Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos vagyok az egyetemen?

Magányos vagyok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy nem mentem el gólya táborba mert beteg voltam és az orvosokat jártam..Szeptemberbe bekerültem egy koliba, ahol a szobatársaim nagyon kedvesek voltak velem eleinte és én is velük.Mindig segítettem nekik meg próbáltam velük haverkodni (nem erőltettem egyáltalán).Az egészből az lett, hogy az egyik csaj nagyon megirígyelt engem valamiért és ellopta a pénzem, ruháim meg kibeszélt mindenkinek, hogy utáljanak.Nem csináltam semmit velük meg sosem bunkóztam és mégis én jöttem ki sz**ul.Az a nevetséges, hogy az ilyeneknek vannak barátaik csak nekem nincs...

Elmentem egy másik szobába, ahol a többiek megértettek, viszont itt azt vettem észre, hogy az egyik csaj egyáltalán nem jár bulizni meg nem is akar haverkodni, a másik pedig csak simán más mint én és magasról le**r.

Tehát a koliban nincs senkim, ami eléggé aggasztó mert néha nagyon unatkozom..

A szakomon sokan vagyunk és ott már volt kb 3 próbálkozásom.Nem én vagyok a legnyitottabb ember mert sajnos nagyon sok csalódás ért már engem az életben, de mégis próbáltam nyitni mások felé.Ennek az volt az eredménye, hogy már egyből le lettem pattintva ha odamentem egy magányos emberhez, vagy pedig volt pl. 2 csaj akikről észrevettem, hogy nagyon egoisták meg beképzeltek...Utána ők nem is keresték a társaságomat.Szóval órákon is full egyedül vagyok..Tök fura, hogy kb mindenkinek megvan a saját társasága ott is..

Úgy jellemezném magam, hogy egy kissé zárkózott ember vagyok (megvan az oka), meg komolyan veszem a tanulást, de ettől függetlenül ha van időm akkor nagyon szeretek bulizni a haverokkal vagy kocsmákba járni.

Az volt a szerencsém, hogy középsuliból van 2 barátnőm ugyanazon a helyen ahol én (de ők másik szakon vannak) és velük járok el bulizni.

Sokan mondták, hogy örüljek ennek is, de valamiért engem nagyon zavar, hogy a hétköznapokban ilyen magányos vagyok..Miért van ez? Velem van a baj? Mit tehetnék, hogy jobb legyenek az egyetemista éveim, mert nekem így tök unalmas.Egyébként sok ember szerint szép vagyok meg menő a stílusom..szóval a megjelenésem nem ijesztő meg nem is vagyok az a ,,nerd'' tipus.

Most itthon vagyok és az itthoni haverjaimmal talizok de ha visszamegyünk akkor megint ez fog lenni, hogy megöl a magány.


21/L



2021. márc. 15. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanez csak középiskola. :/
2021. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Olyan, aki nem annyira bulizós, az már nem is játszik nálad?😕
2021. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az eddigi tapasztalataim alapján a baráti kapcsolatokban nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Akár hiszed, akár nem, az egyetemen kb. 3 barátom van a 300-as évfolyamból, a többiekkel is van kapcsolatom, de az nagyon felületes. És én elég introvertált vagyok, biztos vagyok benne, hogy Te sokkal menőbb vagy. :) Azt tanácsolom, hogy legyél nyitott, legyél segítőkész, és jön minden szépen magától. Biztosan lesz 2-3 ember, akikkel jól kijössz, hasonló az érdeklődésetek és keresitek majd egymás társaságát. Sok sikert.


24/F (egyetemista)

2021. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom azokkal akik nem buliznak..Beszélgetek is a kevésbé bulizós szobatársammal, de ez eléggé felületes.
2021. márc. 15. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
21 evesen en is hasonlo cipoben evezem. En lemaradtam a golyataborrol es igy eselyem sem volt kozelebb kerulni. Aztan probalkoztam en is,de akikkel sikerult mind bejarosak es nem annyira bulizosak,iszogatosak. Rosszabb helyzetben vagyok,mert a kozepiskolai barataim 100kilometerre vannak tolem szoval maradtam en es a noverem :)))) Ha van kedved esetleg irhatsz es akkor mar negyen leszunk egy hazibuliban lol
2021. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez, a lopós stb. részét leszámítva, szerencsére nekem ennyire negatív élményem nincsen (kop-kop). Én 19 évesen, a gimi után egy év kihagyással kezdtem meg az egyetemet egy olyan városban, ahol nem ismertem senkit és ugye, nem is jött velem egy volt osztálytársam vagy barátom sem. Tök egyedül indultam neki, de az én szememben ez akkor inkább pozitívum volt és tök lelkes voltam, nagyon vártam már az egyetemet. Én úgy képzeltem el, hogy majd bekerülök az egyetemre és a koliba, csomó új embert megismerhetek, lesznek majd új barátaim, eljárunk majd ide-oda szórakozni és kikapcsolódni, járhatunk együtt sportolni, tudunk majd együtt tanulni stb. Ehhez képest pedig kb. 0 (vagy legalábbis erősen konvergál a nullához...) szociális életem van amióta egyetemre járok. Mi egy kisebb szak vagyunk, szinte mindenki ismer mindenkit és őszinte leszek, én nem találtam olyan embert a szaktársaim között, akivel úgy igazán jól kijöttünk volna. Volt akivel eldumálgattunk és eljártunk néha kávézni, de olyan rendes barátságok nem születtek. A többiekkel vagy nem passzoltunk (pl. értékrend, érdeklődési kör) vagy valaki pl. eltűnt a környezetemből (pl. sokat bukott, szakot/egyetemet váltott), de egyébként azt tapasztaltam, hogy sokan abszolút nem is nyitottak a barátkozásra, ismerkedésre. Nálunk abszolút nincs is semmiféle közösségi érzés, nincsenek szakos programjaink, nem osztjuk meg egymással a jegyzeteinket, nincsenek óra előtti beszélgetések a folyosón, sőt sokan még vissza sem köszönnek... vagy megy a hiszti a páros/csoportos feladatoknál, mindenki csak a saját kis körébe tartozó emberek mellé hajlandó leülni. Néha úgy érzem mintha oviba járnék... A koliban pedig szintén nem volt szerencsém, mert mindig más karon és más évfolyamban tanulókkal laktam együtt, akikkel azért eléggé eltért az időbeosztásunk, a napi rutinunk stb. és az egyik szobatársammal például alig találkoztunk. Illetve a kolikban nem voltak közösségi programok, aminek kapcsán megismerhettem volna a többi kollégistát, igazából olyan volt az egész mint egy társasház. Szóval számomra egy hatalmas csalódás volt ez és bánom, mert vágytam volna a klasszikus egyetemi életre. 21/L
2021. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok "bulizós", valószínűleg pont ezért vagyok magányos.


Meg még ezer másik okot fel tudnék sorolni, hogy miért, de talán ez a legfőbb.


20F

2021. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!