Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki szegény, annak mi értelme...

Aki szegény, annak mi értelme élnie?

Figyelt kérdés

Érettségi óta azt érzem, hogy addig volt jó az életem. Mivel vidéki vagyok, nem találok munkát, és Budapesten se fogok, max ilyen éhbérért valamit.

Jártam egyetemre, de mivel nincs szakmai tapasztalatom, elhajtanak. Nincs nagynevű ismerős, aki beajánl ide oda.

Így már 2 hópapja munkanelküli vagyok, vissza se jeleznek pedig 20+ helyre beadtam az öneletrajzom. Szüleim nyakán élősködök, szégyellem magam hogy képes vagyok még otthol élni 24 évesen.

Gyartósori minimálbérnek meg mi értelme?

Az élet nem a túlélésről szól.

A leghatásosabb halál a fejbelövés lenne, de nem tudom honnan szerezhetek fegyvert.

A halál nekem megnyugvás lenne a 4 évnyi depresszió, nélkülözés és szevedés után.



2021. febr. 22. 19:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van, ha szabad megkérdezni? Tudnék ebben a témában kifejtősen válaszolni, de befolyásoló tényező lenne a szakmád jellege is...
2021. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 PetheD ***** válasza:
90%

Nézd, nem vagy ezzel egyedül. Nyilván nem cél a gyártósori munka vagy más, a végzettséged alatti munka, de ha el akarsz otthonról költözni, és saját egzisztenciát akarsz megteremteni, kiindulásnak egy-két hónapig jó lehet. Közben pályázol megfelelő állásokra, hátha összejön valami.


Az utolsó két mondatot verd ki a fejedből, hidd el, nem megoldás. Türelem!

2021. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 PetheD ***** válasza:
95%
Valószínűleg a depresszió miatt látod ilyen negatívnak a helyzetedet. Pedig biztosan van kiút!
2021. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Valahogyan csak meg tudod majd oldani!


(Gyártósori minimálbérnek annyi értelme lehet talán, hogy hátha mégiscsak valamiféle "kapcsolati tőkét" kezdhetsz kovácsolni...)


Sosem tudhatod, hogy hol és milyen ismeretségre teszel szert - talán még ott is, ahol a legkevésbé remélnéd...


Szóval annyira nem kilátástalan a helyzeted, ne láss rémeket! :)


Egy kicsit legyél azért optimistább!

2021. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok én is.


Pont ezért elég régóta drogoztam, és egyszer túladagoltam magam, majdnem meghaltam.


Nem mondom, hogy azóta aztán csili-vili lett minden, és azt sem hogy átgondoltam a dolgokat...de ha gazdag lennék sem lenne jobb kedvem.

2021. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
21%

Jobb volt az egyetemen,ülni a haverokkal a kocsmában az hiányzik a se mitevő henyélés .

12-órát ledolgozni már nem jó egyből a halál a megoldás ?

Légy már férfi !

2021. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

Mi a végzettséged?


Jelentkezz gyakornoknak. Akár fizu nélkül is. Rögtön lesz munkatapasztalatod... jó befektetés.. ha úgyis eltartansk a szüleid, ennyi még belefér h pár hónapot gyakornokoskodsz.

2021. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%
Gondolj arra, hogy másnak sokkal rosszabb az élete
2021. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Vasútnál sok betöltetlen állás van.

És nem gyári munka,adnak vasúti bérletet,egész országban használhatod.

Munka mellett még tanulhatsz is.

2021. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem tartanak el, minden nap megkapom hogy "meddig vagy még itt."

Jó, látom itt is a napi túlélésnek már sokan örülnek, de én nem akarok így élni. :(

2021. febr. 22. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!