Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egy teljesen új közösségbe...

Ha egy teljesen új közösségbe teljesen új külsővel megyek, akkor lehet normális, átlagos életem végre?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolába járok, és az osztályomban eléggé ki vagyok közösítve. (17 éves vagyok amúgy, 11.-be járok gimnáziumban) Általában engem szivat mindenki, megaláznak, folyamatosan én vagyok a téma, hogy mekkora autista vagyok, meg ilyenek.. Erre már eléggé rá ment a mentális világom, annyi mentális problémám lett, hogy nem tudom, hogyan tudnék kijönni ebből. Na de a kérdés lényege: Jelenleg az a probléma, hogy el vagyok hízva (kb. 25 kg felesleggel), és tudom, hogy középiskolában nem ezért bántanak, mert ismerek pár nálam sokkal kövérebb embert, akinek nagyon jó életük van. De viszont általános iskolában mindenképp emiatt kezdtek el bántani, középiskolába pedig már úgy kerültem, hogy önbizalom hiányos voltam nagyon, alig mertem megszólalni, folyton szorongok, és ugye emiatt persze, hogy egyből megcélzott mindenki, mert nem is mertem magamért kiállni soha. Viszont kb. 2 hete elkezdtem egészségesen élni. Edzek, biciklizek, egészségesen eszek, stb. Szóval szerintem gimnázium végére teljesen le bírom adni a feleslegem, és szerintem el tudok érni egy viszonylag izmosabb testet. Meg sokkal igényesebben is öltözködnék, mert most is nagyon szeretnék, de úgy vagyok vele, hogy nem áll jól rajtam egy csomó ruha, tehát elég egyhangúan öltözködök még.. Viszont ha egy full új közösségbe (továbbtanulásnál) már új külsővel mennék, ami igényes, vonzó, akkor szerintetek lehetne végre normális életem? (Barátok, szórakozás, esetleg barátnő, stb) Csak mert ha megnézitek, az esetek nagyon nagy részében akiket bántanak az iskolában, azok külsőre sem nagyon vonzóak. (Én még nem láttam olyat, hogy kigyúrt, jól öltözött embereket piszkálnak) Szóval gondoltam ez segíthetne, meg gondolom valamennyire személyiség változáson is átmennék a fogyástól, és kicsit visszajönne az önbizalmam meg ilyenek.
2021. jan. 13. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de a külső mulandó, ha csakis innen várod az önbizalmat, nem leszel hosszú távon boldog.

Az egészséges életmód jó, de belső munka is kellene, hogy meg ismerd magad, megszeresd magad és felépült belülről.

Amire most készülsz, az egy roskatag ház átfestése kívülről, meg szép kerítés hozzá.

De a házad többet fog érni, ha a falakat erősíted meg, meg megjavitod a tetőt, stb.

Tök sok időd van erre. Foglalkozz ezzel is. És sok sikert a terveidhez.

2021. jan. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha egy full új közösségbe (továbbtanulásnál) már új külsővel mennék, ami igényes, vonzó, akkor szerintetek lehetne végre normális életem?"

Ez a folyamat erősen segíteni fogja azt, hogy belsőleg is átalakulj. Csináld, jó lesz, nagyon jó neki indulás.

2021. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem a külsődön fog múlni. Eddig sem azon múlt
2021. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Direkt ezért írtam le, hogy valószínűleg középiskolában nem a külsőm miatt kezdtek el bántani, hanem más miatt. Viszont a külsőm miatt lettem olyan, akit lehet bántani. Tehát ha úgy vesszük mégis csak a külsőmön múlt.

De nagyon-nagyon sok minden a kinézeten múlik, aki szerint nem, az hülye. Szerinted ha mindig is átlagos vagy izmos testalkatú lettem volna, most itt tartanék? Hiába olvasok ilyen önképző könyveket, meg hiába rakom viszonylag rendbe magam fejben, az élet csomó területén nem fogok ugyan olyan esélyekkel indulni, mint egy vonzóbb külsejű ember. Szerintem az elfogadás helyett a változtatás még mindig sokkal jobbat tenne.

2021. jan. 13. 09:47
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, teljesen átlagos embereket láttam egy társaságba, baráti körbe tökéletesen beilleszkedni. Aki nem veszi észre, hogy nem a pofája miatt utálják, az a hülye
2021. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk a legjobb arc gyerek konk3egy medve. Gyakorlatilag ő a koli szinten is a "főnök", mindenhova őt hívják elsőnek, kedvelik az emberek és hallgatnak is rá. Persze mennek a poénok a külsejével, de ő is gyártja magának. Aztán van pár ilyen "ügyvéd az apukám" típusú nyomoronc, aki úgy néz ki, mint a Ken baba és sokan legszívesebben agyonvernék, annyira irritáló.


Neked elsősorban a barlangodból meg a burkodból kellene kimászni és észrevenni, mi zajlik a való életben. Nem pedig könyveket olvasgatni és teóriákat gyártani. A legbefolyásosabb emberek fele kifejezetten ronda, könyörgöm, ki a fszt érdekel a fejed, ha amúgy jó veled lenni és jó dolgokat csinálsz/mondasz/érsz el?

2021. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék vitázni, mert látom nem sikerült megérteni azt, amit írtam.
2021. jan. 13. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy lefogysz ugyanolyan lelki nyomorék leszel és semmivel sem fognak másként megítélni, ha ugyanúgy viselkedsz mint most
2021. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És láttál már sportos embert, aki egészségesen élt, foglalkozott magával, és lelki nyomorék volt?
2021. jan. 13. 10:50
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha leadnád a felesleget, az nagyon jót tenne a lelkednek. Megnőne az önbizalmad, amit mások is észrevennének és fixen nem lenne már semmilyen piszkálódás...és akár a barátnő is jöhetne az életedbe.

Valahol el kell kezdeni a változást, ha belülről nem megy (nem segítenek a könyvek), akkor kezdd kívülről!

Kitartást kívánok Neked! 25 kilót, ha kőkeményen nyomod (edzés+diéta) le lehet adni fél év alatt (van olyan barátom, aki megcsinálta).

Hajrá :)


Amúgy a sportos emberek közt is van ám rengeteg 'lelki nyomorék' (van ilyen ismerősöm). Külsőre meg nem mondanád..de ha megszólal hajjaj.

2021. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!