Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van az az állapot amikor már...

Van az az állapot amikor már teljesen értelmetlen, hogy valaki él és csak az eutanázia tiltása miatt kell szenvednie?

Figyelt kérdés
Csak hogy magamból induljak ki. 170 vagyok 50 kilóval, genetikailag örökített krónikus betegséggel. Emellett rossz az orgánumom (olyan a hangom mint egy 10 éves kisfiúnak és raccsolok is). Ha a szexualitást nézzük: sose volt barátnőm, a férfiasságom is kicsi és mindezek miatt szorongásom van. Diplomával egy faluban dolgozom minimálbérért és folyamatosan romlik a szemem (lehet cukorbeteg is leszek). Minden nap iszonyat fáradt és erőtlen vagyok. Mindenki levegőnek néz és csak az tart életben, hogy tudom, ha nincs munkám éhenhalok. Más alapdolognak veszi a szexet, utazást, csajozást, bulizást, nekem pedig csak annyi maradt, hogy napról napra éljek. Semmi boldogságom nincs.

2020. nov. 22. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van, de abban az állapotban az illetékes már nem tud nyilatkozni, hogy mit akar.
2020. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálattal olvasom. Milyen krónikus betegséged van?
2020. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely valtason nem gondolkodtal meg?
2020. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Öngyilkos még lehetsz, azt nem tiltja a törvény csak azt, hogy valaki segítsen neked ebben.

A leírt dolgokkal már rég kezdhettél volna valamit pl logopédus segíthetne a raccsoláson, a hangmélyítésre is vannak orvosi beavatkozások illetve a jelentkező orvosi problémáidra már eddig is találhattál volna valamit.


Gondolom a gátlásaid nagyban hozzájarultak ahhoz, hogy nem volt még barátnőd. Gondolom úgy látod nem tetszel a lányoknak és általában így is szokott lenni. Ismeretlenül nehéz megmondani, hogy mi lehet a valódi oka ennek. Talán leírhatnád nekünk?!

2020. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Végignéztem ahogy édesapámat felemészti a rák és az egykor életerős emberből egy roncs lett, majd egy sírkő a temetőben. Rengeteget szenvedett, két évig harcolt. Ezek után nevetségesnek és szánalmasnak tartom mikor valaki eutanáziára vágyik, csak mert nem dughat.
2020. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3: Nem lehet csak úgy váltogatni, főleg mostanában.
2020. nov. 22. 22:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azonnal gondoltam, de abbol, hogy a diplomaddal egy faluban dolgozol minimalberert leszurtem par dolgot, ha nem tevedek.

Gondolom helybeli vagy, tehat 1, kb el se hagyod a falut, ott elsz, dolgozol

2, mar mindenki ismer ott, es ha magadat igy leirod, nyilvan masoktol sem szamithatsz pozitiv visszajelzesre.

De, ha lemegy a virus, en valtanek mindenkepp, hisz kimozdulnal a faludbol, uj embereket ismerhetnel meg uj helyen, talalkoznal ismeretlenekkel a buszon, az ebedszunetbrn stb, ahol nincs radirva, hogy ‘sosevoltbaratnomtokszerencsetlenvagyok’, hanem nyithatnal egy pozitivabb szemelyiseggel. Par uj ruha, egy jo fodrasz, kornyezetvaltas, nem hiszem, hogy ne segitene.

2020. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az én családomban is rengeteg betegség volt, köztük rák is. Küzdöttek vele a családtagjaim, ami példaértékű, tiszteletre méltó.


Ettől függetlenül megértem, ha valaki a feladást választja. Én BPD-s vagyok, és borzalmas lelkileg, hiszen ez a személyiségzavar ritka esetben gyógyítható.

2020. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én eutanázia parti vagyok, de szomorúnak tartom, hogy a halálbasegítés ajándékával ilyen helyzetekben is visszaélnének.

Vannak ma már hangszálműtétek, szedhetsz tesztoszteront, járhatsz hangképzésre ha tényleg zavar a hangod.

Tudom, hogy nehéz a vírushelyzet, de koncentrálj először a munkaváltasra es költözésre, legrosszabb esetben is pár éven belül helyre áll a gazdaság annyira hogy találj egy jövedelmező allást. Több lesz a homeofficeos hely is, és szerintem a rossz tulajdonságaid nem olyan vészes a farkad meg a hangod, hogy ne találj senkit (bár a kettő közül a hangod rosszabb).

2020. nov. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!