Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 25 évesen sem tudok talpra...

25 évesen sem tudok talpra állni, hogy lábaljak ki?

Figyelt kérdés

25/N vagyok.

A gyerekkorom elég durva volt. Anyukám alkoholista volt és skizofrén. Lopott, hazudozott, aztán amikor gondja volt, hozzám menekült (10-11 évesen az ő pénzügyi problémáit hallgattam). Én takarítottam fel a hányását amikor ittas volt, főzni nem főzött rám, amikor gyerekként közöltem, hogy csináljon nekem tésztát, közölte, hogy nem. Az iskolában nem voltak barátaim, ellenben kitűnő tanuló voltam. Olyan teljesítési kényszerem volt, hogy nyolcadikban minden áldott reggel hánytam iskolában, mert féltem, hogy hibázom.


Aztán jött a gimnázium. Egyszer ültem az iskolában és egy nagyon rossz érzés hasított belém; haza rohantam és anya megint hányt az alkoholtól. Ez volt az a pont, ahol én összeomlottam 16 évesen, és brutálisan pánikbeteg lettem. Olyan szinten, hogy nem tudtam haza jönni egyedül a gimiből, minden nap haza kellett kísérnie egy barátnőmnek. Lefogytam egy hét alatt 8 kilót, nem mertem tömegközlekedni, boltba menni. Apám(és neki az új párja) segítettek nekem, elvittek pszichológushoz, pszichiáterhez, gyógyszert is szedtem, Apa párja pedig naponta egy órára felhívott, hogy beszélgessünk. Eközben a gimiben a barátaimat is elvesztettem, és egy mérgező kapcsolatba menekültem, ahol nagyon durván megcsaltak.

Gimi után három évig otthon maradtam, nem csináltam semmit. Életem mélypontja volt; annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam kimenni az utcára se. Azonban rájöttem, hogy muszáj ebből kilábalni, és elvégeztem egy egyetemet, most csinálom a mestert.

Édesanyámmal azóta nem tartom a kapcsolatot, viszont az orvosok, gyógyszerek, életmódváltás, stb. ellenére sem jövök helyre.

Kollégista lettem, hogy elköltözzek a házból. SZégyen vagy sem, 25 évesen még APukám tart el, hogy a mestert csinálni tudjam.


A BA képzésem alatt a nagymamám haldoklott, illetve nagyon idős volt, és Apukám, a párja és én láttuk el. Minden nap rohantam haza suliból, hogy enni adjak neki, reggel felkeltem korábban, kórházba vittem, mindent csináltam. És ez napi szinten volt.


Mellé azt nem említem, hogy van egy szellemileg sérült testvérem, aki volt, hogy ököllel széttörte az ajtót itthon.


Próbálok barátkozni, de egyszerűen az emberek elzárkóznak előlem. A pasik is. Kívülről egy csinos lány vagyok, ápolt, szép, de belül romokban. Csak nyugtatókkal tudok aludni, minden nap szorongok, és a mai napig nehézség emberek közé mennem MINDEN EGYES NAP. Olyan, mint egy ördögi kör. És próbáltam már mindent, testmozgást, jógát, barátkozni, programokra eljárni, tojni mindenbe, de már kezdem feladni. Nem tartom igazságosnak, hogy ennyire szenvednem kell azért, amit el sem követtem. Vannak jobb napjaim, de elég kevés. Kívülről senki nem lát semmit, ismerősök sem, mert az életnek mennie kell tovább: viszont például az is nehézség, hogy elmosogassak. Csinálom, de akkor sem múlik el, hogy ne nehézség lenne. Mindenki mondta, hogy idővel jobb lesz, de egyszerűen nem. 9 éve szenvedek pánikban, orvosokat, szakembereket is megjártam, és nem tudom még mit lehetne tenni.


Igazából hasonló emberek történetét, ötleteket, tanácsot, mindent várok. CSak jól esett kiírnom magamból.


2020. okt. 23. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Azt hiszem, ilyen esetben az őszinteség nem ártana. Ha csak titokban küzdessz, egy csomó energiád arra megy rá, hogy úgy tűnjön minden oké.


És nem ártana keresni egy szakembert akivel felnőttként tudsz beszélgetni. Mindenképp kell még egy támpont, ami segít megtalálni azt az egyensúlyt, amit keresel.


Ezt se ártana tisztázni, hogy számodra mi lenne az új normális. Nyilván trauma van, és marad is, és senki sem 100% állandóan. De mégis, mi az a cél ami felé tartassz?


A szociális képességeid szerintem sérültek, de az is lehet hogy csak nem megfelelő emberek vesznek körül, emiatt nem találsz barátokat.

Sem a párkapcsolat sem a barátok nem fognak beállni a szakember helyére. Nem is kèpesítettek erre, ezt vedd figyelembe

2020. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedben próbálnám tovább a barátkozást, hátha akad valaki, akivel ki tudsz jönni. Talán egy kicsit kevesebbet gondolsz utána azokra, amiket leírtál. A kollégiumban sem áll veled szóba senki?
2020. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!