Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én vagyok depressziós a...

Csak én vagyok depressziós a karantén miatt? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy karanténban vagyok.. Kb egy hónapja voltam háziorvos által elrendelt karanténban, akkor negatív lett a tesztem, de másfél hétig eltartott mire levették és ez kiderült, és visszamehettem dolgozni. Most 5 napja ismét karanténban vagyok, ezúttal viszont hatóságilag, mert sajnos ismét vettek tesztet és ez most pozitív lett. Tünetmentes vagyok, pontosabban egy kis fejfájásom van csak, ezzel nem is lenne bajom, de lelkileg..nagyon rosszul érint hogy most megint ki tudja meddig nem látom sem a családomat, sem a barátaimat, sem a kollégáimat, senkit. Persze tartom a fontos emberekkel a kontaktot telefonon, online, de azért az mégsem az igazi.

És mivel egyedül élek, külön lakásban, most ígyis nagyon magányosnak érzem magam.:/

Sokat sírok, hiányzik a normális megszokott életem.

De már annyira kezdek oda lenni lelkileg a szinte folytonos bezártságtól hogy teljesen kezdek magamba fordulni, hiányzik mindenki akit szeretek de lassan az is nehezemre esik hogy beszéljek velük...egyszerűen semmihez semmi hangulatom, hiába tudom hogy ha elizolálódom teljesen azzal csak rosszabb lesz.

Van itt valaki aki hasonló cipőben jár?

Szinglik, egyedül élők, ti hogy viseltétek a karantént?

Előre is köszönöm a válaszokat!

26l



2020. nov. 28. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Ne dolgozz olyan helyen,ah tesztelnek.
2020. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Otthoni tavmunkat nem tudsz vallani? Gepeles vagy ruhaatlalakitas vagy kutyaruhavarras. Forditas,esszeiras,diplomairas.
2020. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, ápolónő vagyok.
2020. nov. 28. 00:31
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg elterelni a figyelmedet a helyzetedről. Pl. könyv olvasás vagy egy hosszú sorozat nézése elölről.

Amúgy sok embert megvisel még az otthoni munka is, kollégámnak pánikbetegsége alakult ki meg depresszió, és az még nem is karantén...

2020. nov. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld ezt az időt hasznosan eltölteni. Olvass vagy akár nézz sorozatot esetleg takarítsd ki a lakást. Csinálj olyat amit szeretsz vagy meg kellene de nem igazán megy, mert hétköznap például nincs rá időd. Akár főzz valami finomat vagy díszítsd fel a lakást. Esetleg beszélgess online emberekkel.


Ezen a karantén dolgon pedig ne szomorkodj, mert 1-2 hét és kint leszel belőle. :)

2020. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Ápolónőként rengeteget dolgozol, főleg mostanában. Örülj, hogy nincsenek komoly tüneteid, és úgy szusszanhatsz egyet. Ez azért is jó, hogy kipihenten majd még jobban tudd végezni a munkádat, amikor megint elkezdhetsz dolgozni. A pihenés a munka része!

De amúgy is fontos, hogy ne csak a betegekkel törődj mindig, hanem - pl. most végre huzamosabb ideig is - saját magaddal! Ha olyan állapotban levő betegről kéne gondoskodnod, amilyen állapotban most te magad vagy, hogyan segítenél rajta? Ugyanúgy segíts magadon is!

Sokan kérnek tanácsot egészségügyi kérdésekben itt, a gyk-n is. Ha válaszolgatsz nekik, azzal otthonról is hasznos munkát végzel.

Azt írod, sajnos otthonról nem tudnál dolgozni. Sajnos? Tehát jó lenne, ha máshoz is értenél az ápolás mellett? Akkor hajrá, tanulj valami újat, most végre van rá időd! A youtube tele van oktató videókkal: nyelvtanulás, sütés-főzés (ha már tudsz, új receptek kipróbálása), barkácsolás, hangszeres játék, bármi.

Annyi mindenre nem jut idő, amikor pörög az élet. Gondold át, hogy mik azok, amik olyankor neked kimaradnak, és pótold be most: olvasás, kézműveskedés (itt az advent!), stb.

2020. nov. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha ez feldob, akkor most mindenki más is kb be van zárva teszt nélkül, tünetek nélkül, bármilyen egészségügyi kockázat nélkül, csak azért, mert a média elterjesztette az alaptalan rettegést
2020. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 5. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól rossz, hogy nem önként vállaltad, hogy egyedül legyél (mint a szinglik, stb.). De az tök jó, hogy nincsenek különösebb tüneteid! Mióta feltetted a kérdést, már el is telt egy hét. Remélhetőleg nemsokára meggyógyulsz, az a legfontosabb most! :)
2020. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a mai tesztem ismét pozitív lett.:(
2020. dec. 5. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!