Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lesz velem ha nem tudok...

Mi lesz velem ha nem tudok jól hazudni?Vagy nem baj az,ha valaki nem tud hazudni?

Figyelt kérdés
Rajtam mindig észreveszik ha nem vagyok őszinte,nem mondok igazat.De emiatt sok problémám lesz az életben?Vagy nem baj az ha nem tudok hazudni?

2021. máj. 3. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Nem baj az ha valaki mindig igazat mond
Az embernek néha hazudnia kell,hogy elkerülje a problémákat.
Jó is hogy nem tudsz hazudni,az igazság úgyis kiderül.
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Van amikor kell

De nem rossz szándékból


Miért nem tudsz, lebukástól félve?

2021. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tepfal ***** válasza:
88%

Élj úgy, hogy ne kelljen hazudnod. De az, hogy nem hazudsz, nem jelenti azt, hogy mindent el kell mondanod másoknak. Néhány praktika, amit én alkalmazok:

- vélemény visszatartás (pl. ha valaki mondja, hogy milyen aranyos ez a kisbaba és szerintem meg csúnya, akkor nem kell hazudnom, elég, ha csendben maradok)

- nyiltan megmondom, hogy nem akarok véleményt formálni, vagy adott emberrel nem akarok erről a témáról beszélni (pl. szerinted szép a kisbabám? minden anyának a saját gyermeke a legszebb - ez igaz, mégsem kellett azt mondanom, hogy nem találom szépnek a gyermekét)

- visszakérdezés - sokszor az emberek nem is az én véleményemre kíváncsiak, hanem a sajátjukat szeretnék elmondani :D

- tématerelés

- időkérés

2021. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

De miért próbálsz egyáltalán hazudni?

Nincs korrektebb sem magaddal, sem másokkal szemben, mint ha mindig igazat mondasz, és kiállsz az igazság mellett.


Nem mindig előnyös, lesz olyan, hogy hátrányod származik belőle, viszont mindig tükörbe fogsz tudni nézni.


Amúgy, amikor az igazság bajba keverne olyankor még mindig van köztes megoldás, ilyen a hallgatás, vagy a féligazság mondása. Egyik sem hazugság.

2021. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld magad olyan emberekkel körbevenni, akiknek mem kell hazudnod.
2021. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hanna S ***** válasza:
A 2-el értek egyet
2021. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!