Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy találjak...

Mit csináljak, hogy találjak értelmet az életemnek?

Figyelt kérdés
Már kisgyerekkoromtól kezdve viszonylag magányosnak éreztem magamat. Függetlenül attól, hogy éppen volt -e vagy nem társaságom. Nem tudom mitől volt és van ez. Persze voltak olyan pillanatok is mikor örültem, hogy volt valaki mellettem. Mostanában több szabadidőm van és szerettem volna belekezdeni valami újba, hogy ne foglaljanak le a rossz, negaív gondolataim. Mibe kezdjek bele? A vírushelyzet is úgy érzem gátol engem ebben. Valami olyat szeretnék, amivel ki is mozdulhatnék otthonról.

2021. febr. 24. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Munka?
2021. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magány érzete nem mindig rossz,csak mikor úgy állunk hozzá akkor rossznak fog hatni,engem a magány ébresztett rá mit is akarok csinálni valójában,ilyenkor jobban magába tud látni az ember. Gondolkozz el mi okoz neked örömöt mit, próbálj ki egy csomó dolgot, én pl túrázni szoktam, persze nem ezért élek csak az feltölt hogy tudjam folytatni a dolgom.

Rengeteg sport van ha ki akarsz mozdulni, csak merd elkezdeni,ha nem sikerül vagy nem tetszik akkor csak ne ad fel,fogd fel egy kisebb győzelemként, mivel közelebb kerültél hogy meg leld amit keresel.

2021. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy mi érdekel, és abban gondolkozz. Ha tériszonyos vagy, akkor a hegymászást kizárhatjuk. Ha nem tudsz úszni, akkor a Balaton átúszást is. Stb. De azért ki lehet találni, h mi az ami fekszik.
2021. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek a #2.-kal, kell az egyedüllét, ha folyamatosan más a nyakadon csüng, vagy te keresed folyamatosan más társaságát, egyszerűen nem fogsz tudni időt szakítani magadra.

Az a lényeg hogy ha van szabadidőd amit magadra tudsz fordítani annak nagyobb részét töltsd produktívan. Én ilyenkor szoktam edzeni, kertészkedni, olvasni, programozást, angolt, németet tanulni, hangszeren gyakorolni, rajzolni, elektronikai cuccokat szétszedni/összerakni/megjavítani (persze nem mindet egy nap, de a héten mindegyikre tudok kellő időt szánni).

Egyetemista vagyok, tavaly óta telnek produktívan a napjaim, amióta van ez a járványhelyzet, sokat elvett és sok negatívummal járt, de ezalatt jöttem rá hogy mennyi minden érdekel és mindez csak hobbi, de egyrészt komoly jellem fejlődésen mentem át az elmúlt 1 évben, másrészt sokkal összetettebb és nyitottabb látásmódom alakult ki.


Ha olyat szeretnél csinálni amivel kimozdulhatsz otthonról, akkor a kerékpározást, túrázást, kertészkedést, edzést tudom javasolni, de az sem baj ha más valamivel töltöd a szabadidődet, a lényeg hogy a szabadidőd legalább 60%-át produktívan töltsd. Ne csak lustálkodj, filmet nézz, játékokkal játssz meg ilyesmi, kell az önfejlesztésnek is helyet biztosítani.

2021. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sportolj valamit, sokat segít a mentális egészségben, és a magányt is el tudja feledtetni.
2021. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem kezdj el megbírkózni azokkal a problémáiddal, amiket próbálsz elfolytani magadban, mert maguktól ritkán múlnak el.


Semmi baj, ha nem vagy jártás ezekben az ügyekben, ez csak természetes - keress viszont egy szakit, kérj egy analízist tőle és beszéljetek pár alkalommal legalább.


A magányosság érzete, egyébként, abból fakad, hogy "benső" érzéseidet, vágyaidat nincs kivel megosztanod a környezetedben, amikor társaságban vagy, sem tudsz "önmagad" lenni. Ebben az irányban kezdj el tapogatózni. Ismerd meg egy picit jobban magad.


Találd meg mi az, örömet okoz NEKED, úgy érzed, kiteljesedik általa az életed - nem számít, hogy jó vagy-e benne, vagy csináltad-e már, csak az a fontos, hogy milyen hatással van rád.


És tényleg ne félj olyantól is tanácsot kérni, akinek egyáltalán van fogalma arról, hogy mit is beszél. Sok sikert, gyors javulást! :)

2021. febr. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önismeret. Partikon drogozás, meditálás.
2021. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!