Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért akarok minden áron...

Miért akarok minden áron beszélgetni / barátkozni olyan emberekkel, akik láthatóan leszarnak?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem akarom magamat sajnáltatni, illetve picsogni sem akarok a magánéletemről teljesen idegen embereknek, csak az érdekelne, hogy más van-e ugyailyen helyzetben, mint én:


21 éves vagyok és eléggé gyér a szociális életem, ezért régebben igyekeztem a lehető legtöbb emberrel valamilyen módon beszénli, legyen szó online (FB és társai) vagy "offline", face-to-face módon, viszont azt vettem észre, hogy egy idő után az emberek el sem olvasták az üzeneteimet, vagy szimplán megnézték őket is ignoráltak.


Nem tartom magam weirdonak, a középpontban sem szeretek lenni, illetve panaszkodni sem szoktam másoknak, mert tudom, hogy azt senki nem szereti hallgatni, szimplán csak beszélgetni akartam ezekkel az emberekkel, mert érdekelt hogy miújság velük. Valahogy egy idő után mindenki ignorál, még az olyan emberek is, akikkel nagyon hasonló az érdeklődési köröm.


Szarjam le? Más járt már így?



2021. máj. 28. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, nekem már 10 éves ismeretségek is szűntek meg így. Nem a barátaid, csak barátkozni akarsz, arra pedig nem mindenki vevő, de van ilyen.


Hogy pontosan ezen belül van-e gond, azt nehéz lenne ennyiből megmondani. Ha van valami taszító esetleg, akkor elsőre arra gondolnék hogy lehet nagyon hamar közel akarsz kerülni és olyan kérdéseket teszel fel, amik túl személyesek vagy furcsán jönnek le. Pl. én egy lényegében idegentől biztos nem kérdezném meg mi újság vele, nem kérdeznék az életükről, hanem feldobnék egy találkozót, vagy valami olyan témát kezdeményeznék, amiről tudom hogy érdekli vagy sejtem hogy érdekelheti.


Fokozatosság és türelem kell.

2021. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Ebben lehet valami, viszont az időmet sem szeretném "pazarolni" egy olyan emberre, akivel mondjuk semmilyen közös hobbim / érdeklődési köröm nincs, ami csak 1-2 hét után derülne ki így. Ilyen szempontból türelmetlen lehetek.
2021. máj. 28. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát 1-2 hét az semmi, egy valódi barátság felépítéséhez évek kellenek. Legyél türelmesebb, nem kell ilyen durván nyomulni.


Nem párt keresel, hogy versenyezned kelljen vagy közben ne ismerkedhetnél mással. Barátokat keresel, amíg valaki nem válaszol, addig nyugodtan barátkozhatsz másokkal is.

2021. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ne akard "mindenáron", mert az emberek rühellik, ha valaki ragad rájuk.

Engem is zavar, ha valaki ír, elvárja, hogy azonnal írjak és ahogy írtam, ő is azonnal ír, várva az azonnali választ. Nekem ez nem fér az időmbe, életembe.

Még ha hasonló is az érdeklődési körötök, azt ki lehetett vesézni 2-3 beszélgetés alkalmával és utána már nincs miről írni.

Az emberek zöme nem szeret írogatni és szereti megosztani, hogy mi újság velük, mert ez a magánügyük és csak a nagyon közelálló barátaikkal beszélik meg.

Sokat segítene, ha inkább próbálnál személyes találkozást megbeszélni, mert a személyes kontaktusnak a szimpátia kialakításában nagy szerepe van.

2021. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

jav.:


"Az emberek zöme nem szeret írogatni és NEM szereti megosztani,..."

2021. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ír valaki egy egyszerű és kedves szándékkal és arra nem válaszolni elég bunkó dolog.


Igen én is voltam már így, és elhatároztam, hogy akik nem keresik az én társaságomat, azoknak az embereknek én sem tartozom semmivel.


Szard le ugyanúgy te is, te sem tartozol azzal, hogy utánuk szaladj, majd ha ők akarnak valamit, úgyis megfognak találni.

2021. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az emberek manapság annyi információt kapnak napi szinten, hogy az agyuk nem bírja. Régen tök könnyen mentek a barátkozások és tartósak is maradtak, mert nem nagyon volt más lehetősége a másiknak se. Manapság viszont ez megszűnt, én is beszélgetek új emberekkel csoportokból, de pár hónap, 1-2 év és megszűnik, de már régi 10 éves barátságaim is szűntek meg így. Volt akit én dobtam, mert a személyisége annyit változott, hogy már nagyon nem az az ember volt akit megismertem az elején.

Egy időben csináltam én is, hogy nem léptem be 1 hónapig semmilyen platformon, majd utána megnéztem kik kerestek, kinek hiányoztam. Talán az ismerőseim 5%-ának... A többi mind ballaszt, később ki is dobáltam őket Facebookról.


A személyes találkozót sokan emlegetik, hogy erősít, én eddig akárkikkel találkoztam személyesen nem lett tartósabb tőle a beszélgetés, illetve nem kedveltem meg olyat akit amúgy sem kedveltem, nálam ez nem működött.

2023. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés ez olykor akkor fordul elő az emberrel, mikor már annyira unja már magát totál egyedül, hogy már számára az is tökmindegy már neki, hogy ki vagy kikkel áll társaságba verődni, csak valaki legyen már vele, valakikhez valahová szeretne tartozni az ember, ha már valaki már egyedül saját magával se tud már bírni egyedül egymagában már a saját fantáziáitól, már a saját képzeletei szüleményétől kivan már valaki és szeretne valamilyen társaságot magának, már az is mindegy, hogy milyen az a társaság, csak valakik legyenek már vele.
2023. ápr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!