Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egészséges életmódra...

Ha egészséges életmódra váltok, akkor lehet szociális életem?

Figyelt kérdés

Jelenleg el vagyok hízva, ami miatt folyamatosan kapom a bántásokat rég óta, amik miatt mentális problémáim vannak. (például szociális fóbia) Pont ezért általában egész nap otthon ülök, csak akkor megyek ki itthonról, ha muszáj, viszont akkor meg nagyon kényelmetlenül érzem magam. Plusz még úgy is érzem, hogy nem számítok semmit az embereknek, senki nem tisztel stb., nagyon-nagyon ritka, hogy valaki elhív valahova, szerintem fél év alatt párszor van ilyen, pedig elvileg vannak barátaim. (akik amúgy járkálnak mindenhova)

Viszont ez így nem jó nekem, én is vágyok normális szociális életre, mert már nagyon magamba vagyok fordulva.

Arra gondoltam, hogy a túlsúlyom miatt életmódot váltanék. Ha lefogynék, és jól néznék ki, szerintetek helyre jönne az életem? Csak mért én még nem igazán láttam olyan jól kinéző, sportos embert, akinek nincsenek barátai és egész nap otthon ül. Gondolom akkor a legtöbb ember máshogy állna hozzám, sokkal szívesebben ismerkednének velem meg ilyesmi.


2021. jan. 2. 05:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok amúgy, igazából rég óta ilyen az életem. 15 évesen volt egy kb 1 éves "szünet" ebben, mikor jobban összehaverkodtam pár osztálytársammal, és akkor tényleg nagyon gyakran jártunk mindenhova, nyárnak majdnem minden napján kint voltunk. Viszont ez az általános iskola utolsó évében volt, azóta eléggé eltávolodtunk egymástól. A mostani osztályomat pedig utálom, egyre jobban ki vagyok közösítve.
2021. jan. 2. 05:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Srác vagy lány vagy?
2021. jan. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fiú.
2021. jan. 2. 05:57
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Az egészséged miatt fogyj le.


Nekem vékony nőként sincsenek barátaim, páromnak sincs, de erről nyilván mi tehetünk.

A kövérségnek semmi köze ahhoz, hogy nincsenek barátaid. Talán a viselkedésed, hozzáállásod, önutálatod az, ami elriasztja az embereket. Ezeken is változtass.

Találj hobbit is.

2021. jan. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, de pont a kövérségem miatt viselkedek úgy ahogy, tehát ha úgy nézzük amiatt van ez. Van egyébként több hobbim is.
2021. jan. 2. 06:42
 6/13 anonim ***** válasza:

kérdező, fordítsuk meg..valószínűleg a sérelmeid - amik jogosak vagy nem jogosak - miatt egy védőpáncélt építettél magad köré. nevezzük kövérségnek. most úgy gondolkodsz, hogy ha lefogysz, akkor népszerű leszel. pedig nem. előbb dolgozz a saját önképeden, a saját önértékeléseden, és akkor népszerű leszel, és lefogysz.

egyszóval: nem a kövérséged miatt vannak szociális problémáid, hanem a szociális problémáid okán vagy bezárkózott, tüskés, ellenséges és kövér

2021. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én még mindig kitartok amellett, hogy a kövérségem miatt van minden. Nem hiszem, hogy ha egy viszonylag sportos, jóképű fiú lennék, ma itt tartanék.


"előbb dolgozz a saját önképeden, a saját önértékeléseden, és akkor népszerű leszel, és lefogysz."

Ezt pontosan hogy érted? Mert csinálhatok akármit, ha pont a külsőmet utálom magamon legjobban, szerintem számomra az önértékelés javításához pont a fogyás lenne a legjobb módszer.

Egyébként nem népszerű szeretnék lenni, csak nem szeretnék minden nap itthon ülni, hanem akarok pár olyan barátot, akikkel gyakran eljárhatnék valahova, meg nem érezném magam szarul, ha kimegyek otthonról.

2021. jan. 2. 07:27
 8/13 anonim ***** válasza:
OK, akkor készíts edzés - és étkezési tervet és hajrá :-)
2021. jan. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igem
2021. jan. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly márciusban váltottam életmódot. Ha arra gondolsz, hogy a fogyás (persze sport által) pozitív hatással lehet-e a kedvedre, a válasz igen. Rengeteget tudja fejleszteni az önismeretedet, megtanulod helyén kezelni a tested jelzéseit, láthatod a fizikumod változását, ezek mind építenek téged. Azt már én is észrevettem, hogy az emberek kedvesebbek egy karcsú/sportos egyénnel. Ugyanakkor ha alapvetően befelé forduló személyiség vagy, a fogyás által nem leszel hirtelen extrovertált bulikirály.

Szóval nem vesztenél semmit. :)

2021. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!