Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is úgy látja,hogy az...

Más is úgy látja,hogy az internet nem tud minden igényt kielégíteni,mindennek eleget tenni?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom hogy a nyomtatott újságokra,nyomtatott busz,vonat menetrend füzetre,tévére,rádióra dvd lejátszóra,videóra,vezetékes telefonra,telefonfülkékre mindig is szükség lesz.Én,ha rádiót akarok hallgatni,bekapcsolom az ébresztőórás rádióm.Nem a neten hallgatok rádiót,mert az nagyon drága lenne.Film sincs fönt minden az interneten,múltkor láttam a tévében egy jó filmet,de az interneten már nem találtam fönt.És több ilyen film is van,meg sorozatok is,amit csak a tévében láthatunk,a neten nincs fönt.December 13-tól változik a buszok,vonatok menetrendje és úgy tervezem,a buszvégállomás on veszek egy környéki buszmenetrendet,hogyha mennem kell valahova és nincs netem,vagy nem működik a net, vagy az oldal,akkor is meg tudjam nézni mikor indulnak a buszok.Úgyhogy én úgy látom, az internet csak egy kis plusz az életünkben,nem könnyíti meg sokkal az életünket.Ti is így látjátok?

2020. dec. 1. 04:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az ismerkedést, és a tanulást megkönnyíti, azonkívűl androidra és ios-re is vannak offline menetrend appok, amiket szintén internettel töltesz le, így elég a telefonod és nem kell menetrend füzetre költeni. Számlákat lehet online fizetni, nem kell a postán sorban állni. + rendelhetsz online, ami szintén egy jó dolog. Sorozatokat amiket csak TV-ben játszanak, általában rögzítenek, és feltöltik torrent oldalakra, ahonnan egy minimális hozzáértéssel le lehet tölteni. TV-s Filmekre ugyan ez vonatkozik. Én rádiót csak kocsiban hallgatok és csak azért hogy csend ne legyen, szóval nekem nem szükség. Vezetékes telefonra nem mindig lesz szükség, már most sincs. TV-t már nem sokan néznek, én sem. A DVD már kezd kihalni, az alacsony videófelbontása miatt. Videó alatt gondolom meg a VHS lejátszókra gondolsz, amiket meg amellett hogy már nem gyártanak, szimplán nosztalgiából van értelmük esetleg régi családi videók miatt, amiket ha a tulajdonosnak van egy kis esze, már rég digitalizált, így arra sincs szükség. Telefon fülkére lehet szükség, azt nem vitatom.
2020. dec. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Én nem így látom, nekem nagyon megkönnyíti az életemet.


A nyomtatott újságban igazad van, teljesen más élmény olvasni.


Nyomtatott menetrendre nincs szükségem, sokkal egyszerűbb neten megnézni, ahol az esetleges átszállásokat nem nekem kell terveznem. Én főleg vonatozni szoktam, a menetjegyet se nyomtatom ki soha, így még olcsóbb is.


Tévét nagyon régóta nem nézek, eddig minden filmet megtaláltam neten. Attól, hogy videán meg indavideon nincs fent, még meg lehet találni. A kedvenc sorozataim mind fent vannak Netflixen, néha 1-1 hónapig fizetek HBO GO-t, ami meg nincs fent ilyen oldalakon, azt letorrentezem, de ez ritka.


Rádió helyett ott a Spotify, a regisztráció ingyenes, fizetés nélkül is tudod használni, csak kevesebb funkcióval. De zenét meg podcasteket hallgatni ingyen is tudsz. Emellett nekem a mobilnetemet sem fogyasztja, ahogy pl. a facebook, messenger sem.


DVD lejátszót 10+ éve nem használtam, vezetékes telefont szintén. Már a nagyszüleimnek is mobiluk van, igaz, nem okostelefon, de hordozható.


Telefonfülkét errefrlé már nem nagyon lehet látni, a városunkban évek óta nincs egy sem, nem is hiányzik, soha nem is használtam. Mindig viszek magammal külső akksit, így soha nem fordult elő, hogy lemerült a telefonom.

2020. dec. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Pedig Telefonfülkéből is egyre kevesebb van, és én már 10 éve nem láttam, hogy használná bárki.
2020. dec. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#1 de ha elhagyod,vagy elromlik a telefonod,szervizbe adod és nem tudnak cseretelefont adni mindjárt nem tudod megnézni a letöltött menetrendeket sem.Ezért jó,ha van otthon egy füzet,egy évben egyszer kibírja az ember hogy vesz egyet.Film, sorozat,pedig nincs fönt minden a neten ami a tévében van.Ráadásul sorozatbarátra is csak meghívóval tudsz regisztrálni.Videán is sok film el sem indul,mert letörölték,vagy nem tölti be.Tévével ilyen probléma nincs.Bekapcsolod és nézed.
2020. dec. 1. 04:49
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igen, fenn áll a lehetősége hogy bedöglik a telefon, és akkor nem tudok menetrendet nézni. Akkor egyszerűen elindulok amikor nekem kényelmes, és várom hogy jöjjön a busz/vonat. Sorozatbarát profilom nekem sincs, nCore-om van meg microbitem, és torrentezek ha valami nincs fent netflix-en vagy hbo go-n. Ha valami olyan megy a TV-ben amit megakarok nézni, azt megtalálom a neten is.

2020. dec. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#2 én rádióban inkább betelefonálós,beszélgetős műsorokat szoktam hallgatni meg híreket,van olyan hogy olyan hírt hallok a rádióban,amit neten nem is láttam,pedig hasznos lehet.
2020. dec. 1. 04:58
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a TV-ben azt nézed amit adnak, és nem azt amit te szeretnél. Nagy különbség. Negyedórás reklámblokkokra meg kerekedelmi csatornák által élvezhetetlenre vágott filmekre meg nem mindenkinek van igénye.
2020. dec. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 én neten is olyan filmeket nézek,amiket korábban nem láttam meg tévében is.Az úgyis csak a film alatt derül ki hogy jó e.
2020. dec. 1. 05:08
 9/20 A kérdező kommentje:
Sokan a híradót,tényeket is a tévében nézik a mai napig.Meg a szórakoztató műsorokat,mint például Sztárban sztár,vagy X faktor.Rádió és tévékészülékekre mindig is szükség lesz.Ahogy nyomtatott újságokra,könyvekre is.Csekkeket is a postán fogja befizetni a legtöbb ember ezután is.Vásárolni is az üzletekben fognak,nem az interneten rendelnek.
2020. dec. 1. 05:15
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényeket nézni elég gáz, mert propaganda. TV készülékre valóban szükség lesz, de csak a nagyobb kijelző miatt. Nyomtatott újságra nincs szükség, és nem is lesz, csak annak aki nem képes haladni a korral, de azok az emberek is eltűnnek idővel. Csekkbefizetésre ugyanez vonatkozik, egyszerűen már felesleges emiatt postára menni. Vásárlásnál meg persze hogy van/lesz létjogosultsága az üzlethelységeknek, hiszen az emberek szeretnek fizikai értelemben is találkozni a termékkel, de a rendelés a kényelmesebb.
2020. dec. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!