Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni senkivel?

Figyelt kérdés

Akárhányszor új társaságban voltam, sosem tudtam rendesen beilleszkedni, nem tudtam senkivel hosszabb ideig barátságot fenntartani. Szorongok emberek társaságában és sokszor enni sem tudok. A találkozók után sírhatnékom van általában. Csak akkor tudok beszélni, ha alkoholt iszom, ezért néha túlzásokba esem. Gyakran érzem magam bénának/unalmasnak és butának. Emiatt nagyon el vagyok keseredve, mert itt vagyok 19 évesen és igazából nincsenek barátaim, nincs miről beszélgetni. Kérlek segítsetek, nem akarok megkeseredett mizantróp emberré válni emiatt. Nem vagyok antiszociális csak nem tudom hogy kell viselkedni emberek között és nem tudom kifejezni magam szóban normálisan.

Jelenleg nagyon erősen előjött belőlem a szomorúság, mert nem maradtak emberek körülöttem, holott nagyon vágyom a társaságra. Már nem járok iskolába, se egyetemre, 2 éve itthon vagyok és csak tanulok. Valószínűleg ezért is érzem magam jobban egyedül.



2021. febr. 18. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom önbizalom hiányod van.


Amúgy én sem szeretek sokáig emberek között lenni, én megvagyok egyedül is.

Úgyis csak folyton a kínjaikat ecsetelik az emberek meg a sok senkit nem érdekel mit ért el dolgok...

2021. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
fiú vagy vagy lány?
2021. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lány. De szerintem ez nem számít.
2021. febr. 18. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy kicsit nehéz, ha nem nyitsz a világ felé. A felhasználónevedből látom, hogy mi már beszéltünk ezzel kapcsolatban korábban, de aztán szó nélkül leléptél. Így ne várd, hogy az emberek melletted maradjanak, rohanjanak utánad. Nyiss egy kicsit és máris kitárul előtted a világ.
2021. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

'Már nem járok iskolába, se egyetemre, 2 éve itthon vagyok és csak tanulok'

És mit tanulsz, ha nem jársz iskolába/egyetemre?

2021. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért lépek le, mert úgy érzem nincs mit mondanom egy idő után és inkább nem erőltetem. Állandóan nyitok mindenki felé, de aztán elfogy a téma és utána nem keressük egymást. Az összes barátommal ez volt és tudom, hogy velem van a probléma.
2021. febr. 18. 13:24
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Érettségire készülök, mert a gimnáziumban nem tanultam rendesen, a beilleszkedési gondok elvették a figyelmem és szerintem depressziós is lehettem.
2021. febr. 18. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, nem is kell állandóan egymás nyakán lógni. Idővel lesz mit mondani és akkor megbeszélitek. Csak manapság az az elvárás, hogy állandóan kommunikáljanak egymással... Így persze, hogy hamar kimerül a dolog és nem lesz mit mondani. Ez nem feltétlen a te hibád, mert nagyon sokan elvárják ezt a kommunikációs formát, te pedig csak alkalmazkodsz. De azért néha megkérdezheted, hogy mi a helyzet a másikkal. Lehet, hogy most épp "semmi", de legalább elindult a beszélgetés. Aztán ha feljön valami, máris lesz miről beszélni.
2021. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat hallanám csak lányba.

Folyamatosan úgyérzem mindenki elvárja hogy megnyíljak és beszéljek mert körülöttem mindenki cseverészik én meg bent ülök mint egy f.. és telefonozok miegymás..

De az igazság az hogy már ilyen vagyok lassan 8 éve és belefáradtam már az emiatti görcsölésbe. Nem tudok megváltozni így bele is sza.rok... Ilyen vagyok akik szeretnek elfogadnak többi meg dugja oda a véleményét ahova akarja. Megvagyok én a társaság nélkül tudok így is boldog lenni.


Neked is ezt javaslom. Ne foglalkozz vele mert megbetegít, biztos vagyok benne hogy értékes vagy és jó partner és lesz olyan aki ezt meg is becsüli benned mások miatt meg ne változz meg soha!

2021. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!