Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetemi tanulmányok után...

Egyetemi tanulmányok után otthon vagy albérletben érdemes lakni?

Figyelt kérdés

25 éves végzett egyetemistaként érdemes egy idegen városba költözni munka miatt?

Esetleg érdemesebb a szülőknél lakni és pénzt félre tenni?


Kicsit félek az albérlettől/magánytól.


Ha lenne egy barátnőm nem gondolkoznék az albérleten.


Ha családdal maradok otthon tudnék félre tenni pénzt és nem lennék egyedül. Önálló vagyok kollégista voltam, de ott legalább nem voltam egyedül és voltak csoport társak.


Ha albiba megyek egyedül lennék és havonta X ezer forintot fizethetnék.


Az a baj a munkahelyen kívül pláne most ebben a helyzetben nehéz barátokra/barátnőre szert tenni.



2021. márc. 28. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha van megfelelő munka a lakhelyed közelében, akkor én nem költöznék el a helyedben, főleg ebben a helyzetben.
2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Csak nehogy otthon maradj a mamahotelben, mert kényelmesebb.
2021. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 alletta ***** válasza:
82%
szerintem maradj otthon, ha viszonylag közel sikerül munkát találnod. az albérletre költendő pénzt pedig gyűjtögesd.
2021. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Én még tanulok, de lassan esedékes lesz a kérdés. Én 100%, hogy albérletbe szeretnék menni, mert mindenképpen jobb környékre és nagyobb városba szeretnék költözni az egyetem után, ahol több a lehetőség (munka, tanulás, szórakozás, minden). Úgy érzem, hogy ha itthon maradnék a szüleimmel, akkor kb. semmiféle lehetőségem nem lenne és félnék, hogy örökre itt ragadok és sosem tudok majd előrébb lépni. Viszont jelenleg nekem sincsen párkapcsolatom vagy olyan barátom, akivel össze tudnék majd költözni. Egyedül pedig valószínűleg nem is tudnék és igazából nem is szeretnék albérletbe költözni, tehát mindenképpen lakótársakban gondolkozom. Én eddig is kolis voltam vagy lakótársakkal is laktam együtt (most otthon vagyok a szüleimnél) és nekem ezzel tök pozitív tapasztalatom van, alkalmazkodóképes is vagyok, szívesebben is lakom másokkal stb., tehát ez nekem abszolút megfelelő ebből a szempontból. Én a helyedben azt gondolnám végig, hogy hol milyen munkalehetőségeket találsz, mire számíthatsz, mert szerintem fiatalon az ember még rugalmasabb, nincsen annyi kötöttsége és ezt érdemes kihasználni. Ellenben, ha a szüleid városában vagy a környéken is le tudsz helyezkedni és elégedett vagy az ottani élettel, lehetőségekkel, a szülőkkel való együttéléssel stb., akkor jobb és költséghatékonyabb lehet otthon maradni.
2021. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, milyen a szülőkkel a kapcsolat, milyen a lakás/ház elosztása. Ha lesz barátnőd haza tudod-e vinni anélkül, h.a szülők asszisztálják az éjszakai történéseket.
2021. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Én albérletbe költöznék, de semmiképp nem egyedül. 1-2-3 lakótárssal közösen
2021. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A munka már nem olyan, mint az egyetem. Sokkal kevesebb szórakozási lehetőség van munka mellett.

Barátokat max a munkahelyen tud össze szedni az ember és max ha van valami hobbija az embernek.


Nem akarok mama hotelba maradni örökre, ha lenne komoly kapcsolatom már holnap költöznék albiba.

2021. márc. 28. 15:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Szülőkkel nagyon jó a kapcsolatom és van saját szobám.
2021. márc. 28. 16:22
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem már nem hiányzik a buli és idegen társaság.

Célom tapasztalatot szerezni szakmámban és egy barátnő, akivel tudjuk építgetni a közös jövőnk.

2021. márc. 28. 16:25
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

és amíg nem hosszútávú a kapcsolat, anyuhoz viszed fel a lányt?

költözz el, bérelj szobát egy lakóközösségben, és akkor szocializálódsz is valamennyit. ha otthon maradsz anyunál, majd ötvenévesen fogsz elköltözni, mert addig "lakásra gyűjtesz"...

2021. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!