Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy kiégett ember mit tehet...

Egy kiégett ember mit tehet magáért?

Figyelt kérdés

Sokszor éreztem hogy az élet egy színjáték. Minden csak díszlet, az élet egy rossz vicc vagy egy véget nem érő fekete humorú történet.


A személyes mítoszaim le és megdőltek. Többször töltöttem ki személyiség tesztet, amik segítettek ebben, megértettem magam és a helyzetem. Tárgyilagos lettem.


Ledőltek számomra azok a mítoszok és regék is miben valaha hittem.

Gondolok itt vallásra, nőkre, stb.


Úgymond a misztikus gondolkodásból átfordultam inkább tudományosba. A korábbi vallási tézisek már nem bódítanak, nem boldogítanak. Mert mindenben az értelmetlenséget látom! Ugyan ez van az újjá születéssel és hasonló tanokkal. A minek és miért jár folyton a fejemben!


Ha valami jó történik velem ösztönösen érzem hogy utána valami nagy cunami készül. A napjaim egyébként egyformán telnek, bár próbálok tenni ellene, de tény hogy matematikai egyenlettel leírható egy egész élet ha elég változót ismerünk.


Mindenben a mulandóságot látom. Bár nem vagyok depressziós. Van hogy megnézek valami vígjátékot vagy egy jó poénon nevetek de ennyi. Nem tart sokáig.


Kb. ennyi. :)



2021. febr. 2. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Az élet alapvetően jó és derűs LENNE, de sajnos a többi ember tesz róla, hogy ne érezd jóp magad a bőrödben.


Én rengeteg sértést és mocskolódást kaptam életem során, sokszor úgy beszéltek velem, mint a kutyasz@rral.

2021. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó ezt szomorúan hallom! :O :( én is kaptam hideget meleget :/
2021. febr. 2. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

"de tény hogy matematikai egyenlettel leírható egy egész élet ha elég változót ismerünk." - A kaoszt nem fogod tudni semmilyen egyenlettel sem leirni, megis resze az eletnek, mert alapvetoen a remdszerszintu gondolkodtam jellemzo rank.


Nekem a kieges ellen az segitett, hogy szembesitettem magamat azzal, hogy rovid az elet es, hogy nagyon valoszinuleg nincsen semmi a halal utan, tehat kar lenne barmilyen tulvilagi boldogsagba fektetett hamis remeny miatt elvesztegetni az eletemet. Aztan kerestem egy olyan celt, ami hozzajarul az eletminosegem javitasahoz, a boldogsagomhoz vezeto utnak egy nagyobb merfoldkove ez, amivel sikerul azonosulnom. Ez perpillanat ertelmet, celt ad a hetkoznapjaimnak. Ha ezt elertem, akkor keresnek masik celt, amin dolgozhatok.


Eleg felszabadito erzes tud lenni, amikor sikerul elszakadnod egy kicsit a rendszerszintu gondolkodastol es kepes vagy a megerzeseid alapjan sodrodni az arral. Amikor tenyleg onmagad tudsz lenni es nem erzed szuksegesseget annak, hogy kulonbozo elethelyzetekben (munka, iskola, csalad, baratok) mindig egy-egy masik szerepet kelljen jatszanod.

2021. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl.: véget vethet a szenvedésnek
2021. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!