Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egy héten egy órát beszélge...

Ha egy héten egy órát beszélgetek csak valakivel és az is a pszichológusom,az is valami?

Figyelt kérdés
Nem szoktam beszélgetni emberekkel a pszichológuson kívül.De vele is csak egy héten egyszer egy órát.Örüljek ennek a heti 1 órának is,becsüljem meg?30/F

2021. jún. 1. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Heti egy óra beszélgetés az semmi
Heti egy óra beszélgetés pont elég egy embernek
Még sok is hetente egyszer egy órát beszélgetni
25 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy héten van egy órám amikor személyesen tudok beszélgetni valakivel.Ebben az egy órában igyekszem elmondani a pszichológusnak minden problémámat.
2021. jún. 1. 20:11
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésedből egyértelmű, hogy többet akarnál beszélni, és ez neked nem elég. Lehet, hogy valakinek elég ez, de ha neked nem, és többre vágynál, akkor be süppedj bele, ebbe a negatív lemondó gödörbe. Miért nem beszélsz másokkal, rajta kívül?
2021. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs más akivel beszélhetnék nincsenek barátaim csak ismerőseim.
2021. jún. 1. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor az ismerősökkel beszélj, nem kell megváltani a világot, bárkivel lehet: boltossal, munkatárssal, postással, szomszéddal. Még barátsággá is alakulhatnak ezek a rövidke beszélgetések, ha elég gyakoriak. Remélem, erről is beszéltek a pszichológussal! Egyáltalán kivel van problémád, ha senkivel nem állsz szóba?
2021. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 az a problémám hogy magányos vagyok és hogy senki nem kíváncsi rám.
2021. jún. 1. 20:55
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Te attól csak nyugodtan beszélj. Nem azárt beszélgetnek az emberek felületes ismerősökkel, mert oltári kiváncsiak a másikra, hanem hogy fenntartsák a szociális kapcsolatrendszerüket, amire neked is szükséged van. Nem kifogásokat kell keresni. Pont az ilyen jelentéktelen felszínes beszélgetéseken át vezet az út a tartalmasabb kapcsolatokig, mert egyre ismerősebbek lesztek egymásnak, egyre több közös pont fog kiderülni, és ezáltal egyre jobban fog a másik irántad érdeklődni. Ki kell lépni a komfortzónádból, az ember társas lény, nem magányos medve. (A farkas nem jó hasonlat, az falkaállat.)
2021. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hol dolgozol? Esetleg nyugdíjas vagy?
2021. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Portás vagyok és 30 éves férfi.
2021. jún. 2. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor a munkád tényleg nem az a terep, ahol hosszabb beszélgetést lehet folytatni.

Én megkeresnék régi osztálytársakat, gyerekkori barátokat, szomszédokat.

HA abszolút senki sem jön szóba, akkor próbálnék valamilyen hobbit találni és eljárni egy klubba. Persze, most a covid miatt ez még nem nagyon működik.

Ismerkedhetnél addig a neten is.

2021. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak munkán belül beszélgettek.

Otthon tök egyedül vagyok, én havonta egyszer pszichiáterhez járok.

Nekem ajánlotta,hogy szerezzek be kisállatot.

Jelenleg tengerimalacaim vannak és velük szoktam "beszélgetni" igy annyira nem érzem magam egyedül se

2021. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!