Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül mit lehet csinálni?

Egyedül mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nincsenek barátai, és a párjának soha semmihez nincs kedve, az olyan ember mit csinál egyedül házon kívül?

Otthon csak csak elvagyok, de ha ki akarok moccanni hova menjek mit csináljak?

Ami kicsit nehezíti, hogy falun lakom, buszjárat gyenge, kocsim nincs



2021. márc. 22. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Akkor tényleg megvagy lőve..

Persze nem lehetetlen a dolog.

Viszont ebbe a vírus helyzetbe amúgy se nagyon lehet mir csinálni. Gondozd a kertet, nagytakarítás,főzés, sütés, ha vannak állatok akkor foglalkozz velük, lásd el őket, stb, de ez se tart örökké.

2021. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet sportolni, futni, biciklizni, ami tök jó kikapcsolódás lehet, ha szereted. Én például szeretek fotózni, azt jobb is egyedül, mert akkor nem vagy kötve senkihez, nyugodtan bele lehet merülni. Barátokat érdemes szerezni (nem is értem soha, mikor valaki azt mondja, hogy neki nincsenek), mert annál jobb program nincs, amikor találkozol valakivel, aki kedves neked, és beszélgettek egy jót, vagy közösen csináltok valamit. Miért nincsenek barátaid?
2021. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2, nemtudom soha nem is voltak.

Amikor suliba jártam volt hogy joba voltam egy két osztálytársal, de az addig tartott amíg a suli. Meloba mar nem sikerült kialakitani barátsagot, bar sokáig nem is melóztam sehol

2021. márc. 22. 10:10
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hová valósi vagy?
2021. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Most a covid alatt olvasni, zenét hallgatni, filmet nézni lehet leginkább és persze elmehetsz futni, kitűzhetsz valami célt, pl. hogy lefogyj, vagy meghízz, vagy kicsit formásabb alakod legyen, vagy ilyenek.

A barátság jó dolog, minél előbb érdemes lenne elkezdened kialakítani baráti kapcsolatokat.

Keress rá fb-on volt osztálytársakra például!

2021. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Házon belül ajánlom az olvasást, házon kívül meg biciklizzél. Hátha van egy olyan barátnőd, ha nem is barátnőd, de egy olyan lány, aki szintén szeret biciklizni, és a környező falvakat apránként bejárnátok, biztos mindenhol van valami érdekesség, amit meg lehet nézni, le lehet fényképezni, és elteszed, hogy te idáig el tudtál kerekezni. - Egyébként nekem ilyen barát nem kellene, akit semmi nem érdekel.
2021. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Alapvetően két út van. Az egyik, hogy magadból indulsz ki, mi érdekel, mit szeretsz csinálni, ezekhez illeszkedő, kis mértékben eltérő dolgokat csinálsz. Ez kisebb változás, kevésbé szokatlan, könnyebben megszokja az ember. Viszont ha semmi nem érdekel, semmit nem szoktál csinálni, akkor ötlet se nagyon lesz és minden nagyon kilóg a szokásaidból. Ezzel hamar megrekedsz.

A másik út, hogy az eddigiektől nagyon eltérő dolgokat keresel, hiszen változtatni akarsz az eddigi szokásokon, új dolgokat akarsz kipróbálni. Ehhez viszont el kell fogadni, hogy kilépsz a komfortzónádból, új dolgokat csinálsz, amik szokatlanok, más lesz mint eddig volt. Több időt kell hagyni az alkalmazkodásra, megszokásra, mert az első néhány (tucat) alkalommal még nem biztos, hogy magadénak fogod érezni, vagy akár jól fogod érezni magad közben.

Az ilyen újdonságoknál nagyobb, tartósabb rendszeresség szükséges, hogy beépüljön a szokások közé. Ha nagy ritkán elmész csinálni valamit, az csak kivétel lesz. Ha elkezded hetente csinálni, akkor is csak gyakoribb kivétel lesz. Szokássá akkor válik, ha már fél éve minden héten csinálod - és utána sem hagyod abba.


Rengeteg féle ötletet lehet találni, hogy milyen tevékenységgel lehet időt eltölteni, de nagyon nem mindegy, hogy testmozgást, alkotó tevékenységet, tanulást, önfejlesztést, társasági programot, kikapcsolódást, vagy mit keresel.


Olvasni bárhol lehet, nem csak otthon. Elteszel egy könyvet és magaddal viszed erdőszélre, árokpartra, összekapcsolod sétával, egyebekkel.


Én hangos könyveket szoktam olvasni, azt még séta, vagy tömegközlekedés, de akár házimunka közben is lehet hallgatni.


Ugyanez igaz a testmozgásra is, megannyi féle módon lehetőség van edzeni, mozogni. Egy kisebb település hasznosabb a nagy városnál abban a tekintetben, hogy kevesebb emberrel futsz össze közben, nincs akkora forgalom.

2021. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe egy kutyát. Örök hű társra lelsz benne.
2021. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyi filozófia klubb(kocsma), túrázás, kertészkedés, barkácsolás, olvasás, elgondolkodni, hogy a párod mit vár, meg megkérdezni, mert ahogy leírtad nem bizalomgerjesztő.
2021. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
legalább van párod! pl bicózni lehet egyedül és sétálni is
2021. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!