néha hozzá tudok szólni, de amíg én láttam 1-2 ilyen olyan filmet, addig ők látták mondjuk 100at.

Ugyan ez a helyzet a könyvelnél is. Én fantasy, akció, sci-fi, horror könyveket olvasok, és csak néhány romantikus könyvet olvastam el, mert nekem unalmas. Ők viszont szinte csak azt olvasnak.

A sorozatokról ne is beszéljünk. Míg né elvagyok a Trónok Harcával és a Levél a királnyakkal, addig ők ilyen riverdale (lehet rosszul is írtam), tean wolf, vámpír naplók stb stb. Ezek a témák engem megint csak hidegen hagynak. És akkor hallgathatom, hogy Dameon milyen helyes, amikor azt sem tudom ki az.

Ami még zavaró, hogy sok mindent utólag tudok meg. Itt egy egyszerű példa:

B1 és B2 beszélgetnek, hogy milyen jó volt az almáspite tegnap, meg hogy milyen vicces volt a kép amit B2 küldött. Aztán pár nap múlva beszélgetünk a pitékről (én B1 és B2), majd B1 mondja hogy a pite amiről dumálunk biztos olyan jó volt mint amit b2vel ettek. Aztán erről eszükbe jut a kép amit B2 küldött, és hogy jaj az milyen vicces.

Én meg csak nézek, hogy milyen pite meg milyen kép.

Meg pl valamelyikük ék baja van, arról én tuti hogy csak másnap fogok tudni, mert ők ketten már elintézték egymásnak, segítettek egymáson.



Viszont ami mostanában van, az egyre roszabb. Az a barátnőm akivel egy osztályba járok, szerintem már nem tart igényt rám. Szerintem zavarom hogy itt vagyok azzal a barátnőnkel aki ugye nem az osztálytársunk. Olyan mintha zavarná hogy nem csak ő van körülötte, nem csak ő tud a dolgairól. Rendszeresen van mostmár olyan, hogy az osztályt. bárátnőmnek valami baja van, de nem mondja el. Ilyenkor bemegyünk a wcbe, 3man hogy megbeszléjük. De ő nem hajlandó beszélni, meg rá néz a másik barátnőmet és mondja neki hogy majd suli után megbeszéljük... Mintha én ott sem lennék. Múltkor már megkérdeztem hogy ki menjek-e hogy meg tudják beszélni. Meg velem az osztálytársam nem is nagyon beszél, más mellet ül a terembe, de ha ott van a külsős barátnőm, be nem áll a szája.

2020. okt. 8. 22:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most az utolsó kommented alapján úgy látom, hogy az érdeklődési körötök különbözősége a gond. Ha nagyon mások érdekelnek, nincs közös téma veled, a másikkal meg van, akkor automatikusan a másikkal fognak többet beszélni. Most azt tudod csinálni, hogy te is nézed a vámpírnaplókat és áradozol arról a Damonről, vagy kiről, és olvasod amiket, ők és fokozatosan közelebb kerültük. Vagy pedig keresel olyan barátokat akiket szintén az érdekel mint téged és velük meg megmaradsz a jó ismerős szintjén.
2020. okt. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell az ő szintjükre lesüllyedni. Ne legyél haragtartó hanem inkább közönbös. Szerintem érdemes lenne visszafogottan, de becsmérlően megkérdezni tőlük hogy csak ilyen nyálas 5z@rokat néztek? Kicsit lejjebb húzod az önértékelésüket és eljátszod hogy a te életed érdekesebb. A kutyákkal eggyütt pedig menj el ismerkedni!
2020. okt. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Hát figyelj, igazából ahogy olvasom, elég hétköznapi lányokról van szó. Ne értsd félre, nem úgy értem, hogy ők rosszak, de teljesen átlagos tinik a leirtak alapján. Te viszont kicsit más vagy,mert neked ott vannak a kutyák, felelősséget vállalsz értük, te többféle filmtípust szeretsz, amíg ők elvannak a tini világukban. Neked szerintem alapvetően más a felfogásod és lehet, hogy ez is gond nekik, de nem benned van a hiba, ne gondold ezt! Én azt mondom, hogy nem érdemes változnod, mert előbb - utóbb lesz olyan ember az életedben, legyen az fiú vagy lány, aki értékelni fogja hogy te ilyen vagy! Én úgy gondolom, ha valóban nagyon fontosak neked ezek a lányok, akkor próbálj meg velük beszélni a problémákról szépen, higgadtan és ne hármasban, hanem külön - külön lenne érdemes. Azért írom, hogy nagyon finoman, mert hajlamosak megsértődni ilyen korban az emberek. Ha te tényleg fontos vagy nekik, akkor igyekeznek megérteni téged is. Mond el nekik szép nyugodtan, hogy te úgy érzed, hogy hanyagolnak téged és nem tudod mi az oka, szeretnéd ha elmondanák.A pitéhez hozzászólva meg bedobhattad volna nekik, hogy "Legközelebb hozzatok már nekem is" :)

Fel a fejjel!!

2020. okt. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!