Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül nehéz lenne leélni az...

Egyedül nehéz lenne leélni az életem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem nem sajnáltatni jöttem ide magam.

Még csak 17 éves vagyok,de esküszöm úgy érzem,mintha kiégtem volna Xd.


Nem látom értelmét ennek a "lányok utáni felesleges kullogásnak" meg az "igazságtalan párkapcsolatoknak",meg a csalódásoknak.Na meg,hogy senkinek nem kellek.Mindenki azt mondja,hogy ebben a korban vagyok,majd ki növöm,de nekem van egy olyan érzésem,hogy nem és,ha így folytatom tovább ,hogy epekedek meg csalódok feleslegesen,akkor végleg kiégek,azt meg nem szeretném. Van értelme így élni?



Egyedül nehéz lenne? Anyagilag,lelkileg hosszútávon?17/f



2021. márc. 27. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

yesyes

átérzem tesó xd

és csak az egyik probléma

2021. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na szuper :D Xd


Hasonló helyzetben vagy?

2021. márc. 27. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Most ért egy szép csalódás XD

Én is úgy voltam hogy sosem lesz szerelmem, aztán elhittem és most megint úgy vagyok vele

2021. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmi értelme ennek a bohócságnak,dugj meg valakit azt annyi,többet nem ér az egész.
2021. márc. 27. 23:49
 5/10 Pretorius25 ***** válasza:
90%

Ha komolyan gondolod azt, hogy egyedül maradsz, akkor próbáld meg a MGTOW-t. Nem tudom h hallottál e már róla. Nézz utánna neten! Hátha megtetszik!


[link]

2021. márc. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nemrég olvastam ki két nagyon érdekes könyvet az egyik a Boldog Agy, a másik pedig a 12 Szabály az Élethez. Mindkettőt, de főleg az utolsót ajánlom minden kedves itt megfordulónak elolvasásra, és különösen neked, kérdező.


Az elsőben külön szó volt a monogám párkapcsoltról. Részletesen ír róla az író: "Egy párkapcsolatban egy teljes egyed szükségleteit kell a magunkévá tennünk, észben kell tartanunk a párunk állapotát és viselkedését. Sok madárnál és emlősnél az intelligencia illetve az agyméret korrelál az egész életen át tartó monogám kapcsolatok kialakítására való hajlammal. A monogám állatok okosabbak, mivel annak kell lenniük. Ugyanakkor a stabil párkapcsolatot kialakító fajoknál rendszerint olyan, erre a feladatra szakosodott idegi rendszert találunk az agyban, amely bátorítja és jutalmazza e viselkedést, vagyis a nagyobb intelligencia sem 100 százalékban elengedhetetlen. [...] Sokan azon a véleményen vannak, hogy az intellektusunk evolúciójában kulcsfontosságú lépést jelentett az, amikor az emberek monogámokká váltak. Sőt, egy elmélet azt is valószínűsíti, hogy az emberben (és más főemlősökben) a párkapcsolati kötődést menedzselő neurológiai folyamatok leváltak a párzási mechanizmusokról. Ez azt jelenti, hogy anélkül is képesek vagyunk hosszan tartó, érzelmileg kielégítő kötelékeket létesíteni egyszerre több személlyel is, hogy feltétlenül párzani akarnánk velük. Vagyis itt arról van szó, hogy létrehoztuk a barátság koncepcióját."


Van benne egy kicsit ide nem tartozó rizsa, de a lényeget szépen leírja: Monogám faj vagyunk, monogám természettel. Egy egészséges emberi lénynek szüksége van egy hosszú, intim szexuális kapcsolatra, mert mély, ősi igényünk van rá. Tudom, azt írtad, hogy csalódtál másokban korábban, de én azt szeretném tudatni, hogy mi az, ami értelmet tud neked adni. Egy egészséges párkapcsolatban az egyik legfontosabb dolog a kölcsönös felelősségvállalás, ami létontosságú az embernek. Létfontosságú, hogy vállaljon valakiért felelősséget. Ezt, és sok hasonló dolgot magyaráz el nagyon részletesen Jordan Peterson a 12 Szabályban. Olvassátok el a könyvet.


Ne hagyd, hogy a csalódás eltorzítsa a felfogóképességedet, mert az a negatív kép, amit megalkotsz magadban a megtapasztalásaidról, elveszi a lehetőségeidet! Ne hagyd magad a gödörben, elhitetvén magaddal, hogy a rosszat érdemled, ne próbáld igazolni a saját szenvedésed! Ugyanakkor nem kell erőszakkal túltenned magad a nehéz időkön. Azért vagy ilyen nehéz helyzetben, hogy megtanuld azt, hogy hogyan NE legyél a jövőben hasonló helyzetben. Ha gyorsan akarod megtanulni ezt, az olyan, mint ha ellógnál a tanórák végéről azért, hogy cselekedhess azzal, amit ott tanultál. Legyen hited, mert az, ahogyan leképezed a világot, sosem pontos eredmény!


18/F

2021. márc. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 moozygoo ***** válasza:
100%

Én csak erre válaszolnék:

"Egyedül nehéz lenne? Anyagilag,lelkileg hosszútávon?17/f"


Nem nehéz.

Nyilván ha csapatban vagy anyagilag könnyebb hiszen két fizuból gazdálkodtok, de én egyedül is haladok előre, és se diplomám nincs se olyan szakmám amival 300-500akat keresnék havonta.

2021. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg nehéz amúgy nem, de lesz valaki neked is tesó meg nekem is, chill.
2021. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pretorius25 ***** válasza:
100%
Anyagilag annyiból könnyebb, hogy te döntessz arról h mire költessz. Nem pofázik bele a dolgaidba senki igy könnyebb spórolni pl.
2021. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyedül unalmas, depressziós leszel meg befordult a magánytól. Amúgy 17 évesen kissé korai ezen agyalni.
2021. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!