Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitől van ez a kényszerem?

Mitől van ez a kényszerem?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, 16 éves fiú vagyok, a szüleim váltak, anyukám egy olyan emberrel állt össze, akivel nagyon nem jövünk ki. Sokat stresszelek a szakma miatt, nem vagyok egy népszerű gyerek, gyakran piszkálnak, van egy nagy viszonzatlan szerelmem. (Gáz tudom) A kutyám akit gyermekkorom óta szerettem elpusztult. Úgy érzem sok önbizalmam van de lehet hogy csak próbálok valami falat állítani magam elé, kezdem az ellenkezőjét vallani.

Tegnap óta időközönként mikor bele gondolok ezekbe erős késztetést érzek hogy erősen össze csukjam a számat, mintha csikorgatnám a fogaim, egyre kellemetlenebb, de csak ha ezekbe a dolgokba bele gondolok. Ilyenkor pedig elkap egy ilyen sírhatnék, de sírni nem tudok, régóta nem megy, pedig akarok. Tudom, össze szedetlen de interneten nem tudom hogy másképp tudnék utána nézni, remélem ti tudtok segíteni. Szüleim hülyének néznének, kettő pánik rohamon vagyok túl és azokat se vették komolyan. Semmilyen hobbit se tudok megengedni magamnak, olcsón egy agyon használt deszkán gurulok pár hete, ez az egyetlen ami kikapcsol.

Valaki meg tudja magyarázni miért van ez a kényszer? Nem tudom, hogy össze függhet e, remélem valaki tud segíteni, egyre rosszabb.



2020. okt. 11. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Tegnap óta tartó dolgot ne titulálj kényszernek. Vagy csak tegnap figyeltél fel rá és lehet már korábban is jelen volt? Én akkor szoktam csikargatni a fogaim ha ideges vagyok, de tudni kell, hogy az embereknek vannak olyan szokásaik, amik fizikailag láthatóak bizonyos agyban lejátszódó folyamatok közben, ezek nem feltétlenül kényszerbetegségre utalnak, de azért érdemes figyelni rájuk.

Ha a szüleid nem foglalkoznak a problémáiddal (elég nagy hiba tőlük, de együtt érzek), akkor kénytelen vagy barátokkal vagy önmagaddal megjátszani a dolgokat. Esetleg suliban jelzed, hogy szeretnél pszichológussal beszélni a gondjaidról (nekem segített régen).


Btw ha pesti vagy akkor gurulok veled, tudok adni is deszkát ha nagyon gáz a régid. :D

2020. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valaki van akinek ki tudd önteni vagy anyuddal megbeszelni?.a sokat nyel vki az is okozhat panikrohamot
2020. okt. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*ha
2020. okt. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló. Biztos vagyok benne, hogy eddig a pontig ilyen dolgok nem jelentkeztek. Pszichológussal pedig nem engednek szüleim beszélni. Nem tartják jó ötletnek.


Egyébként jó messze vagyok pesttől, de örülök hogy rokonlelkekre is bukkanhatok itt :)

2020. okt. 11. 01:53
 5/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Szüleidnek mi bajuk van? Nem beszélnek veled, de azt sem engedik, hogy egy szakember segítsen? Nem értem az ilyet... velem sem foglalkoztak sokat, nem értették a gondjaim, de mikor para lett a helyzet egyből vittek pszichológushoz, majd később pszichiáterhez, ahol nem voltam sokat, de sokat segített már az is, hogy papíron láttam a bajaim megnevezését, meg javasoltak megoldásokat a kezelésükre.


Egyébként nem tudom jelenleg hogy működik a beleegyezési/titoktartási dolog, de mikor nekem voltak olyan problémáim, amikről nem akartam hogy tudjanak otthon, de kellett egy pszichológus, akkor osztályfőnökömnek jeleztem suliban, aki az iskolapszichológushoz irányított és nem volt szükséges a szülői beleegyezés.

2020. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ötös, ma kérdeztem osztályfőnököt, hogy van e rá mód. Megértő volt, azt mondta elintézi.
2020. okt. 12. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt örömmel olvasom, sok sikert kívánok a gyógyulásban! ^^
2020. okt. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A veled történt dolgok nem értése miatt simán lehet ilyen tüneted. A megváltozott körülmények feszültséget keltenek, és ha a feszültséggel nem dolgozol, az görcs, betegség formájában üti fel a fejét.

javaslat írj naplót, kommunikálj (bízom benne van barátod, ha nincs simán ülj le és a falnak mond a lényeg, hogy mond ki) mozogj, hallgass szöveg nélküli zenét. Illetve kérdés, miért nem jössz ki az új nevelőapáddal?

2020. okt. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyolcas, nevelőmmel nagyon elbeszélünk egymás mellett. Mindig engem hibáztad mindenért és ez nagyon elszomorít. Sokkal nagyobb szigorral élek azóta amióta ő itt van. Folyton panaszkodik minden miatt. Egyszerűen nem jövök ki vele. Amikor megkérdeztem szeret e, azt adta válaszul:

-"Nem kötelező szeretnie"

2020. okt. 14. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdeznék: Mit jelent az hogy nyolcas? Illetve mi az amit szigorként élsz meg?


Illetve megosztanék egy dolgot:) az apám soha életében nem mondta ki, hogy szeret, soha egyszer se. Viszont szigorú volt és mindig azt mutatta az ami vagyok nem elég. Ő azóta már nem él, viszont minden nehézségnél, amikor fel tudok állni a padlóról a fülembe csengenek a szavai, és hálás vagyok neki, hogy az életre nevelt a szigorával. Nem mindig az a szeretet amit elképzelünk:)

2020. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!