Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnèk, ha nem akar...

Mit tehetnèk, ha nem akar velem senki se barátkozni? :/

Figyelt kérdés

26 èves srác vagyok ès mindenki lenèz, mindenki utál, mindenki kerül, senki sem barátkozik velem :(


Sokszor nagyon magányos vagyok, mit tehetnèk, hogy ez a helyzet változzon?



2020. dec. 13. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ne masoktol vard hogy boldogsagot szerezzenek, hanem epitsd fel a maganyosan boldog eleted. Rengeteg dolog van amit egyedul is jo csinalni, csak ha mindig masok boldogsagara vagysz ugy nehez lesz a sajatosat megteremteni.
2020. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld meg megkeresni azt a tulajdonságod, ami idegesítheti, irritálhatja az embereket. Például amit a kulcsszóba beírtál, az nagyon olyan, verd ki a fejedből és máris több eséllyel indulsz.
2020. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Amit előzőek írtak, önvizsgálat nem árt, mások visszajelzései sem, de ez nem azt jelenti, hogy bármit magadra kellene venni, amit igazságtalannak tartasz.

Érdemes lehet érdeklődési körödnek megfelelően szétnézni neten, biztos vannak témák, melyek érdekelnek és új közösséget keresni, belépni csoportokba például. Ne úgy keress új közösséget, hogy "na, mikor tapasztalom meg annak jelét hogy bárki is úgy beszél velem ahogy nem s zeretném", "mikor utasít el bárki", mert ezt megérzik, megérezhetik.

Pszichológus is tud segíteni.

2020. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok. Lehet, hogy igazatok van, de ez nem ilyen egyszerű. Az egyedüllét nem tesz már boldoggá. Ha találnék valamilyen egyedül végezhető érdeklődést, akkor is arra vágynék, hogy legyenek barátaim. Valószínűleg át lehetne valamit kattintani a hozzáállásban, és akkor nem lenne probléma, de ez így egyedül gombnyomásra nem megy. Ha én magam belátom, hogy ezt kellene tenni, akkor sem megy.


"Ne úgy keress új közösséget, hogy "na, mikor tapasztalom meg annak jelét hogy bárki is úgy beszél velem ahogy nem szeretném", "mikor utasít el bárki", mert ezt megérzik, megérezhetik."

És ez miért baj? Pont ezért kellene a közösségnek még inkább befogadni az illetőt, nem? Én ha látom, hogy valakinek segítségre van szüksége, visszahúzódó, nem szólal meg, akkor odamegyek, és segítek neki. Alkalmanként mások is teszik ezt.


Az öngyilkosságról pedig senkinek nincsen fogalma se, mindenki azt hiszi, hogy minden rendben van, szerintem ez általában így szokott rendelni, ez nem ijeszt el senkit.


Nem kritizálni akarlak titeket, mondom, lehet, hogy igazatok van, és lehet, hogy ha ezeket megfogadnánk, akkor tényleg egycsapásra minden megváltozna, csak azt akarom mondani, hogy ez erről az oldalról nem ilyen egyszerű.


Nem tudom, hogy a kérdező hogyan érez azzal kapcsolatban, amit leírtam.

2020. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Én azért írtam, amit írtam, mert ha az emberek megéreznek bizonyos dolgokat, pl. gyengeséget, akkor esetleg próbálják ezt kihasználni, vagy ezen keresztül elérni, amit szeretnének. Nekem sokszor volt benne részem.

Magadból indulsz ki, amikor úgy gondolod: más is odamenne, ha azt érezné: valakinek segítségre van szüksége. Sokan meg inkább nem tennék ezt, sajnos.

Nem volt bántó egyáltalán a hozzászólásod egyébként.

Én is az egyedülléttől szenvedek sokszor, érdekbarátaim voltak csak egész életemben. Ha segítség kellett, akkor tudtak keresni. Volt aki eljátszotta sok éven keresztül, hogy jóban van velem, megosztottunk egymással bizalmas dolgokat, aztán valamikor közölte (egy pletykaterjesztőn keresztül), hogy ő "eltávolodott tőlem lelkileg". Ezután a rólam megtudott, bizalmas információkat is elkezdte terjeszteni másoknak.

Én már harmincas vagyok, az ember minél idősebb, annál nehezebb baráti kapcsolatokat találni, sőt, ilyen korban szoktak a több évtizede tartó baráti kapcsolatok is szétesni, családosodás, elköltözés, stb miatt.

2020. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így érzek... 20F
2020. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!