Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire magányos?

Figyelt kérdés

Már egy ideje borzasztóan magányosnak érzem magam. Már karantén előtt is így volt, de akkor kevésbé voltam magányos, mivel reggeltől délutánig suliba voltam, és olyankor a barátaim között nem éreztem magam annak. Viszont amikor hazamentem már megint egyedül voltam (oké, nyilván a családom ott van de ők elfoglaltak, meg hát azért mégiscsak más barátokkal lenni mint családdal). Most pedig karanténban ez sokkal rosszabb lett. Sulin kívül nincsenek barátaim, ők pedig nagyon keveset vannak online, tehát gyakorlatilag alig beszélek velük, találkozni pedig nem tudunk, mert a szüleik sehova se engedik őket. Az a baj, hogy még a családdal otthonról se mozdulunk ki, egyrészt a vírus miatt, másrészt felújítjuk a ház egy részét, tehát hiába dobom fel az ötleteket, hogy mehetnénk ide vagy oda kirándulni stb, a szüleim fontolóra se veszik. Pedig szerintem azért ha többet kimozdulnék, az oldana a problémán. De jelenleg csak ülök a négy fal között és a neten töltöm az életem, ami szerintem elég gáz. Már próbálkoztam online "barátkozni", de azért ezekkel az emberekkel nem sikerült megtalálnom a közös hangot, unalmas a beszélgetés és ők se érnek rá 0/24-ben. Meg azért a netes barátokkal vigyázni is kell, legalábbis így látatlanba bárki ülhet a képernyő másik felén.

Alapjábavéve más bajom nincsen, vagyis a magányt leszámítva boldognak érzem magam, csak eléggé igényelem a társaságot, legalábbis annál jobban mint amilyen szinten szocializálódok mostanában, és emiatt a kedvem se a legjobb.

Esetleg valami ötlet, amitől kevésbé érzem magam egyedül?

És köszi aki végig olvasta:)



2021. ápr. 2. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg online játékok? Nem a legjobb dolog belemenekülni egy virtuális világba, de legalább elfoglalod magad és megismersz uj embereket
2021. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig jó dolog a netes barátkozás, nekem bevált. Persze nem lehet elvárni, hogy 0-24 veled foglalkozzon, de lehet több barátod, így mindig lesz valaki.
2021. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nincs kutyád? Én minden nap kétszer elviszem az enyémet a közeli futtatóba a Duna partra, és ott jó kis közösség alakult ki. Nagyon jókat lehet beszélgetni még idegenekkel is, mert a kutyások összetartanak. A férfi, a nő, az idős, a fiatal, mindenki egy csapatba tartozik.
2021. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát itt nehezen fogsz barátokat találni, mert itt mindenki magányos akar lenni.
2021. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mik érdekelnek, hogyan éled az életed? Talán mi dumálhatunk.
2021. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 amigdala42 ***** válasza:
Este 8 ig ki lehet menni , lenne alkalmad találkozni a sulis barátaittal . Nem tudom hány évesekről beszélünk , de ha két barát összefut abban nem találhat a szülő hibát . Most más lehetöséged nem nagyon van . A nyarak hogy szóktak telni ?
2021. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!