Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne értelme az...

Hogyan lehetne értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, de az osztálytársaim és korombeliek sokkal előrébb tartanak mint én. Úgy érzem nálam mindenki jobban kitűnik egy bizonyos dologban. Nekem már igazán céljaim sincsenek, mert már feleslegesnek érzem azt, hogy megfeszüljek a dolgok miatt, mivel engem nem ismertek el semmi miatt. Ha valamibe belekezdtem és nem ment csak kinevettek. Mostanra már barátaim sincsenek. Szinte mindenkitől eltávolodtam. Undorodom magamtól. Olyan szánalmas vagyok. Az éveim is úgy telnek el, hogy nem is emlékszem mik történtek velem. Semmi érdemlegeset nem tettem eddig. Mit csinálhatnék? Mihez kezdjek?

2021. márc. 1. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Tudod már, hogy hova mészd egyetemre?
2021. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Emeld fel a segged és tegyél érte, siránkozással nem sokra mész.
2021. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Hát 17 évesen tényleg gáz, hogy nincsen jó állásod, lakásod, családod, kocsid és emlékeid !
2021. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarok Szabó Péteresen írni (az amúgyis egy sarlatán) de 17 évesen az az életed értelme hogy megismerd a világot, önmagadat és a benned rejlő potenciált. Kb. 30 éves korig az a dolgod hogy fejleszd a készségeidet, a tudásodat és hogy élettapasztalatot szerezz, ez pedig kemény munkával jár. Mielőtt építenél bármit az életben meg kell tanulnod építkezni.

Ezt a könyvet pedig legszívesebben MINDEN pályaválasztás előtt álló gyerekkel elolvasatnám:

[link]

2021. márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el valamilyen önismereti módszert. Pl. pszichodráma, pszichoterápia, Hellinger, akármi, aminek van vezetője. Ha úgy érzed, hogy soha nem ismertek el, ez valószínűleg a legkritikusabb időszakodban is fennállt, ami életed első 5-6 éve, egészen újszülöttkortól számítva. Nem alapozták meg az önértékelésed, önbizalmad, így nincs miből/mire építkezni. Felnőtt fejjel könnyen gondolja azt az ember, hogy azért "selejt" az élete, mert nem jó semmiben, nem ér el dolgokat, de ez nem igaz. Az érzéseit a családjának köszönheti, ahogy viszonyultak hozzá kisgyermek-korában. Csak amikor elkezded keresni a miérteket és elkezded magad másokhoz hasonlítani, ez senkinek nincs a homlokára írva, hogy nála hogy ment ez, így könnyen jutunk téves következtetésekre. Ha nincsenek meg az alapok, az egész egyszerűen már önmagában determinál arra, hogy állandóan kételkedjünk önmagunkban, mindegy hogy ez tudatalatti vagy nyilvánvaló kétely. Ezzel sokkal kevésbé vagyunk kezdeményezők, kevésbé szívesen vágunk bele dolgokba vagy gyorsan feladjuk őket, ha nem jön azonnal a siker. Az alapokat felnőttkorban pedig vezeti önismerettel lehet megszerezni, agyalással nem annyira.
2021. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimis osztalytársakkal, meg a környéken előkkel én sem barátkoztam, miután kiközösítettek. Tudtam, hogy utána új közösségbe kerülök tiszta lappal, nem érdekelt a sok hülye, akit a gimis éveimben ismertem. Olvastam inkább. Jó tanuló nem voltam de elvoltam a világomban.

Szerintem ne másokhoz hasonlítgasd magad. Szar ügy ha pont olyan közegben vagy, ahol nem értenek meg de ez sosem tart örökké. Munkahely is lehet ilyen a jövőben. Nem kell most eldöntened mi akarsz lenni. Sőt, jobbat mondok,:ha nem jó irányba indulsz majd el tovább, azon is van lehetőség változtatni, nem dől össze a világ ha nem azt akarod tanulni, amit elkezdtél . Vagy előbb dolgozol, aztán tanulsz. Tanulni mondjuk nem árt, még ha most hulyesegnek is gondolod. Sokat ad az emberhez. A struktúrált gondolkodással a nehezebb élethelyzetben is a megoldásra fókuszálsz.

Nézz filmeket, sportolj, olvass, vagy bármi ami akár fél órára is eltereli a gondolataidat arról amiket a kérdésedben írtál. Éld túl a napot hónapot covidot évet és mire jobb körülményeid lesznek, lesz egy csomó új megküzd~si stratégiád is, amitől erősebb leszel, nő az önbizalmad és egyszer csak azon kapod magad, hogy rendes ember lett belőled, vannak barátaid, társad, hobbid, és elismernek.

Hajrá, fel a fejjel :)

2021. márc. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos ismersz olyan embereket, akiknek a beszédéből is leszűrődik, hogy nem értelmesek, mégis van munkájuk és meg tudnak élni. Valószínűleg te ennél jobb vagy, vagyis lehet egy boldog, egyszerű életed.
2021. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!