Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha tíz éve nem beszélgettem...

Ha tíz éve nem beszélgettem emberekkel és most hirtelen egy olyan munkahelyre kéne mennem,ahol emberek között lennék,be tudnék illeszkedni?

Figyelt kérdés
Én nemcsak egyedül élek,de egyedül is dolgozom.Személyesen nem beszélgettem emberekkel már tíz éve.Se férfiakkal,se nőkkel.Annyi az összes beszélgetésem hogy a boltba köszönök az eladónak,megköszönöm hogy kiszolgált és elköszönök.Sem itthon,sem a munkahelyen nincsenek emberek rajtam kívül.Az a gond,hogy lehet hogy meg fog szűnni a munkahelyem.Ha így lesz,mi lesz ha olyan helyre kerülök ahol emberek között leszek?Tudni fogok beszélgetni a munkatársakkal?Ha fölvesznek mondjuk árufeltöltőnek egy hipermarketbe,ott többen is leszünk,fiúk és lányok,férfiak és nők vegyesen.Fog menni velük a beszélgetés?

2020. dec. 14. 22:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jó itt az interneten szoktam levelezni,de az nem ugyanaz.Félek attól,hogy olyan helyen kell majd dolgoznom,ahol rajtam kívül lesznek még emberek.Akkor nem lesz elég annyi hogy jó napot,meg viszlát.
2020. dec. 14. 22:53
 2/13 Balázs98765432100123 válasza:
100%
Ez teljes mértékben tőled függ. Attól mennyire vagy nyitott az emberek felé. Azt ajánlom, hogy először (ha lyan helyre kerülsz ahol elkerülhetetlen a társalgás) csak köszönés után egy 'hogy vagy' kérdés. Te csak kérdéseket tegyél fel. Lesz olyan személy aki ilyenre kapós lesz. Aztán tudod vele gyakorolni a kommunikációt. Folyamatosan te is többet beszélj és ne csak kérdések formájában. Végére már teljesen normálisan tudsz társalogni bárkivel. :D :)
2020. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Pszichiater.
2020. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen még túl sok is a jó napot meg viszlát, ha olyan emberekkel vagy.. tapasztalat ;)


Amúgy meg dolgozni mész. Nem beszélgetni. Senki nem fog ezért kinézni.

2020. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már elszoktam a beszélgetéstől teljesen.Ha nem kéne boltba járni,még az a kevés kommunikáció se lenne.Háziorvosnál voltam 2 éve de vele se sokat beszélgettünk.Félek,hogy jövőre beszélgetnem kell emberekkel.
2020. dec. 14. 22:58
 6/13 anonim válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt. Ha emberek között vagy, még jót is fog tenni. Egyébként ha lesznek rajtad kívül más emberek az csak jó dolog. legalább ismerkedsz. Ne aggódj senki nem fog megenni. Ők is csak emberek. :D
2020. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 jó csak lehet hogy furcsának fognak tartani.Lehet azt fogják gondolni hogy burokban éltem eddig vagy az űrből jöttem.
2020. dec. 14. 23:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem belejönnél. Mindenesetre irigyellek. :D
2020. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Para. Én munkanélküli lettem, anyámon kivül alig beszélek valakivel. Nekem már most hiányzik a társalgás. Fura ismeretlenekkel beszélgetni, de az ember társas lény. Neked nem hiányzik? 10év sok idő
2020. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Beilleszkedni be tudnál, valószínűleg egész nap ugratni fognak és a tapasztalatlanságodon röhögni és te leszel a legutolsó a sorban. Kivéve ha nagyon civilizált helyre vesznek fel. Sajnos ilyen a világ.
2020. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!