Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A velem egykorú középkorú...

A velem egykorú középkorú férfiak gondolták volna hogy 2020-ban még mindig probléma lesz kitörni a szegénységből és a magányból?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás óta történt pedig néhány dolog aminek meg kellett volna könnyíteni az életünket.Beléptünk az Európai unióba tehát a béreknek rendeződniük kellett volna.Nem így lett.Aztán egyre jobban terjedt az internet,a közösségi oldalaknak köszönhetően olyanokkal is fel tudtuk venni a kapcsolatot,akikkel amúgy soha nem tudtuk volna.A társkeresés mégis probléma maradt,a magányos emberek száma inkább nő mint csökken.De mi lesz még vajon 50 év múlva?Faleveleket fogunk enni?Meztelen nőt még csak fényképen fogunk látni?Vagy csak az álmainkban?

2020. dec. 3. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A lúzerek mindenre csak kifogást keresnek. A te hibád egyedül, ha még mindig magányos vagy.
2020. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 nekem az a gondom,hogy most sem könnyebb,sőt inkább nehezebb kitörni a magányból és a szegénységből.Persze nem gondoltam,hogy kolbászból lesz a kerítés,de azt sem hogy ilyen pocsék lesz a helyzet.
2020. dec. 3. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gondoltam, bár egy világjárványra azért nem számítottam. De ha még az Apofhis kisbolygó is telibe trafál minket, akkor nem kell aggódnunk a magány miatt.
2020. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nehezebb kitörni????

Kimész pár évre dolgozni külföldre és kp-ra veszel lakást.

2020. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Istenem, ne legyél ennyire életképtelen.
2020. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom.

Én most leszek 22 és már így is igen jól keresek diploma nélkül.

Párt is találtam az interneten és minden szuper.

Biztos vannak olyanok akik így éreznek, de ha akarsz valamit azért tenni is kell.

2020. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Az anyagiakról:


A szegénységből könnyebb kitörni, mint valaha.

Egyszerű, 80-as IQ-val megáldott KATA-s kisvállalkozó (értsd: összesen 50 ezret adózik/hó) "mesterek" (villanyszerelő, asztalos, burkoló, bádogos, stb.) számláznak ki 50 ezres napi munkadíjakat úgy, hogyha most felhívod, akkor egy laza "talán tavasszal besűrítelek" lesz a válasz.

A házam festésére 250-et nyögtek be (2 ember 2 nap munkadíja), de folytathatnám a sort...

Éttermet és panziót üzemeltetek, szakácsot nettó 350 alatt nem találtam a vírus előtt 2 nap munka- 2 nap szabad ritmusra.

Ez lenne a munkás réteg, az értelmiségiekről ne is beszéljünk. Tavasszal adtam el a nyaralóm és telkem a Balatonon, 1%-ért vállalta az ügyvéd a sablonszerződés megírásának 10 perces munkáját.

FÉLMILLIÓ FORINT. Előtte az energetikus is kijött (kötelező eladáskor), rá is pillantott és csinált két fotót 30 000 forintért.

Nincs ezzel baj, félreértés ne essen, mindenki annyit kér, annyira árazza be a munkáját, amennyit tud és akar, én sem panaszkodtam, amikor a lakásom apartmanoztattam és egy szerencsétlen 40 négyzetméteres ingatlan hozott tisztán 400 000 forintot az év 9 hónapjában.

Igaz, meló is volt vele, nemúgy, mintha egy százasért kiadtam volna és rá sem kell nézni...

Egy kicsi ész és svájci bért keresel itthon, balkáni árak mellett. Itt most nem a nagyvállalkozókról beszélek, hanem egyszerű kisemberekről.


Az ismerkedésről:


Az Instagram-nak és egyéb parasztvakításoknak "hála" zömében a legszebb nők is komoly önértékeléai gondokkal küzdenek.

Egyszerűbb ma mind alkalmi, mind komoly kapcsolatot találni, mint valaha.

2020. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Még 100 év és talán lesznek robot csajok is, csak bírd ki addig valahogy.
2020. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Szóval, ha minden megváltozott körülötted, te mégis ugyanolyan szar helyzetben vagy, mint előtte, akkor ki a hibás? Valószínűleg nem a körülmények, igaz?


"Beléptünk az Európai unióba tehát a béreknek rendeződniük kellett volna."


Egy kisebb rétegen kívül senki nem gondolta, hogy az EU tagság miatt majd rendeződni fognak a bérek. Ez egy igen nonszensz elképzelés, ha egy kicsit is tisztában van az ember a gazdaság működésével, nem gondol ilyeneket.


"A társkeresés mégis probléma maradt,a magányos emberek száma inkább nő mint csökken."


Erre meg azt tudom mondani, hogy a kedves férfiak és nők ezt egyszerűen elbaszták.

Sokan vannak, akik olyan lehetetlen elképzelésekkel vágnak neki a dolognak, mintha nem is ezen a bolygón élnének.

Mások még a minimumot sem fektetik bele a dologba, mert úgy vannak vele, hogy "minek erőltessem meg magam? erőltesse a másik...". Hát kérem szépen, így persze, hogy nem fog menni.


Ezek a jelenségek, amiket felsoroltál, tipikusan azok a dolgok, amik komoly lehetőségeket hordoztak magukban, de nagyon sokan egyszerűen képtelenek élni velük.

2020. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, tettél valamit azért, hogy jó munkahelyed és szerető párkapcsolatod legyen, vagy csak sorra írod ki a siránkozó kérdéseidet? Senki nem fog eléd tolni semmit, pláne senkit.
2020. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!