Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van esély arra, hogy kapcsolat...

Van esély arra, hogy kapcsolatom is legyen és a távolságot is megtartsam egyszerre? 18/l

Figyelt kérdés
Még nem volt barátom és valószínűleg nem is lesz egy jó ideig, viszont lehet, hogy valamikor szeretnék majd, de nem tudom, hogy lehet-e olyan kapcsolatot kialakítani, hogy jól elvagyunk meg minden, de nem állunk annyira közel egymáshoz, nem költözünk össze meg nem vernek meg és nem irányítanak? Tudtok tanácsot adni?

2020. okt. 31. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Igen, ezt hívják szexkapcsolatnak.
2020. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lol, egy normális kapcsolatban akkor sem vernek meg, ha együtt laktok.
2020. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Elég nagy bajok vannak a fejedben ha azt gondolod hogy az összes férfi veri és irányítja a nőket és hogy ilyen egy kapcsolat és ez így normális. Valószínűleg rossz példát láttál otthon.

Ha emiatt akarsz távolságot tartani akkor pszichológust ajánlanék, ha viszont amiatt mert szeretsz egyedül lenni és nem akarsz összenőni valakivel 24/7-ben akkor a távkapcsolat a neked való.

Én is távkapcsolatban élek, általában egy hetet van mindkettőnk a saját otthonában egyedül, egy hetet pedig együtt.

32N

2020. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked valami egészen más fogalmad van szerintem a kapcsolatról mint kéne. Egy egészséges kapcsolat pont arról szól hogy nem bántanak, nem irányítanak, közel álltok egymáshoz és jól elvagytok. Amit te leírtál az egy baráti kapcsolat.
2020. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem. Nagyszüleimmel nevelkedtem (az igaziakat nem ismerem, erről ne kérdezzétek). A mamám mesélt arról, hogy régen a nagyapám alkoholista volt (most is az) de akkor durván és sokszor megverte őt meg a nagybátyámat nadrágszíjjal meg ilyenek. Azóta kicsit lenyugodott, de mindig megkapom, hogy meg kell tanulnom főzni, mosni, takarítani, mert, ha férjem lesz akkor ezeket meg kell csinálnom. Én ezeket meg is teszem, de csak magamra és mondtam is, hogy én nem szeretnék családot meg férjet, de kinevetnek és azt mondják, hogy majd megtudom, meg, hogy olyan nincs ez a sorsom. De én nem szeretném a mamám minden nap megkapta a nagyapámtól, hogy "miért nem azt csinálod amit mondok?" "miért nem fogatsz szót?" "te csak ne gondolkozzál?" meg mindig az van amit ő akar, azt kell csinálni, amit ő akar enni, azt nézik, amit ő akar nézni.

A legjobb barátnőm 19 és ő is együtt él már 3 éve a pasijával, nincs érettségie, nem dolgozik, nem csinálhat semmit engedély nélkül, a házból is csak engedéllyel mehet ki és velem is úgy beszélhet. A pasi csalja, szidja és veri, többször is kidobta de a barátnőm vissza akar menni hozzá folyton és a pasi vissza is fogadja.

Ez csak két példa, de több ilyen van itt, szóval ez a normális, viszont, ha nem lesz kapcsolatom és nem vernek meg meg nem kell senkit kiszolgálnom, akkor lehet egy idő után magányos leszek és az is rossz, de nem tudok választani a kettő között. Lehet önző vagyok, de akkor sem.

2020. okt. 31. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez 10-ből 1 példa, de egyébként a párválasztásba megvan, hogy a személyiségednek megfelelő pasit választasz?

Ha neked az ilyen "rosszfiús" alkatú srácok jönnek be, akkor magadra is vess, de a többség akkor sem ilyen és nem is normális az amiket leírtál.

2020. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az fontos hogy a nagymamád egy teljesen más generáció. Az ő generációjának a szemlélete az hogy a nő alsóbbrendű, mint a férfi és a férfi irányít. Ezt ma már tudjuk hogy nem egészséges.

A legjobb barátnőd sem egy egészséges kapcsolatban él. Igen, ilyen kapcsolat is létezik, de nem normális.

Normális férfi nem kéri hogy szolgáld ki, nem bánt, tudja hogy nem attól lesz férfi hogy erőszakos veled. Neked meg nem az a feladatod hogy válassz aközött hogy egy bántalmazó kaplcsolatban élsz vagy egyedül ,hanem az hogy megtaláld azt akivel jól érzed magad.

Olvass utána hogy hogyan ismerheted fel a jeleket, hogy rossz embert találtál magadnak. Fontos hogy megértsd azt hogy nem tárgy vagy, nem beszélhetnek veled akárhogy, nem emelhet rád kezed senki sem és szolga sem vagy.

Ettől még persze élhetsz egyedül ha úgy döntesz, de NEM az a sorsod hogy csicska legyél és NEM kell elfogadni a bántalazó kapcsolatot.

2020. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem a jófiúk jönnek be, de akkor is félek, ha párkapcsolatról van szó, vagy, ha elmélyülne a kapcsolat. Volt egy olyan, hogy össze jöttem valakivel és tök aranyos volt meg minden és mikor hazavittem elkezdett turkálni a konyhában és mondta, hogy főzzünk valamit és hőbörgött, hogy hol vannak a rohadt edények meg milyen kaja van itt én meg lesokkoltam, nem tudtam mit reagálni nem készültem erre úgyhogy megvártam amíg főz valamit, én nem ettem ettem mert kínosan éreztem magam, meg bement a barátnőm szobájába és használta a dolgokat, mondtam neki, hogy ne csinálja mert az nem az enyém de nem érdekelte, meg utána egyszer azt mondta nekem , hogy azt mondta a haverjának, hogy főztem neki és megköszörülte a torkát utalva arra, hogy nem miért nem főztem. Ezektől megijedtem és hamar vége lett. Szóval nem tudom mi lesz így.
2020. okt. 31. 15:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Pedig először aranyos volt, bár erőszakos nem volt, de ez akkor is rosszul esett
2020. okt. 31. 15:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az örülteket nem tudod kikerülni csak ha szépen fokozatosan megismered és nem egyből durr bele a dolgok közepébe összejöttek meg egyebek.

Amúgy a nagyszüleid esete a legszélsőségesebb lehetőség ne erre építs mert 1001féle ember van, van ahol a nők verik a férfiakat meg persze ahol jól kijönnek és békében és szeretetben élnek egymással.

2020. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!