Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehetne legyőzni a...

Hogy lehetne legyőzni a félelmet amikor közeledek egy lány felé?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy boltba és egy fiatal csinos lány az eladó mindig félelem fog el.Ha egy férfi vagy egy idősebb nő akkor nincs semmi félelem bennem.Ha valakit meg kéne szólítanom az utcán hogy merre van valamelyik utca,egy férfihoz mennék oda vagy egy idősebb nőhöz.Na de miért érzek félelmet a lányokkal kapcsolatban,miért akarom kerülni őket?Miért kezdek el félni ha bemegyek egy bankba ügyet intézni és azt látom,hogy fiatal lányok az ügyintézők?

2021. márc. 4. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Van egy pszichológus aki ingyen foglalkozna velem,de hozzá is azért nem merek elmenni mert fiatal nő.Inkább keresek egy férfi pszichológust.
2021. márc. 4. 20:41
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerezz önbizalmat
2021. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te nem a lányoktól félsz, hanem egy általad elképzelt helyzettől, ami rossz fényt vet rád.


Például kinevet, ügyetlenkedsz, dadogsz, vagy valami olyan történik a jelenlétében, amitől kínosan érzed magadat.


Ez a sztori azonban egyedül benned játszódik le, és némi gyakorlással eltüntethető. Ha mások jelenlétében teljesen normálisan viselkedsz, és önmagadat adod, akkor mindössze ez a szorongás az, ami az ellenkezőjére késztet.


Vagyis ez egy ördögi kör: félsz ezektől a helyzetektől -> szorongsz -> ügyetlenkedsz -> és emiatt félsz ezektől a helyzetektől.


Ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak, amit te tudsz megtörni. Menj oda, beszélgess el vele, ha ügyetlenkedsz, akkor nevess rajta egyet... igen, lehet, hogy egy-két alkalommal be fogsz égni, de aztán önbizalmat szerzel, és soha többé nem lesz gond. Túlnősz a problémán.

2021. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as igen valami ilyesmi a probléma.Ha van egy bolt,az egyik pénztárban egy fiatal lány ül,a másikban egy idős nő,akkor én az idős nőhöz megyek még akkor is ha nála vannak többen.Volt már olyan,hogy azért nem mentem be egy boltba,mert egy fiatal lány volt az eladó.Kerestem egy másik boltot.
2021. márc. 4. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"de hozzá is azért nem merek elmenni mert fiatal nő."


Hát ezen besz@rtam! Én még nem láttam ijesztő fiatal nőt. El tudom képzelni, ahogy sétálsz az utcán és egyszer csak kiugrik a bokorból egy fiatal nő, te meg elszaladsz.


Mondanám, hogy menj el egy prostihoz, hogy átess a tűzkeresztségen, de gondolom tőlük is félsz!



Én a helyedben azért lefekvés előtt benéznék az ágy alá, nincs-e ott véletlen egy fiatal nő!

2021. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem vagy helyes vagy ki gyúrt akkor félhetsz is.
2021. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Parthenofóbia, vagy Vénusztrafóbia. De inkább az első szerintem. Még mindig jobb mint a szociális fóbia, na ott már mindenkitől félsz szinte.
2021. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a gyönyörű fiatal nők is ugyanúgy büdöset sz*rnak, mint a 60 éves bácsikák ;)

Ne félj tőlük!

Nem történt veled valami a múltban (pl kinevetett egy lány), ami miatt ez benned van?

2021. márc. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!