Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy egyedül élő ember aki...

Egy egyedül élő ember aki kályhával fűt otthon,hogy oldja meg hogy ne fagyoskodjon egész éjszaka és reggel kipihenten menjen dolgozni?

Figyelt kérdés
Mondjuk délutános műszakban dolgozik,hazaér este 11-re begyújt a kályhába,fa elő van készítve,na de ha olyan a fa,hamar elég a kályhában.Vagy nem alszik egész éjjel?10 percenként fölkel az ágyból és dobálja a fát a kályhába?Akkor hogy piheni ki magát?

2021. febr. 2. 07:52
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mert ha ketten vannak legalább és ellentétes műszakban dolgoznak,mindig van valaki otthon és nem a hideg lakásba megy haza mindennap.
2021. febr. 2. 07:54
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem keltünk fel éjszaka. Este megraktuk a kályhát, jó vastag dunnával betakaróztunk és nem fáztunk. Igaz, reggel újra be kellett gyújtani, ha nem akartunk jéghideg vízben mosdani.
2021. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te még nem láttál kályhával fütést életedben!


Erre "találták ki" a szenet!

Fával begyújtja a kályhát - mellesleg a fa sem ég le 10 perc alatt, ha több darabot tesz bele, akkor 1-2 óra - , de ha már van elég parázs alul, akkor tesznek rá szenet, az akár 6-7 óráig is tartja parazsat, és melegít!

Söt, ha mielött elmegy dolgozni, tesz rá még valamennyi szenet, az nem ég le teljesen, parázs marad a kályhában és miután hazaért, kb 10 perc múlva már rendesen ég a tüz és melegít a kályha.

2021. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Cserèpkàlyhànk van. Igy még meleg mire haza érünk, és begyújtunk.
2021. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2-es és főzni is a kályhán főztetek?Nem főtt meg lassabban az étel,mintha tűzhelyen főztetek volna?
2021. febr. 2. 08:03
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem te még nem láttál kályhával fütést életedben!"


Én voltam vendégségben olyan falusi parasztházban ahol így fűtöttek, este mikor megrakták a tüzet pólóig kellett levegyem a ruhát olyan rohadt meleg volt, reggel meg felébredtem és azt hittem majd belém fagy a szar.

2021. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Ja, először befűt, akkor lesz 35 fok a szobában(tapasztaltam) a tkéről is folyik az izzadság, hajnalban meg kell arra, hogy 13 fok van.

Na ezért nem éltek ezek az emberkék sokáig.

Akinek meg telne szénre, az inkább bekötteti valamilyen formában a gázt.

Aki fával fűt, na ott meg is látszik a környezetében(fa kb sehol nincs körülötte)

2021. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
99%
Nekünk volt dunyhánk, jó vastag takaró, ami alatt rövid pizsamában lehetett aludni, meg siesta kandalló pluszba. Az ember hazaér, begyújt, közben beröffenti a siestát, az hamar meleget csinál, hogy addig se fázzon. Kivárja, hogy jó kis tűz legyen, ha jó a fa és száraz, akkor nem sok idő, aztán még jól megrakja lefekvés előtt. Ha cserépkályha van, az is lehet, hogy reggel még langyos. Persze reggel cidri van, de fel lehet kapni gyorsan egy mackót vagy egy vastagabb hosszú köntöst, és ott a siesta, ami megint melegít, amíg nem indul be a kályha.
2021. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy elektromos ágymelegítő sokat javít a helyzeten,ha éjszaka fázós vagy.

De a reggeli hideg ellen nem hatásos.

2021. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem éltek sokáig???

Most nem élnek sokáig az emberek. Fiatalon tizedeli őket a daganat meg miegymás. Nagyanyáink, dédnagyanyáink 80-90 évig éltek. Te tudod mit beszélsz?

2021. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!