Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetemi tanulmányok után...

Egyetemi tanulmányok után otthon vagy albérletben érdemes lakni?

Figyelt kérdés

25 éves végzett egyetemistaként érdemes egy idegen városba költözni munka miatt?

Esetleg érdemesebb a szülőknél lakni és pénzt félre tenni?


Kicsit félek az albérlettől/magánytól.


Ha lenne egy barátnőm nem gondolkoznék az albérleten.


Ha családdal maradok otthon tudnék félre tenni pénzt és nem lennék egyedül. Önálló vagyok kollégista voltam, de ott legalább nem voltam egyedül és voltak csoport társak.


Ha albiba megyek egyedül lennék és havonta X ezer forintot fizethetnék.


Az a baj a munkahelyen kívül pláne most ebben a helyzetben nehéz barátokra/barátnőre szert tenni.



2021. márc. 28. 15:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Exem is haza hoztam 1 évvel ezelőtt és nem volt ezzel semmi baj.

Most pedig már dolgozni fogok és nem is fogok keveset keresni szakmán belül.

Ha elítél egy nő, mert otthon lakom érthető okok miatt, akkor az ilyen jobb is, ha elkerül.


Ha dolgozik az ember nem sok idő van szórakozni hétköznap max hétvégén.

Habár, ha nincs ismerős/barát akkor hiába. Én úszni és gyúrni szeretek és jártam is egyetem alatt.


Max munkahelyen lehet leginkább barátokat szerezni, ha oylan a légkör.


Én már kinőttem a bulizós/bebaszós ismerkedős korszakból.


Munkán kívül max hobbin keresztül lehet barátokat szerezni.

2021. márc. 28. 16:45
 12/16 anonim ***** válasza:
13%
Ne kövesd el azt az ordas nagy hibát, hogy a szülőknél maradsz egy percig is. Nem az számít, hogy otthon is jól el vagy, hanem, hogy ezerszer jobban el leszel ha nem otthon vagy a szülőkkel és sokkal több lehetőséged lesz, meg sokkal önállóbb leszel.
2021. ápr. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ezerszer jobban, ha nem otthon? Több lehetőség? Pl?


Amúgy telejsen önálló vagyok.

2021. ápr. 21. 20:21
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem, az igazi önállóság ott kezdődik, hogy nem a szülőkkel élsz. Amíg náluk dekkolsz addig lényegében még nem vagy felnőtt, mert nem a saját életed éled. Egyébként, úgy látom, hogy az otthon maradás mellett érvelsz, tehát te már e mellett döntöttél. Csak akkor nem értem minek teszed fel az erre irányuló kérdést.
2021. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem volt pasim, de amikor én végeztem az egyetemmel ő még pont akkor ment Erasmusra.

Még védés előt láttam egy álláshirdetést a szüleim lakóhelye melletti nagyvárosban, jelentkeztem és fél is vettek, rögtön volt munkahelyem, így én hazaköltöztem, de csak arra a fél évre, amíg haza nem jött a párom, aztán összeköltöztünk albiba abban a nagyvárosban, ahol dolgoztam, azóta is itt élünk.


Én azt mondom jól tettem, hogy a szüleihez költöztem arra a fél évre, legalább a kaucióra összegyűjtöttem magamnak a pénzt, nem kellett tőlük kölcsön kérnem, ahogy elköltöztem anyagilag is teljesen független lettem minden szinten.


Szerintem te is nyugodtan költözz haza, de tűzz ki valami fix határidőt elköltözésre. Addig tudsz gyűjteni, tájékozódni lehetőségekről (pl piaci alapú önkormányzati lakás bérlés tök jó dolog), és ha fix határidőt szabsz akkor nem fogsz a mama hotelben ragadni.

(Bár én fél évnél többet amúgy se bírtam volna otthon, 24 éves dolgozó emberként úgy éreztem magam, mint egy gimnazista, koli után nagy visszalépés volt, vágytam újra az önállóságra)

2021. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%

*szüleimhez

Javítgat a vacak telefonom...

2021. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!