Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valakinek nagyon erős az...

Ha valakinek nagyon erős az igazságérzete annak mi értelme van élni EZEN a földön, ahol van minden csak igazságos, egyenlő bánásmód nincs?

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Annak SEMMI! Az ilyen ugyanis komoly mértékben pszichikai beteg, és a többiekre nézve is veszélyes lehet!
2020. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1


Pszichikai beteg? Ezt hogyan vezetted le?

2020. okt. 19. 11:05
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dolog lehet amivel értelmet tud találni az ilyen ember az életének.

Én is ilyen vagyok amit leírsz, és sok dolog van, ami rendkívül szükségtelenül felbosszant, de hát ez van, együtt tudok élni valahogy ezzel a helyzettel.

2020. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Akinek erős igazság érzete van nem pszichikai beteg. Inkább az a nem normális, ha valakinek semmi nincs és minden igazságtalanság felett elsiklik. Igen sok az igazságtalanság, sőt rengeteg, de tévedés az, hogy csak az van. Ha csak az lenne hidd el feltűnne ennél jobban is.
2020. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Rossz tapasztalataim vannak a magukat erős igazságérzetűnek nevező emberekkel. Magamutogatás, bűnbakkeresés, mások rossz tulajdonságainak kihangsúlyozása és aránytalan eltorzítása. Saját maguk felmentése minden felelősség alól. Ennek köze nincs az igazsághoz, ez a saját nárcizmusát hivatott kiszolgálni.
2020. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Na jó nyilván köztük is van aljas ember. Mint úgy általában alapból is vannak ilyen emberek. Csak viszont azok akik az én ismerősi körömben ilyenek ők ennek pont az ellenkezői. Ha azt látják, hogy mással rosszul bánnak esetleg igazságtalanul büntetnék akkor igen is a védelmére kelnek. Ez volna a normális. Aki meg olyan amit tapasztaltál, hát ők inkább csak önző emberek és ennyi. Azzal takaróznak, hogy mekkora igazság érzetük van. Közben meg azt lesik hol rúgjanak a másikba.
2020. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

5


De mégis mit tehetne? Ha valaki nem mutat rá a hibákra az emberekben akkor mi fogja ösztönözni a pozitív irányú változást? Ha mindenki tesz az olyan esetekre magasról amikor valakivel igazságtalanul bánnak? Valakinek foglalkoznia kell az üggyel. Egyébként ma divat lett nárcizmussal vádolni mindenkit aki nem egy véleményen van az emberrel.

2020. okt. 19. 11:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem külön kéne választani azt akinek erős az igazságérzete meg azt aki ilyen minden lében kanál házmester szindrómában szenved.
2020. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ez lenne a normális emberi viselkedés. Szerintem abból lehet sejteni, hogy mennyit beszél saját magáról az illető. Ha ódákat énekel az igazságérzetéről, az gyanús, hogy csak takarózik vele. :D Aki meg tényleg igazságos, annak nincs rá igénye, hogy magát fényezze.
2020. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnél például gyanús, hogy ez egy szerep neki, amiben szívesen tetszeleg.
2020. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!