Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van ilyen helyzetben?

Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Néha néha rám tőr ilyen depresszió szerű érzés. Félelem.

És ma még erősebben ugyanis anyukámnak kiderült, hoyg magas vérnyomása van. Tegnap este 180 volt a vérnyomása és a nagymamámnak is magas, a 80van évével. De anyukám csak 55. Nagyon féltem őket. Nem vagyok felkészülve, főleg nem járvány alatt, hogy valami történjen. 25éves fiatal férfi vagyok de úgy érzem még nem vagyok felkészülve lelkileg. Anyukám megy hétfőn orvoshoz, majd gyógyszert is fog szendi valószínűleg, de ennek kapcsán ezek rohantak át a fejemen. Annál is inkább mivel nincsenek barátaim, se barátnőm. Utóbbi soha nem volt az életemben. Nem vagyok gyakorlatias és álmodozó vagyok. Nem vagyok felkészülve ilyenekre....



2021. márc. 14. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy fusztrált vagy ebben a helyzetben, mindenki az a bezártság miatt.

A család valóban az egyik legfontosabb dolog a világon de szerintem te ezt egy kicsit túlaggódod mert attól még nem fogod elveszíteni anyukádat, hogy magas a vérnyomása, vannak gyógyszerek és egy csomó kezelés a világon. (megértem hogy ez nagyon megrázott, nem rossz szándékból írtam, nem szokásom, csak próbálok rávilágítani a reális tényekre és így enyhíteni a szorongásod)


Ha pedig amiatt agódsz, hogy anyukád elkaphatja a koronavírust és a magas vérnyomása ronthat a helyzeten az teljesen természetes de sok dolgot tehettek ennek elkerülse érdekében vagy ha már megtörtént a baj, akkorsem hal bele mindenki a vírusba.


Teljesen megértem a helyzeted, de gondolj bele, ha mindent megtesztek, hogy ne legyen baj, akkor jó esélyel el is kerülhetitek.

2021. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tudom, hogy már régebbi a kérdésed, de most találtam meg. Hogy van anyukád azóta? Remélem minden rendben vele és te is jobban érzed egy kicsit magad! Én novemberben vesztettem el anyukámat, 52 éves volt, én 32 leszek. Nem voltam felkészülve rá és azóta sem tudtam feldolgozni, összesen egy barátom van aki az ország másik végén lakik, a vőlegényem pedig japánban, testvéreim nincsenek és apám sincs, szóval teljes mértékben meg tudlak érteni! Amit tanácsolni tudok az az hogy kérd meg anyukád, hogy ne hanyagolja el a problémát, szerintem gyógyszerekkel minden rendben lesz nála és ha szed vitaminokat, szerintem a vírussal sem lesz semmi baj! Én bízok benne, hogy minden rendben lesz! Te pedig próbálj pozitív maradni és semmiképp ne zárkózz magadba bármit is hoz eléd a sors, anyukád is biztosan boldogabb ha mosolyogni lát téged! Ha pedig végképp elveszettnek érzed magad, akár rám is írhatsz privátban hátha tudok valamit segíteni neked. Egyébként borderline vagyok, szóval tudom mit érzel amikor a félelmet és a depressziót írtad! Gyógyulást és hosszú boldog életet kívánok anyukádnak és neked is!
2021. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta nagymamának volt 210 a vérnyomása, bevittük a helyi korházba gyóygszert szed és méri a vérnyomását, ahogy anyukám is. Elején durva volt de most már jó. Mindig mérni kell és időben beszedni a gyógyszert.
2021. jún. 21. 16:10
 4/4 anonim válasza:
remélem mindketten rendben lesznek! Ha odafigyelnek a mérésre és szedik a bogyókat amit kell akkor nem lesz semmi baj! :)
2021. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!