Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ennyire őrjítően nehéz...

Miért ennyire őrjítően nehéz elviselni a magányt?

Figyelt kérdés

Már egyre nehezebben bírom. Néha függőségekbe menekülök. Pl ha részeg vagyok (itt eszméletlen mértékekre kell gondolni) akkor pl nem zavar a magány. De szerencsére még nem jutottam el a tényleges függőséghez. Mert tudom, hogy a drogok nem jelentenek megoldást.


Viszont így meg borzasztóan kínzó. Már nagyon régóta képtelen vagyok normálisan aludni éjszaka. A bioritmusom igazából össze-visszás.


A szex viszont nagyon sokat segített. Emlékszem amikor nem egyedül aludtam, akkor mondta az akkori barátnőm, hogy két-három perc alatt elaludtam (ilyen volt többször is). Valami miatt ha mással egy ágyban alszom, akkor egyáltalán nincs semmilyen rossz érzésem, akkor az ellenkezője van, kellemes béke tölti be a lelkem. Mostanában is próbálkoztam egy nőnél, de kb heti egyszer tudtam csak vele tölteni az éjszakát, ami nem túl sok és nagyon úgy néz ki, hogy valójában ő nem is akar velem semmit sem. :( Pedig már kezdtem reménykedni...


Viszont más lehetőségem nincs. Úgyhogy maradt az egyedüllét. Azonban szerintem már nem lehet sok hátra nekem. Csak ma egy csomószor meghallgattam Seress Rezsőt (Szomorú Vasárnap) és Zámbó Jimmy számait is.


Tudom most sokan azt mondanák, hogy "előbb tanulj meg egyedül élni és ha ez megvan akkor majd lesz valakid". De a helyzet, hogy ez nálam fordítva volt. Mindig is egyedül voltam (sajnos sosem volt szerencsém a nőknél), de régen ezzel semmi bajom nem volt, megvoltam egyedül is. Azonban az elmúlt pár év óta ez már nagyon-nagyon zavaró. Mostanában már kínzó.



2020. dec. 6. 03:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(még valami: pszichológusokra nincs pénzem, mégis csak sok az a 10 ezer / óra)
2020. dec. 6. 03:16
 2/12 anonim ***** válasza:
Konkrétumot írsz esetleg, mik váltották ezt ki ?
2020. dec. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miket?


A magány. Már nem szeretnék többet egyedül lenni. Ez már kezd elviselhetetlenebb lenni. Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért azt nem tudom. Egyszerűen csak kínzó.

2020. dec. 6. 03:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hallgass ilyen szomorú zenéket, mert attól is rossz hangulatod lehet.

A sport viszont sokat segít, menj el futni, az jól lefáraszt is tudsz majd aludni is.

2020. dec. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Kiskoromtól fogva rendszeresen sportolok. Ideig-óráig segít, de ettől még ugyanúgy magányos maradok. De most azt se lehet, mert zárva vannak a termek.
2020. dec. 6. 04:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a magány az ilyen, fájdalmas. Próbálj meg kicsiben lépni. Arra gondolok, hogy ne egyből barátnőt akarj mert amíg látszik rajtad, hogy el vagy veszve addig úgy sem leszel vonzó. Hanem inkább próbálj csak barátkozni bárkivel aki vevő rá. Online a legkönnyebb. Keress fórumot, chatet, társkeresőt vagy bármit ahol hasonló érdeklődésű emberekkel tudsz beszélgetni. Ha tudod hogy van kivel megbeszélni a mindennapi dolgaidat akkor már sokkal kevésbé fog fájni a magányos élet.
2020. dec. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező,


ha nem bírod a magányt, szerezz párt és barátokat magadnak. Legyen valakid!


Jaaa, hogy nem tudod, hogy kell barátokat és partnert szerezni? Ó, van egy jó hírem: tanulható ám a szociális kapcsolatok kiépítése. Nem ördöngösség, sokaknak sikerült!


Ja, hogy lusta/gyáva vagy tanulni, és képtelen vagy változtatni a viselkedéseden? Járj prostikhoz, hogy jól aludj. Vagy szedj altatót, ami nem okoz függőséget.


Oly sok megoldás áll a rendelkezésedre.

2020. dec. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy,hogy nem tudsz párt találni?A pia meg nem megoldás semmire sem.
2020. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos dolgok lehetnek, ha van esetleg egy kis időd olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2020. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#6


Sok barátom van és alapvetően nagyon könnyen tudok új barátságokat kialakítani. De azzal egyébként egyetértek veled, hogyha barátokkal töltök időt (nők, férfiak egyaránt, mert mindkettőből van sok barátom) akkor utána jobb valamennyivel.


#7


Nem vagyok aszociális, egyáltalán nem. Nem hinném, hogy a szociális képességeimmel komolyabb gondok lennének, mert alapvetően nyitott vagyok a külvilágra és könnyen tudok új emberekkel megismerkedni (nagy részükkel angolul kommunikálok). De hiába a szocializálódás, jó kommunikációs képesség (ők mondják rólam ezt) és a nyitottság ha valahogy csak nem sikerül semmi.


#8


23. Volt barátnőm régebben. De valahogy mindig akkor hagytak cserben, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rájuk.


#9


Kösz! Majd megnézem.

2020. dec. 6. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!