Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kíváncsi vagyok, hogy ki,...

Kíváncsi vagyok, hogy ki, hogyan kezeli a mostani helyzetet? A megszorítások, a korlátozások, az ismeretlentől való félelem, vajon másokban is a tehetetlenség érzetett, és esetenként pánik hangulatot kelt? Mit tesztek, amitől erőre kaptok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Én nem Mo.n élek, itt semmilyen korlátozás nincs.

Én nem is gondolok erre. Ha a médiábol nem látnám,hallanám szerintem napokig eszembe se jutna.

2021. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es anonim

szerencsés vagy:-)

és elárulnád hová kellene költözni, hogy hozzád hasonlóan szerencsések legyünk? (gondolom nem egyedül vagyok ezzel)

2021. jan. 14. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Bennem nincsenek ilyen érzések, inkább bosszankodok a munkahelyem vezetőségének fafejűségén.
2021. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én se élek Mo-n, viszont itt voltak nálunk tavaly a legszigorúbbak a korlátozások Európán belül (Írország). Mi a nyarat se kaptuk vissza úgymond, március óta maximum kicsit lazítottak a korlátozásokon egyszer-egyszer 2-3 hétre, de sose oldották fel őket teljesen és itt volt a leghosszabb a lockdown (most is abban vagyunk).

Utálom, unom, szeretnék már utazni, szeretnék már hazamenni és meglátogatni a barátaim, szeretnék már koncertre menni, de aztán mielőtt elmerülnék az önsajnálatban akkor eszembe jut, hogy mennyire szerencsés vagyok még így is, hogy a munkám, megélhetésem nem érintette az egész, hogy jól vagyok és a szeretteim is, hogy így is vannak olyan hobbik és tevékenységek amikben teljesen el tudok merülni és amik fel tudnak tölteni. Amikor szembesítem magam azzal, hogy csak azon tudok picsogni, hogy nem mászkálhatok szabadon, akkor azért átértékelődik a dolog. Rugalmas és teherbíró ember vagyok, szóval ezek max pillanatnyi frusztrációk, általában nem stresszelek olyan dolgokon, amiken nem tudok változtatni.

2021. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár természetesen sok dolog hiányzik számomra a "normális" életemből, egyes dolgok különösen, semmilyen "frusztrációt" nem érzek. Arra használom ezt az időszakot, hogy megcsináljak olyan dolgokat, amik máskor elmaradtak. Pl. nyáron nem mentünk (mehettünk) sehová, "cserébe" nagyon sok esedékes munkát elvégeztünk a házban és a ház körül, de még hosszan lehetne sorolni.
2021. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem érzek tehetetlenséget, se pánikot. Én azok szerencsések közé tartozom, akik nem veszítették el a munkájukat és nem is kell ettől tartanom. Semmi olyat nem vettek el tőlem, ami létfontosságú lenne. Annyi az egész, hogy nem járunk szórakozni. Ritkán, alkalom adtán összejövünk a családdal, és mini bulit tartunk otthon, ez most egy ilyen időszak. Párommal hatalmas sétákat teszünk, mozi helyett, otthon filmezünk, kaját pedig továbbra is lehet rendelni sok helyről, csak a helyben fogyasztás szűnt meg teljesen. Az én életemet az utazási korlátozások sem befolyásolták. Szóval semmilyen megoldhatatlan problémát nem hozott az életembe egy korlátozás se és a jövőtől sem félek egyáltalán. Alkalmazkodunk és feltaláljuk magunkat. Megoldásfókusz kell, nem probléma fókusz és egyből kicsivel szebbnek tűnik az élet
2021. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos engem sem a szórakozás mellőzése keserít el, hanem a munkahely elvesztésének a szele. Két gyermekes, egyedülállóként, próbálok B tervet keresni, de sokszor azt érzem hogy nem jutok egyről a kettőre. Mások szerint, erős jellem vagyok, de időnként, mikor lecsendesedik a ház, bizony eltörik a mécses. Persze reggelre összeszedem magam, és bár a gyerekeket sikerül becsapnom, viszont magamat nem.
2021. jan. 14. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb barátnőmet konkrétan karácsony előtt rúgták ki, a párom munkahelyén pedig 8 ember január első munkanapján! (és köztük is voltak egyedül kereső többgyermekes szülők) Szóval azzal, hogy neked még jelenleg is van, szerencsés vagy. Húzd a legszűkebbre a nadrágszíjat és ne félj előre attól, mi lesz majd ha valami rosszul sül el.. akkor az lesz, hogy egy kis szomorkodás után, és lehet, hogy majd egy kis segítséggel, de biztos, hogy meg fogod oldani! (Ha opció, akkor költözz vissza a szüleidhez. Ha albérletben éltek, ezzel megspórolhatod az lakás kiadásait, ha pedig saját házban, akkor azt kiadva juthatsz egy kis plusz keresethez)
2021. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8

sajnos már nem élnek a szüleim, és nincs saját lakásom

2021. jan. 14. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!