Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is ennyire nehezen viseli...

Más is ennyire nehezen viseli a home officet, aki egyedül van otthon?

Figyelt kérdés

2 hónapja itthon vagyok home officeban, egész nap egyedül a lakásban. A páromnak be kell járnia dolgozni, így napközben ő sincs itthon. A kollégákkal minimális a kontakt, csak a munkahelyi cseten van kommunikáció.

Néha úgy érzem, megőrülök az egyedülléttől, nincs kihez szólnom, már néha a macskákkal beszélgetek, hogy ne legyek egész nap csöndben. :D Munka után már jó, addigra hazaér a párom és nem vagyok egyedül.

Ti hogy bírjátok a home officet?



2020. okt. 29. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát minden egyedülálló pont így él járvány nélkül is. Munkaidőben nem is érsz rá egyedül érezni magad, mert dolgozol. Kapcsold be a rádiót vagy hallgass zenét, ha annyira hangra vágysz. Neked legalább van párod meg macskáid.
2020. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én örülnék, ha lenne home office lehetőség, de kevés embernek olyan a munkája, hogy ez lehetővé teszi. És nem kell ehhez gyárimunkásnak lenni. Pl. férjem fogorvos. Gondolom nem egész nap dolgozol, nincs megtiltva, hogy kimenj az utcára.
2020. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Bármit megadnék, ha visszakaphatnám a tavaszi home office-t. Bármit.

Én is egyedül dolgoztam otthonról, munkahelyis messenger csoportban meg ritkán videochaten tartottuk a kapcsolatot a kollégákkal, és életem magasan legboldogabb időszaka volt így a munka/mindennapok szempontjából. Ha nem tetszett a csend akkor hallgattam zenét vagy podcastet. A párommal is hamarabb találkoztunk délutánonként, az 1 órás hazautamat megspórolhattam, egy órával több együtt töltött idő otthon.

Sajnos nyár óta még mindig nem engedélyezik, csak különleges esetben. Azóta komoly letargiával küzdök és fontolgatom hogy váltsak-e munkahelyet.... :(

Én visszasírom, de nagyon.

2020. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én IMÁDOM a home office-t! Legalább így csak akkor kell kommunikálnom a rosszindulatú kollégákkal, amikor munkaügyben keresnek meg, amúgy békén hagynak. Bent az irodában folyton megy a pletykálkodás, sz*rkavarás, azt kell hallgatnom egész nap, akkor is ha én nem veszek benne részt, mivel mellettem csinálják. Teljesen depressziós lettem már tőle, hogy napi 8 órában csak negatív hatások érnek. Már azért szoktam kijárni vécére óránként legalább 1x 5 percre, hogy addig se halljam őket!!!

Nekem tiszta megváltás volt az otthoni munka! Itthon legalább tudok a munkámra koncentrálni, és amikor végzek hamarabb, akkor tudok mellette könyvet olvasni vagy filmet nézni vagy házimunkát végezni, szóval napi több órát meg is spórolok vele! Én azt kívánom, örökre maradjon ez a vírushelyzet!

2020. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ha dolgozol, akkor hogy van időd bárkivel trécselni?

Gondolom nincs külön szobád a munkahelyeden sem?

Én utáltam, amikor összeraktak másokkal, utáltam a közös szobát, szerintem úgy nem lehet dolgozni.

Ezerszer jobb otthon. Ha nem bírod, hívd fel a szüleidet stb.

2020. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Februárban szültem. Mivel napi 2x1.5 óra vonatozásra lakok a munkahelyemtől, így már kb a 28. héttől otthon voltam homeofficeban. Egyedül. Életem legszebb időszaka volt, rengetegszer eszembe jut. 3 hónapot voltam otthon. Sose leszek többé egyedül ennyit, persze imádom a babámat, de néha nagyon jól jönne csak pár óra itthon egyedül!

Én imádtam. Felkeltem, a kávémat köntösben ittam meg a gép előtt...nem kellett beöltözni a hidegbe és menni az állomásra.

Begyújtottam... Sose volt itthon hideg, nem úgy, mint a munkahelyen... Ropogott mellettem a tűz. Talán 10 körül felöltöztem... Stb... Imádtam!

És amikor vége lett a munkaidőnek, csak felkeltem a székből és kész.

2020. okt. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem munkám, sem párom nincs. Annyi a szerencsém, hogy faluban lakom, így tudok gazdálkodással foglalkozni, így kvázi nem a 4 fal között vagyok napközben. De az egyedüllét az tényleg rossz érzés.
2020. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Nagyon! De a kérdező csak napközben van egyedül, ráadásul munkája is van. Neked rosszabb, mert ezek szerint te állandóan. Költöztesd oda a szüleidet, ha teheted. Vagy költözz te hozzájuk.

2020. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is egyedül érzem magam, de heti párszor bemegyek az irodába (amit itthonról nem tudok elvégezni), és olyankor rájövök, milyen jó is nekem itthon.
2020. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Március vége óta home office, munkatársakkal chat, telefon a csapattal (a távolabbi kollégákat csak most csütörtökön láttam videón, mikor a nagyfőnök bejelentette, hogy nyugdíjba megy), IMÁDOM.

soha többet nem akarok visszamenni az irodába.

Egyedül lakom, (a cicával), semmi bajom.

2020. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!