Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy egyedül élő, gyerektelen...

Egy egyedül élő, gyerektelen nőről miért feltételezik, hogy "nem sikerült neki" férjhez menni, és nem jött össze a gyerek, mikor lehet, hogy nem is hetero?

Figyelt kérdés
Miből gondolják, hogy egyáltalán érdeklik-e a férfiak? Senkiben fel sem merül, hogy a nő mondjuk leszbikus, csak épp nem hivalkodik vele?

2020. okt. 27. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert az emberek többsége ebben méri a sikert. Vagy a karrierben. Nem pedig az egyéni boldogságban, ami szerintem a valódi sikeres élet fogalma :D. Pl. Szerintem lehet valaki boldog, sikeres úgy is, ha nincs férje, gyereke, plusz nem is felsővezető valahol. Egyszerűen csak jól érzi magát abban, amit csinál, ahogy éli az életét. Ez az igazán fontos. De eléggé leragadtunk a múlt században, hogy társadalmilag az az elismert, aki házas, szült is, férfiaknál pedig szintén aki házas, meg menő karrierje van. Próbálj meg legyinteni az ilyen emberekre, akik így gondolkoznak, bár tudom, hogy nehéz.
2020. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

"Miből gondolják, hogy egyáltalán érdeklik-e a férfiak?"

Mert a legtöbb nőt még ma is érdeklik a férfiak (ha nem így lenne már kihalófélben lennénk), így aztán érthető azt feltételezni hogy az illető hetero. Nem minden előítélet rossz dolog, sőt sokszor az emberi természet olyan része amely segít minél gyorsabban felmérni a környezetünket és a körülöttünk lévő embereket (ami sokszor életet is menthet). Ha ez neked problémát okoz akkor benned van a hiba de nem a szexuális preferenciád hanem az efféle szőrszálhasogatás miatt. Mindenki bocsátkozik előfeltevésekbe a többi embert illetően, még te is.

2020. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem feltételezek ismeretlenül előre senkiről semmit csak azért, mert a többség ilyen vagy olyan.
2020. okt. 27. 10:18
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

#2

A kérdezőnek szerintem nem azzal van problémája, hogy az emberek ezeket megkérdezik, meg nem is az előítélettel, hanem a tapintatlansággal és a rosszindulattal. Egy dolog, hogy mit gondolsz magadban, de hidd el, nagyon sok olyan bunkó ember lehet az ember családjában is, akik szemrehányást is tesznek, vagy rendszeresen pletykálják azt, aki “máshogy” él.

2020. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
mert az ilyen nők 99%-ának egyszerűen nem sikerült, és nem jött össze... és csak egy elenyesző része az, aki leszbikus.
2020. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
mellesleg egy leszbikusnak sem törvényszerű, hogy egyedül kell élnie gyerek nélkül...
2020. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tudom, de én egyáltalán nem szeretnék gyereket. És igen, ahogy írták, a rosszindulattal, a feltételezgetéssel és a tapintatlansággal vannak problémáim. Nem hiszem amúgy, hogy ez annyira siker kérdése lenne. Minek kellene sikerülni ezen, vagy mi olyan nagy kihívás abban, hogy egy nő férjhez menjen és legyenek gyerekei? Feltéve, ha nem meddő. ez inkább olyan nyilvános megszégyenítés, amivel efelé akarnak mindenkit terelni, de igazából semmi alapja nincsen. Azt is el tudom képzelni, hogy sok nő teljesen biztosítja magának az anyagi biztonságot, és ezért nincs rászorulva, hogy másokkal éljen. Akár albérletben (ami anyagi szempontból eléggé hasonló), vagy akár egy férjjel. Ez tulajdonképpen nagyobb siker, ha saját erőből érte el, mint a házasság, ami valójában egy gazdasági érdekszövetség, csak cukormázzal van körítve. Persze, vannak olyanok is, akik valóban szeretik egymást, de az azért mégsem annyira gyakori, sokkal gyakrabban van példa az ellenkezőjére.
2020. okt. 27. 10:57
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

"ez inkább olyan nyilvános megszégyenítés, amivel efelé akarnak mindenkit terelni, de igazából semmi alapja nincsen"


Sajnos nincs igazad, szomszedunkbis így gondolkodott egész addig, míg egy nap rá nem jött, hogy egy megkeseredett vénasszony lett... elmúlt 65 még egész fit formában van, én igazából még most is levarrnám...

Nemrég beszélgettem vele egy hosszasabbat és pontosan ezt bánja a legjobban... mert már pasik zömének nem kell kapcsolatra, akinek kéne, az neki nem kell... hiába van pénze, már nincs kedve utazni, nincs kedve semmihez,m depressziós, mert semmit nem tud megosztani senkivel... ha lenne gyereke, esetleg unokái, akkor lenne valaki aki miatt erdemes élnie... így viszont csak egy egyre ronduló vénasszony, akinek hoába van bitang magas nyugdíja, a pénze csak gyűlik egy számlán, ő pedig egész nap Atv-t meg szappanoperákat bámul...

2020. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nehezen tudom elképzelni, hogy ez az igazi baja, szerintem ez a no egészen egyszerűen csak valóban súlyos, klinikai tüneteket mutató depressziós, aminek rengeteg kiváltó oka van. Sajnos némely pszichológus is jön ezzel a szappanoperával, hogy bizonyára azért, mert valakinek nincs gyereke. Elképesztő, hogy fiatalabb depressziós betegeknek is ajánlgatják a gyerekvállalást felelőtlenül, mint a mindenre hatásos gyógyírt. Egyébként mégis hogy gondolkodjak? A férfiak zömében érdektelenek számomra, a mesterséges megtermékenyítés gondolata meg egyenesen bizarr, meg nem is érdekel annyira, hogy gyerekem legyen, ahogy nagyon sok nem heteroszexuális embert sem. Ahol van gyerek meg család a nem hetero ismerettségi körömben, mert van ilyen is bőven, ott nem egy esetben kibukott a dolog, hatalmas traumát okozva ezzel. Öngyilkossági kísérletekkel, súlyos alkoholizmussal, válással stb-vel.. Mondom, a való élet nem ez a tanmese szerű történet, mint amit itt leírtál. És hiába hallottad a saját szájából, mert most mégis mit mondjon? Hiszen ezt várja tőle mindenki, csak ez az egy oka lehet a depinek, holott ebben a korban már jelentkeznek olyan agyi változások ( kezdődő demencia pl), ahol a súlyosabb depresszió egy vezető tünet. Ha egy kezelőorvos is elintézi majd azzal, hogy jaj szegény kivénhedt csaj akinek nincs gyereke, azért depis, és nem vizsgálja tovább, na az tényleg szuper lesz mindenkinek :)
2020. okt. 27. 11:28
 10/18 anonim válasza:
79%
Én sem értem, hogy minek ajánlják a gyerek vállalást??? Egyébként én is egyedül élek, nem foglalkozok senkivel. Nekem pl. nem lehet gyerekem. A látogatói kapcsolatokat részesítem előnyben.
2020. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!