Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz dolog megélni sok negatív eseményt?

Figyelt kérdés

Ha folyamatosan olyan dolgok történnek veletek, amik összetörnek titeket lelkileg, hogyan fogjátok fel? Bárcsak ne történt volna meg? Jó, hogy még most megtörtént hisz így tovább tudsz lépni? Vagy csak szarsz bele mindenbe?

Minden témában érdekelne a vélemény.

Több barátnőm is volt akiket szerettem, de végül mindig elhagytak mert még kalandozna, vagy mert túl kedves vagyok stb. Semmi valódi probléma nem volt. Az utóbbi lány már tényleg tökéletes volt teljesen mert olyan volt amilyenre tényleg vágytam mindig. Természetesen rossz érzés de már ez a dolog se érint úgy mint eddig. Sok dolog történt ezektől függetlenül is. Eddig is olyan voltam akit nem érdekelnek a dolgok és csak megy előre mert rövid az élet, de ahogy megyek tényleg egyre érzéketlenebb leszek. Tisztába vagyok a dolgok menetével és örülök, hogy megtörténtek aminek megkellett, hisz ezek a tapasztalatok, fájdalmak alakítanak engem.


A kérdésem csupán annyi lenne, hogy ti, hogy gondolkodtok erről? Mindig feláltok és megpróbáltok tovább menni? Újra próbálkozni? Hátha most már tényleg minden oké lesz?


Kihevered és zombi ként mész tovább nem törődve már semmivel?


Elszigetelődsz és bezárod a szíved?


Lesz ami lesz nem érdekel?



2021. máj. 12. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mondottam ember: küzdj és bizva bízzál." Madách Imre: Az ember tragédiája


Ha feladod, már veszítesz. Mindig talpra kell állni és menni kell tovább, tanulni a hibákból és nem elkövetni őket újra.


Ha nem tapasztaljuk meg a keserűséget, akkor nem is tudjuk értékelni a jót se. Ha túl sok negatív történik veled, az is baj, meg kell találni az aranyközéputat. Mindig fejleszteni kell magad, hogy ne érjen annyi csalódás, negatív élmény. Az élet addig fog pofonokat adni, amíg meg nem tanulod a leckét.

2021. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az életem első felében több fájdalmon mentem keresztül, mint más egész életében. Aki olyan háttérből jön mint én, az vagy összeomlik egy életre, vagy megerősödik egy életre, én az utóbbi, ritkább, szerencsés típus vagyok, persze nem csak a szernecsén múlt hanem rengeteget dolgoztam érte. Utólag már nem bánom, hogy úgy nőttem fel ahogy, mert úgy állok az élethez, hogy ha azt túléltem, akkor mindent túl fogok. Merek élni, merek sérülni, merek bízni, mert olyan dolgokból álltam fel már korábban aminél rosszabb nem történhet már velem. Szerintem aki gyáva megélni a fájdalmat, az nem érdemli meg a boldogságot, a kettő ugyanis nem létezik egymás nélkül.
2021. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy fogom fel, hogyha az élettel járó negatívumok megviselnek, akkor gyenge vagyok. Ha nem akarok lelki roncs lenni, akkor kénytlen vagyok kiheverni. Az esetek nagy részében a szarok bele mindenbe típus vagyok, amikor nem, akkor meg, amit az előbb írtam.
2021. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nyilván rossz megélni, de saját magad számára előnyt kovácsolhatsz belőle, ha a megtörtént eseményekkel szembenézel, feldogozod azokat, és megerősödve jössz ki belőlük.
2021. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajlamos vagyok először kicsit pesszimistán hozzáállni az ilyen negatív szériákhoz, le tudnak lombozni elég szépen. Ilyenkor elvonulok, kielemzem a helyzetem, hogy pontosan mi történt és vajon miért. Viszont utána felszívom magam, megoldom a helyzetet, de nekem ugye ehhez idő kell sajnos, pláne, ha nagyon a padlóra kerülök valami miatt.. (ez szerencsére nagyon ritka, de lekopogom)

Úgy vagyok vele, hogy bármilyen rossz is lehet a helyzet, meg kell oldani, mert minél tovább elnyomjuk, annál erősebben kapjuk vissza az élettől. A rossz nélkül nem is értékelnénk a jót, elkényelmesednénk és mindent készpénznek vennénk, szóval kell ide az egyensúly.

Egy-egy sikeresen vett akadály pedig feljavítja az önbizalmat, társulva egy "ezt is sikeresen vettem" érzéssel.

Valamint, a sok negatív általában valami nagyon jó előszele szokott lenni, és már csak ezért is érdemes harcolni.

2021. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erősít.
2021. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem csak szép lassan tönkretesz.
2021. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!